Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki egy közösségben (munkahely...

Aki egy közösségben (munkahelyen, vagy akár barátok között, vagy máshol) vállalja a negatív véleményét, kifogásait, őszintén kritikát mond más emberekre, az együtt jár azzal, hogy népszerűtlen lesz, vagy van olyan, hogy elfogadják a véleményét?

Figyelt kérdés
(amik igazak), és értékelik az őszinteségét?
ápr. 11. 05:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy kollégámról van szó és én értékelem, hogy ilyen. Felnézek rá, hogy meri vállalni. Én konfliktuskerülő vagyok és bár felnézek rá, nem csinál kedvet, hogy hasonlóan bátor legyek. A többiek szemében (akikről mert kritikát mondani eddig, pl szót emel a gyakori cigizgetés ellen) ő egyértelműen rossz arc. Csak így lehet?
ápr. 11. 05:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kényes kérdés...Nem mindegy,hogyan közöl valaki valamit.Van egy ismerősöm,aki vega.Konkrétan lehülyézett,és provokált azért,mert én horgászom,megeszem a halat.Miközben én-bár nem lennék vega-de elfogadom az életmódját,ezt mondtam is neki.Tehát,ha kritikusan szemlél valaki egy tevékenységet,attól még nem kell lehülyézni,élcelődni máson,mert annak más a hobbija,érdeklődési köre.Ez már nem kritika,hanem bántás,rosszindulat.

A cigizgetés konkrétan milyen összefüggésben hangzott el?

ápr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szétválasztanám, hogy valami rád hatással van-e vagy sem. Öncélú a vegaságot kritizálni (vagy az identitást, öltözködést stb.), hiszen neked más életstílusától nem lesz rosszabb vagy jobb. A munkahelyi cigizgetés ellen szót emelni jogos volt szerintem, hiszen az idő alatt a nem dohányos dolgozik, és ő kompenzálásképpen nem vesz el időt mástól. Az itt említett ember elég harciasan, indulatosan szól, másodszorra vagy sokadszorra már biztos, talán előszörre is, és én ezt is megértem. Egyéb más, ami előfordult még: pofátlan lógás, telefonálgatás képében.
ápr. 11. 07:27
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Aki ilyen munkahelyen egymásról dumálós típus azt ki szoktàk rugatni. Ha igazat mond ha nem; akkor is őt fogjàk kirúgni.
ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egymásról???? Arról írtam, hogy a kritikáit nem a másik háta mögött fogalmazza meg, hanem a szemébe (is).
ápr. 11. 07:55
 6/9 anonim ***** válasza:

2-vagyok

Ha a kollégádat cs.szegetik a dohányosok miatt(több munka hárul rá,nem végez időben stb)akkor jogos volt szólnia.Viszont sajnos nem valószínű,hogy elfogadják a véleményét,a dohányosok nem fognak változtatni a szokásukon.

ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban leírták, ez sok dologtól függ: hogy hogyan fogalmazza, mennyire jogos a kritika stb.

Nekem van egy mérnök kolléganőm, aki ha férfi lenne, már lehet, hogy pofán vágtam volna, így csak néha verbálisan helyre teszem.


Műveletlen, ennek ellenére beleszól minden témába az angoltól a közéletig, lényegtelen, nüansznyi dolgokba köt bele.

Érdekes, mert saját maga felé már nem ilyen kritikus: kövér, igénytelen, rendetlen.

ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt abszolút jogos kritikáról van szó, én eddig úgy láttam, minden esetben. Egyszerűen ő nem akarja eltűrni, hogy mások miatt rosszul járjon, én meg konfliktuskerülőként igen. Emiatt (legalábbis szerintem) engem kedvelnek vagy semleges vagyok, őt meg utálják. És ez olyan igazságtalan. Tényleg csak addig jó arc valaki, amíg mindent eltűr?
ápr. 11. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha alapból olyan a munkaközösség, hogy kb. "Szeressük egymást gyerekek", akkor egy ilyen szókimondó ember nem feltétlen népszerű a körükben. Szerintem meg igaza van a szókimondó félnek, mert abból lehet tanulni, változtatni dolgokon.
ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!