Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha felnőttként még a szülőkkel...

Ha felnőttként még a szülőkkel élsz, mennyire szégyelled ismerősök, munkatársak előtt?

Figyelt kérdés

Olyanokra vonatkozik a kérdés, akik a szüleikkel élnek felnőttként!

Az értetlenkedők, kötekedő emberek kedvéért...



ápr. 15. 09:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
50%
En gaznak ereztem. Nemtudtam azt csinalni amit akarok. Random athivni haverokat vagy csajt. Kell a maganszfera. Nalam mondjuk forditva volt.. en keresek jol es anyam nem lett vna meg nelkulem egyedul. Szerencsere megoldodott, mindenki boldog
ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Néha, de az változó, mennyire.

Általában olyankor történik ez, mikor szembesülök azzal, hogy volt évfolyamtársak közül egyre többen élnek együtt a párjukkal, házasok már és/vagy gyerekük is van.


De közben, hiába van félretett pénzem, az albérlet és egyéb költségek nagyon megcsappantanák azt is akár, illetve a szüleimnek is mostanában több segítségre van szükségük. Így jobb, ha itt vagyok velük.

23/L

ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
#22: Ó te még nagyon fiatal vagy! :) Szerintem 23 évesen a szülőkkel élni egyáltalán nem szégyen.
ápr. 16. 12:13
 24/36 anonim ***** válasza:
32%
Attól is függ az illető nő vagy férfi. Valamiért az előbbi sokaknak nem baj, bezzeg ha 28/F él még otthon, akkor már pofákat vágnak rá szerintem..
ápr. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Tatyó ***** válasza:

Sajnos, manapság szégyellnivalóként van a ez a dolog beállítva, pedig sok esetben nem az -a Kérdező esetében végképp nem.

Egy egészségesebb társadalomban a generációk egymás segítségére lehetnének, pl nagyszülő hordhatná óvodába is a gyermeket stb.

A rezsi is megoszthatóbb és még lehetne sorolni.

De pörgetni kell a gazdaságot, a hiteleket, ugye.

máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Nem szégyelltem, de volt olyan aki lenézett emiatt.
máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Az szégyelli, akinek megfelelési kényszere van.
máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

#27: Valóban, pedig úgysem lehet megfelelni mindenkinek. Ráadásul senkinek nem lenne köze ahhoz, hogy ki hol lakik.

Sokszor nézem, hogy nálam fiatalabbak is mennyivel előrébb járnak. A héten a munkahelyemen adtam be egy pályázatot egy házaspárnak. 26 évesek. Felveszik a csokot, meg szülők által kapnak egy kertes házat. Ilyenkor elszomorodok, hogy én meg mekkora szerencsétlen vagyok. Igaz én nem is vagyok biztos benne, hogy szeretnék majd gyereket. Úgyhogy nálam a csok és a babaváró is kilőve.

Múltkor egy ismerősöm felhívott, hogy nem szeretnék-e lakásbiztosítást kötni. Mondtam neki, hogy nem. Elkezdi, hogy akkor te biztos nem fizetsz sokat ha nem szeretnél váltani. Fel se merült benne, hogy még nincs saját ingatlanom.


#26: Ismerős...


#25: Köszi a véleményed. Van benne igazság.


Egyébként a huszas éveim végén járok. Még nem vagyok 30-40 éves. Viszont azon leszek, hogy változtassak a helyzeten idővel. Nyilván nem itthon szeretnék megöregedni. Addig meg ahogy tudok beszállok a költségekbe illetve segítek amiben tudok.

máj. 1. 20:04
 29/36 anonim ***** válasza:
27-es vagyok. Sosem szerettem a hipokrita megnyilvánulásokat, most sem akarok az lenni, ugyanakkor sosem másokkal kell összehasonlítgatni magunkat hanem a korábbi önmagunkkal.
máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Ha szégyen ha nem én 33 évesen vettem lakást de legalább saját!

Ha 20 évesen elköltözöm esélyem se lett volna venni.Mivel nem tudtam volna félre tenni. Most viszont magam ura vagyok.

máj. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!