Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Korához képest jól tartja...

"Korához képest jól tartja magát" és a "Letagadhat X évet" állapot nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
ápr. 10. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Az előbbit kimondottan idősekre szokták mondani, az utóbbit akár 30-asokra is.
ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Hasonló, de nem ugyanaz.
ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Jol tartja magat sulyra is utalhat, na igen o meg nem hizott el.

Viszont a suly nem fugg ossze a korral, van kövér ember aki letagathana jo par evet, de nem mondjak ra hogy jol tartja magat

Az ellenkezoje meg nem néz ki fiatalabbnak de vekony es jol tartja magat

ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

A jól tartja magát kb mindig a súlyra vonatkozik. A "korához képest" kicsit degradáló. A letagadhat x évet általában túlzás.

Mondjuk én az összeset utálom. Fiatal koromban azt hallgathattam,hogy "koromhoz képest" intelligens,érett vagyok. Ami kb azt jelenti,hogy "fiatal vagy és hülye,de legalább igyekszel, szóval megdícsérlek". Aztán 30 évesen szülés után sokszor mondták,hogy jól tartom magam (a súlyomat megtartottam). De ez is olyan érzés volt,mintha azt mondták volna,hogy "oké,a szülést megúsztad hízás nélkül,majd meghízol később".

Ezeket mindig nők mondták.

A "letagadhatsz pár évet" azt egyszer mondta nekem egy pasi,aki aztán átvert,ezzel akarta terelni a figyelnemet (nem kapcsolatban,hanem munka ügyben).

Most 36 vagyok és rohadtul sértőnek/álságosnak találom ezeket a kifejezéseket.

ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van akinél ez egy és ugyanazt jelenti.


Van akinél egyik leginkább csak a testet másik a fejet arcot.


Nálam egy és ugyanazt jelenti mindkettő.

Ergo....nincs elhízva, sportosabb alkat, odafigyel magára a testére, és arcra sem néz ki mondjuk a 40 éves csak 30-35-nek.

ápr. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik rosszindulatú szöveg. A korához képest is, meg a letagadhat is, mintha le akarná tagadni és ezért küzdene, közbe lehet csak genetika miatt néz ki fiatalnak.
ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!