Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem számít dicsőségnek...

Miért nem számít dicsőségnek ma már aki szó szerint nyomorékra dolgozza magát?

Figyelt kérdés

Anyukám 48 éves mára már alig bír menni a sok munkától, magadvérnyomása lett, legkisebb dologtól ordítozik, tönkre ment az idegrendszere.

Kert, tanya, állatok, szó szerint hajnali 4:30 kor kell minden reggel, és utána 2 naponta rengeteget főz házimunka, hatalmas kert, így házimunkával havi 300-400 órát dolgozik. Én nem akarok ennyit dolgozni és undorító féregnek tart. Azt mondta bezzeg az én időmben, meg lusta féregnek tartja aki csak ilyen havi 170 órákat dolgozik. Azt mondja éjszakázás után nem feküdni kell, hanem hatalmas kertet művelni, meg utálja azokat a nőket akik nem főznek minden nap.


márc. 6. 13:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Anya is ilyen, egy nap kepes 15 orat is dolgoznu, aki megall egy 5 percre is pihenni mar ordit is lusta fereg vagy.
márc. 8. 12:32
 22/25 anonim ***** válasza:

Van egy hasonló mentalitású szomszédom. Csak a bökkenő az a dologban, hogy ő már 40 évesen nyugdíjas volt, a felesége meg egész életében htb. Múltkor arra volt büszke, hogy a lányànak a férje rokkantnyugdíjasként

- gerincműtétje volt pár éve - műveli a kertjét. Aki ilyen szinten kockáztatja az egészségét csak azért, hogy ne tartsák lustának, az nem komplett. Még a lányát is elhordta mindennek, hogy hogy mer 12 órás éjszakai műszak után nappal pihenni, meg szerinte a 3 műszak sem fárasztó, csak ha valaki napi 16 óràt dolgozik. Nem százas az illető, az biztos.

márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Felénk aki éjszakás műszak után alszik, azt is lustának tartják.


10 éve felénk 3 műszakban kerestek 60-70 nettókat az emberek, erre sok munkamániás úgy tett aki éjszakai műszak után alszik az ne panaszkodjon rá ,hogy szegény.

márc. 8. 16:26
 24/25 anonim ***** válasza:

22-es vagyok


Nálunk az a jellemző a faluban, hogy amíg valaki legalább vonszolni tudja magát, az dolgozik vagy legalább műveli a kertjét, aki meg nem így csinálja, azt leszólják. A másik szomszédom egy lassan 77 éves, két stroke-on is átesett, mozogni alig tudó bácsi, aki ha kell, ha nem, kinn van és csinál valamit a ház körül vagy a kertben, csak hogy ne tartsák lustának. Volt, hogy még a keze is el volt törve és nekiállt havat söprögetni télen. Én szóltam rá, hogy hagyja már abba, mert még elesik, aztán úgy összetöri magát, hogy többet fel nem kel onnan. Hihetetlen, hogy csak azért is megcsinálják, ha beledöglenek is, csak hogy ne szólják meg őket. Nekem többször beszóltak már, hogy lusta vagyok, mert nem művelem az egész kertet, csak egy részét, meg egyébként is, az előző tulaj is úgy csinálta. Mondom, egyrészt, senkinek semmi köze hozzá, hogy én mekkora részt művelek a kertemből, a másik meg, hogy nem érdekel, hogy mit csinált itt az előző tulaj! Ja meg az is még egy szép sztori, hogy dolgozott nálunk egyszer egy kőműves! Mesélte, hogy az elmúlt fél évben volt talán 4-5 szabadnapja! Ez még mind semmi, mert utólag kiderült, hogy megszólt engem a hátam mögött, hogy nem segítettem neki semmit. Álljon már meg a bicikli: ha egyszer én kifizetem becsülettel, miért lennék köteles neki segíteni?

márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

24. Még rabszolgahajcsár se kell nekik mert hajtják ám a gázpedált!

Van az a mondás hogy nyugalom a hosszú élet titka!

Úgy látszik őket az élteti ha egész életükben kepesztenek!

márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!