Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lennél gyerek ebben a világban?

Lennél gyerek ebben a világban?

Figyelt kérdés
Miben volt másabb a gyerekkorod a mostani generációnál?

ápr. 10. 21:43
1 2
 1/15 Metionin ***** válasza:
100%

Egy normális családban talán lennék de amúgy nem vágyom semmiféle gyerekkora még egyszer.

90-ben születtem, rossz anyagi helyzetű családba, kisvárosba a halál fszán. Ettől függetlenül ami objektíven más volt, nem volt okosteló, internet, helyette a tévé volt az alfa és az omega. Szóval ugyanúgy kütyüt bámultak a szülők is meg a gyereket is az elé rakták le, csak a tv elé. Nehezebb volt hozzájutni zenéhez, hírekhez, a tinik tiniújságokat bújtak és kazettákat másoltak, később cédéket írtak. A számítógép csak a menőknek, gazdagabbaknak volt alap. A suliban nekünk nem volt kötelező napközi, mentünk egyedül haza. Napközis az volt, akit munka után későn vitt haza a szülője másik faluba vagy akit nem mertek egyedül hagyni otthon. Utóbbi cikinek számított. Nem féltettek minket ennyire, anno ovis koromban 6-kor nyitott az ovi, anyám 6-ra ment dolgozni, szóval olyan 5:40 körül letett az ovi elé a bicikliről és szépen meg kellett várni a hasonló módon lerakott többi gyerekkel, míg az óvónők jönnek nyitni. Suliból egyértelműen jött haza mindenki magának, első 2 osztályban aki más településről járt, azt iskolabusz vitte, harmadiktól volánnal jártak. Sokszor otthon voltak hagyva a gyerekek egyedül, 6-7 éves "nagyra" már rásózva a kicsi. Ja és a ruhák. Minket sokkal gyerekesebben öltöztettek, mint a mostaniakat, tüdőig felhúzott melegítőalsó meg "együttesek", nem figyeltek arra, hogy egymáshoz illő legyen az alsó meg a felső, mint mostanában. És sokkal tovább kellett gyerekes cuccokat hordanunk, mint a maiaknak. Most egy 8-9 évesnek már normális ruhái vannak, farmer, felsők, stb. nekünk meg a diznis melegítőt kellett hordani ötödikben is :D most a frizura és szemüveg divat is sokkal normálisabb, hordhatóbb, esztétikusabb mint nálunk volt.

ápr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem lennék gyerek. Nem kell ragozni,milyen volt az internet előtti élet. A mostani életben is utálom az internetet,de nem tudok tőle elszakadni. Kipróbáltam tavaly,hogy nem viszek a nyaralásra telefont. Azt hittem,jó lesz. Kb a 4. napon már minden bajom volt, mérges voltam, kellemetlen volt. Teljesen hozzánk nőtt és ez még mindig csak a kezdet,ennél csak rosszabb lesz.
ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Igen lennék. Pont amiatt, amit a kettes írt. Legalább nem lett volna olyan unalmas a gyerekkorom.

Egykeként nőttem fel egy olyan szülőpár mellett, akik teljesen elzártak a többi embertől. Először is nem jártam se bölcsődébe se óvodába csak a kötelező iskolai előkészítőre. Utána reggel elvittek az iskolába amikor vége volt az utolsó órának már ott voltak és vittek is haza. Még véletlenül se beszélgethettem tanítási időn kívül a többi gyerekkel. A kirándulások elvileg kötelezőek voltak, de elintézték, hogy én ne mehessek. Semmilyen kapcsolatom nem volt mással, mert nem engedtek el sehova és hozzánk sem jöhetett senki. Ha lett volna okosteló meg internet legalább online lett volna társaságom és nem úgy kerültem volna ki a felnőtt életbe 18 éves koromban, hogy halvány lila gőzöm se volt a körülöttem lévő világról.

ápr. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Több a lehetőség, anyagi támogatás állami részről
ápr. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék mégegyszer gyerek. De ha most lenne, akkor rögtön a telefonnal kezdenék, hogy kinek milyen van és ha nem olyanom lenne, akkor kiközösítenének. Ugyanez jellemző a tik tok insta meg hasonlókra. Engem ezek most se érdekelnek, szóval tutira ki lennék közösítve. A ruhák tényleg jobbak mint anno, jól írta az 1es, de semmi pénzért sem lennék újra gyerek.
ápr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lennék gyerek,szánalmas világ ez az ő részükről.Ki a menőbb,kinek van jobb teloja,érzelmek nuku,stb stb. Nekem tökéletes volt az életem sok videókazettával anno,és a Mulános melegitőmmel az oviban :D 29N
ápr. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan úgy, ahogy egyes. Ha egy értelmes pár gyereke lehetnék, akkor bevállalnám, de én nem akarok újra gyerek lenni. Nem vágyom arra a kiszolgáltatottságra es zsarolásra, ami akkor ment. Hányszor fejemhez b*szta a bőröndöt apám, hogy akkor lehet csomagolni és menni a híd alá. Meg is várta, amíg sírva félig bepakolok mert ezt élvezte nézni, mire nagy kegyesen visszavonta. Mindez a rossz jegyeim miatt. Bátyámmal ezt nem játszotta el, mert nem asszisztált hozzá. 🙄
ápr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék most gyerek.

Két tanító is van a családban, egyikük amúgy pont az egyik szülőm, aki nagyon elkeserítő dolgokról szokott mesélni. Válogatott osztálya van, de alig jöttek ki az oviból, máris egy csomó közülük rendszeresen hazudozik, áskálódik a többi ellen, piszkálja egymást. Jól szituált szülők, és kevésbé ilyenek is vannak ott, de nagyon kevesen vannak, akik amúgy ténylegesen foglalkoznak a gyerekekkel (amivel a pici nagyon kitűnik a többi közül), ahol harmonikus élet lehet.

Másik rokon is hasonlókat mesél, csak másik suliból.


Gimiben, ahonnan még nincs egészen 5 éve, hogy ballagtam, is elég nagy téma volt, hogy kinek van "almás" telefonja, Zara-s ruhája, ment is a kibeszélés, ha valakinek ezeknél olcsóbb, kevésbé márkás cuccai voltak. Én emiatt is sokszor voltam téma, ahogy amiatt is piszkáltak, mert becsülettel tanultam, és sosem puskáztam. Legjobb barátnőm húga most végzős, és az ő évfolyamán is ez megy, helyenként talán hatványozottan is jelen van.


Ezért tuti megkapom a magamét, de annak is örülök, hogy a net és közösségi média sem a mai pompájában volt jelen a gyerekkoromban. Ezeknek is megvan persze a maguk előnye, de örülök, hogy nem ezek körül forgott a minden gyerekként.

ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék, engem mindenhol kipécéztek, szóval elég volt egyszer megélnem ezt. Nyilván ma is ez lenne mindenhol, csak már azért is bsztának, hogy nincs meg a legújabb IPhone stb. Mi szegények voltunk, de akkoriban ez még nem tűnt fel annyira, mint amennyire most feltűnne. Nem volt ennyire kinek mije van világ, mint most.
ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem pont a legjobbkor voltam gyerek, már volt otthon számítogépünk és idővel internet is, ami kényelmesebbé tette az életet, de ez az okosteló / közösségi média világ nem ütött be kb végzős gimis koromig, aminek nagyon örülök (nem álszenteskedek, nagyon szeretem ezeket a technológiákat, de örülök hogy nem kiskamaszként kellett szembesülnöm velük)
ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!