Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pasik miért hiszik azt,...

A pasik miért hiszik azt, hogy a szingli, macskás lét valami szörnyű állapot, amivel riogathatják a nőket?

Figyelt kérdés
febr. 11. 14:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
36%
És a párkapcsolatban élő nők miért gondolják úgy, hogy a szingli 30-as lét egy negatív életszakasz?
febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
#1 Ez nem válasz a kérdésemre, ha téged ez érdekel, írj ki róla egy új kérdést.
febr. 11. 14:35
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem ezt, cicából pedig sose elég. Nekem van több is, pedig férfi vagyok.


F

febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
32%

Mert pontosan azért tart az ember szingliként is háziállatot, mert szeretne valakit maga mellé. Persze, könnyebb azt mondani, hogy minden pasi bunkó, meg minden nő ribi, de a valóság az, hogy az emberek társas lények és hosszú távon nem szeretnek egyedül lenni. Ezért lett olyan felkapott trend, hogy boldog-boldogtalan, panelbe, küszöböt rágva a hó végén, háziállatot tart.


Persze-persze, tudom, mindjárt jönnek a "hősök", akik megmagyarázzák, hogy nem így van, de attól még így van. A sztereotípiák okkal lesznek azok, egy idő után.

febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

"Mert pontosan azért tart az ember szingliként is háziállatot, mert szeretne valakit maga mellé."


Ez akkor állná meg a helyét, ha minden szingli tartana háziállatot - kétlem, hogy így van.


A másik, hogy ezen logika alapján a családosok nem tartanának kutyát, macskát, hörcsögöt, stb.


"Persze-persze, tudom, mindjárt jönnek a "hősök", akik megmagyarázzák, hogy nem így van, de attól még így van."


Igen, itt vagyok én, a "hős", aki nem csak ezt magyarázta meg neked, hanem azt is, hogy attól, hogy te valamiről úgy gondolod, hogy "de attól még így van", még nem lesz úgy. :) Tanuld meg helyén kezelni a saját véleményedet és nem tényként vagy igazságként hivatkozni rá.

febr. 11. 14:49
 6/40 anonim ***** válasza:
28%

"Ez akkor állná meg a helyét, ha minden szingli tartana háziállatot - kétlem, hogy így van."


Azért, mert sokan olyan helyen laknak, hogy nem tehetik meg, vagy szimplán nincs pénzük eltartani egyet, ettől még fognak rá vágyni, bármennyire is próbálod megmagyarázni.


A családos példád meg megint csak elég gyengére sikerült, rengetegszer család szinten azért tartasz háziállatot, mert a gyerek(ek) szeretnének.


"Tanuld meg helyén kezelni a saját véleményedet és nem tényként vagy igazságként hivatkozni rá."


Szóval akkor a több ezer felmérés mind hiábavaló és alapvetően nem vagyunk társas lények és nem hiányzik senki az életünkből, simán eléldegélünk egy lakatlan szigeten egydeül is. Értem, majd akkor írok a kutatóknak, hogy rohadtul nagy kamugépek, mert Te aztán vágod a témát :D

febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

#6 Társas lények vagyunk, ezt senki sem tagadta.


"Értem, majd akkor írok a kutatóknak, hogy rohadtul nagy kamugépek, mert Te aztán vágod a témát" - jó, de a saját neveddel írd alá, ugyanis ez, amit idehánytál, a te képzelgésed, nem az enyém. Én sehol nem állítottam azokat, amiket te nekem próbálasz tulajdonítani. Úgyhogy most azt kérem tőled, hogy állj oda a tükör elé, boxold le magaddal azt a vitát, amiről azt hiszed, hogy velem csinálod, aztán gyere ide vissza (vagy ne), ha végeztél. Jó?

febr. 11. 15:07
 8/40 anonim ***** válasza:
75%

Egyet értek veled az emberek társas lények, ellenben van akinek elég az alapvető társaság hiszen a legtöbben közösségben dolgoznak, közösségben vásárolnak és olyan családi légkörben élnek ahol szívesen tölti az idejét...

Tehát mindenkire ráerőltetni a párkapcsolatot csak mert az ember társas lény meglepően logikátlan..

febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%

Párkapcsolatban élekévek óta, illetve több tapasztalatomis van ezen a téren. Illetve vannak macskáim és kutyáim.


Az eddigiekalapján azt mondom, jobb lenne egyedül, csak az állataimmal.

A legtöbb férfi egyszerűen nem éri mega fáradtságot.

febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%

Idegen számukra a koncepció hogy valaki önszántából marad egyedül. Ha a férfiaknak nem megy a társkeresés akkor létrehoznak egy tucat gyűlöletmozgalmat (incel, red pill, mgtow, stb) szóval ha nőt látnak egyedül, akkor az a fejükben csak rossz lehet. Pláne hogy a sztereotipiák szerint a nők egész élete a férfiak imádata, a házasság, és a gyerekvállalás körül kéne hogy forogjon, szóval ha a férfiak nem bírják az egyedüllétet, akkor a macskás nők egyenesen megőrülnek tőle.


#6 Olvashatnál a kutatóktól akiket úgy emlegetsz mert pont az ellenkezőjét mondják annak, amit te: [link]


[link]


A család nélküli felnőtt nők az egyik legboldogabb demográfiai csoport, míg a házas nők hajlamosabbak a depresszióra. A férfiaknál pont fordítva: nekik a házasság hosszabbítja meg az életüket, míg az egyedüllét rövidíti+hajlamosabbá teszi őket szenvedélybetegségekre.


Ehhez persze hozzá tartozik az is, hogy a teljes egyedüllét MINDENKIT megöl nemtől függetlenül, viszont a nőknek aktívabb közösségi életük van, vannak barátaik, közelebb állnak a családjukhoz stb. Szóval az egyéb kapcsolatok simán helyettesíthetik a nőknél a párkapcsolatot.

febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!