Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak már? Úgy érzem...

Mit csináljak már? Úgy érzem nem bírom ki így

Figyelt kérdés

Nem irhatom le hogy hány éves vagyok. Arról van szó hogy az a keresztnevem hogy Töhötöm és állandóan ezzel csúfolnak az iskolában. Egész nap ezt hallgatom hogy direkt így hívnak hogy töhi, meg ha valamit csinálok akkor azt mondják hogy "ezt nem töhötöd"...

Már mondtam szüleimnek hogy utálom ezt az egészet de csak annyit mondanak hogy szép ősi magyar nevem van és később szeretni fogom. De mit csináljak ha most nem szeretem? Lehet valahogy nevet változtatni szülői beleegyezés nélkül 18alatt?


ápr. 16. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg kezelni. Nevess te is rajta, csinálj belőle poént.

Csak addig piszkálnak vele amég neked rosszul esik, amint nem hat meg abbahagyják általában.

ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy gondolom, hogy tényleg szép neved van. Kiskorúként nem fogod tudni megváltoztatni, ha jól vagyok értesülve.

Van egy nagyon fontos dolog, mégpedig, hogy csak azt lehet csúfolni, aki ugrik rá, és foglalkozik vele. Szard le magasról azokat, akik csúfolódnak. Bár úgy gondolom, hogy elég gáz, ha valakit a nevéért csúfolnak, azzal teheted a legtöbbet, hogyha hagyod őket, és magasról teszel rájuk. Abba fogják hagyni.

Csak, hogy egy történetet is mondjak: edzőtáborban voltam a tavasszal suli helyett, és az egyik osztálytársam rám írt, hogy nem voltam urulógusnál-e. Kiderült, hogy valaki elterjesztette az osztályban, hogy én dolgokat dugok fel a saját hátsómba minden valóságalap nélkül. Visszamentem, és bár szar volt, le se szartam, amikor ezzel jöttek. Kb egy-két hétig volt vicces, meg szórakoztató, de mikor látták, hogy ez engem nem hat meg, elég gyorsan abbahagyták.

ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért csinálják, mert láthatóan fel tudnak vele idegesíteni és ezt ki is mutatod. Meg kell tanulnod elengedni és nem reagálni ezekre. Elveszti az élét a vicc, ha nincs aki nevessen rajta, ugyanúgy működik a kötekedéssel vagy trollkodással is. Van a mondás: ne etesd a trollt, mert ha figyelmet adsz neki, azzal érte el a célját és tud idegesíteni. A "töhi" lehetne egy valid becézése a nevednek, próbáld úgy felfogni hogy ez nem gúny.

Másrészt ha tényleg csak a gúnyolódás és idegesítés a céljuk vele, akkor ott az osztályfőnök és osztályfőnöki óra ahol az ilyen konfliktusokat rendezni lehetne. Azzal nem fog megoldódni semmi ha csak magadban forrongsz, vagy rád nem hallgatnak a többiek, ilyenkor segítséget kell kérni.

ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a közösség, ahová tartozol, ezen a néven ismer, hiába változtatnál mondjuk Lászlóra, attól még mindenkinek Töhötöm maradsz.Sajnos a szülők annyira a különlegeset keresik, hogy az ő gyereküknek olyan neve legyen, ami aztán másnak nem, hogy ez nálad sikerült tényleg.Nehéz ügy, 18 alatt csak a szüleid segítségével változtathasz.A gyerekek pedig tényleg kegyetlenek tudnak lenni.Jó lenne ezt a szüleiddel komolyabban megbeszélni, én ugyanis egyáltalán nem hiszem, hogy felnőtt korodban is könnyebb lesz ezzel a névvel a helyzeted. Valljuk be, röhejes egy név,már nem vagyunk ősmagyarok,de, ha mégis ehhez ragaszkodnátok, azért a hét vezér nevén kívül is van más opció, mert mondjuk az Előd szerintem elfogadható, de az Ond már pl.nem.
ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a nap legédesebb és legjobb kérdése. Köszönöm:) Fel a fejjel, a szüleid jól mondják, kitartást:)
ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megvolt anno a Nikoletta, hova lett a cigaretta, meg a Daniellát Dánielezték. Legközelebb, ha beszólnak, hogy nem töhötöd én visszavágnák azzal, hogy dehogy nem töhötöm, hát a nevemben is benne van, bármit megtöhötök - és ezzel már poénra is vetted. A töhire meg egyszerűen nem figyelnék oda, vagy ásítoznék, hogy de uncsik vagytok, haladjatok a korral, mi van, beakadt a bakelit lemez, térjetek már át minimum pendrive-va, nejem van ősi nevem, azt ti vagytok lemaradva? Amelyik a legjobban szórakozik, annak adnék valami cink becenevet, vagy ha beszólnak visszaszólni valamit, ami rímel a nevére és cink neki.
ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom miért b*sztak igy ki veled a szüleid,mert tényleg furcsa név,nekem sem tetszik,de én megmondanám a sok szemét disznónak,hogy nem te tehetsz erről,és jobb lenne ha leakadnának rólad. Nagyon gáz amit művelnek.
ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Szép neved van.
ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy ilyet írok,de a szüleid nem valami pengeagyúak.Szép Magyar név,hát sehol nem ezzel fogsz érvényesülni felnőtt korodban az életben...
ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!