Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kedvelitek ezt a kora nyári időt?

Kedvelitek ezt a kora nyári időt?

Figyelt kérdés
Nekem hirtelen ez nagyon meleg, ráadásul lassan április közepe van, de szerintem korai még. Mi lesz nyáron? Mit szóltok ehhez az időhöz? Állítólag jövő héten meg annyira le fog hűlni, hogy gyenge fagy előfordulhat.

ápr. 11. 12:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
A 20°C körüli hőmérsékletet kicsit még korainak érzem, főleg, hogy múlt héten felénk volt 25°C is. Nagyon remélem nyáron nem kell majd tartósan 35°C feletti hőmérsékletben létezni...
ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem a konkrét idővel van a baj, hanem a dátummal. Augusztus óta folyamatosan egy hónappal melegebb van. Lehet ennek örülni... de amikor 50 fok lesz nyáron, mint Bagdadban, akkor majd elgondolkoznak magukon a melegkedvelők is.

Nyilván nem sokakat érdekel itt, de nekem pl. több ezer növényt kell fenntartani, és számomra ez egy katasztrófa. Konkrét fafajok pusztulnak ki Magyarországról. Normális esetben melegebb időjáráshoz sokkal több csapadéknak kéne társulnia. Méghozzá nyáron és nem télen. Évente húsz felhőszakadásnyi víz hiányzik bizonyos országrészekről, és a tíz méter mély kutak is ki vannak már teljesen száradva.

Szintén borzalom, hogyha az embernek meg kell jelenni valami komolyabb helyen, akkor egyszerűen nem képes normálisan felöltözni. Nem strandon élünk, hogy az ember megengedhesse magának, hogy besétáljon egy komolyabb hivatalba egy trikóban és egy papucsban, ahogy a filippínók járnak. Pedig a hőmérséklet olyan, hogy nem lehet másban már kibírni. Oké, legyen 5 hónap kánikula, de akkor álljon le az összes munkahely, és adjanak mellé az embernek öt hónap strandolási időt, b_ssza meg a k_rva élet...

Nekem nagyon elegem van már ebből a felmelegedésből.

ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ez kissé túlzás, 20 évvel ezelőtt is volt ilyen időjárás és ilyen esetben például egy állásinterjúra megengedett egy szál fehér ing sötét farmerrel. Nyilván a farmernadrág is bajos, de nem hal bele mindenki. Egyébként ez még mindig Magyarország és nem Délkelet-Ázsia. Utóbbi helyen ugyanúgy meg kell oldani állásinterjút. De jobbat is mondok: ilyenkor Olaszországban és Spanyolországban is már kánikula szokott lenni egészen őszig. Túlélik. Az egy más dolog, hogy valami megbotlott Európában éppen és pont délen nincs kánikula.
máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!