Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha felnőttként még a szülőkkel...

Ha felnőttként még a szülőkkel élsz, mennyire szégyelled ismerősök, munkatársak előtt?

Figyelt kérdés

Olyanokra vonatkozik a kérdés, akik a szüleikkel élnek felnőttként!

Az értetlenkedők, kötekedő emberek kedvéért...



ápr. 15. 09:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
77%

“Csak nézegettem a hiteleket. Arra írtam, inkább a törlesztőt fizetném, mint az albérletet. Csak olyan kevés a bejelentett bérem, hogy lehet erre hitelt sem adnak.”


Én épp ezért élek albérletben. Nagyon jól tudom, hogy a bruttó 650 ezres fizumra nem fognak 40 milliós hitelt adni és Isten ments is ekkora hiteltől. Akkor meg elfogadom, hogy nem lesz a közeljövőben saját ingatlanom (csak majd mikor öröklök) és nem anyámnál dekkolok 40 éves koromig, mert felnőtt ember vagyok és nekem is, neki is szükségünk van a privátszférára.

ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%

Ha saját lakást akarsz venni, élhetsz 50 éves korodig is anyáddal.


Ez a rendszer van, ma már nem vágnak hozzá valakihez egy kertes házat, mint a szocializmusban, 30 évesen.


Szégyellni ezen nincs mit.

Meg eleve mi köze ehhez bárkinek?


Az élet nem arról szól, hogy lakást vegyél, hanem, hogy élj, főleg még fiatal vagy!


Majd ha idősebb leszel, örökölsz, addig meg amúgy is dolgozni fogsz, így teljesen mindegy.

ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Én nem érzem gáznak. Megvan az oka, ha valaki kérdezi el is mondom, de ha valaki emiatt lenéz akkor annyit is ér. Nem fogom azért rosszul érezni magam mert random emberek szerint máshogy lenne jó mint ahogy én gondolom.

Persze akkor már más lenne a helyzet ha én is rosszul érezném magam attól hogy otthon vagyok, és próbálnék változtatni csak nem menne.

ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen is anyámmal élek, így legalább tudok magamra is költeni (kaja, ruhák, szórakozás stb.) és félre is tudok rakni egy keveset. Albérletben meg nagyon oda kellene figyelni hogy ne legyen minuszos. Saját házat meg csak az tud venni akit pénzelnek a szülei vagy nagyon jól keres. Én egyiket se mondhatom el magamról, úgyhogy marad ez a helyzet. Szerintem nem kell szégyellni, mindig is voltak szegényebb emberek, nem lehet mindenki gazdag. Nézz szét a világban, milyen körülmények között élnek Ukrajnában, Palesztinában, Afrika legtöbb országában és még lehetne sorolni, aztán panaszkodj a saját helyzetedre. Az amerikai befolyás / média nagyon átmosta a magyar emberek agyát is, lassan mindenki olyan életre vágyik mint az ottani fehér tehetős réteg, 150 négyzetméteres kertes ház, minimum 3 autó a családban, asszony nem dolgozik, gyerekeket kocsival hurcolni a suliba meg magánórákra stb.
ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
82%
#14 és azoknak a nagy része is, akik látszólag így élnek, csokkal a nyakukban teszik :D Gazdagnak akarnak tűnni, csak nem azok.
ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
44%

#15

Ebben nem vagyok biztos, elég sokan keresnek nagyon jól, mérnökök, informatikusok, orvosok, plusz egy ideje nagyon tarolnak a szakmunkás bérek is, villanyszerelő, lakatos, burkoló stb, ha e mellé jön egy kis szülői segítség akár a csaj szülei révén is, akkor tényleg nagy lábon lehet élni.

ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
78%

#16


Ha vállalkozó, alkalmazottként egy szakmunkás sem keres többet, mint egy gyári munkás.


Abból élnek nagylábon, CSOK, babaváró, adókedvezmény, és lenézik azokat, akik fizetnek adót, és nem az államot pumpolják.

Ezeket úgy hívjuk, bohóc!

ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

#17

A nyíregyházi LEGO gyárban egy sima villanyszerelő vagy szerszámkészítő 700 ezret keres jelenleg. Ha mellette maszekol is (munka van bőven ha akar), akkor havi 1 milliót is keres.

ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy élnek. Vannak többgenerációs telkek/társasház méretű családi házak. Ezekben teljesen jól el lehet élni szülőkkel. Lakásban már nyilván szívás.
ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

#19: Pontosan. Egyik barátnőm is ugyanebben a helyzetben volt, mint én. Csak ők panelban laktak 5-en. Nem volt saját szobája sem huszonévesen. A hugával kellett osztoznia rajta.

Nyilván így megoldhatatlan hosszútávon.

ápr. 15. 15:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!