Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a képről? Csak én látom fordítva?

Figyelt kérdés

[link]


Merthogy soha nem volt még olyan kor, ahol ennyire fontos lett volna az idegennyelvtudás. Egy csöves ázsiai vendégmunkás is perfekt tud angolul ami 300 éve sci-fi kategória lett volna. Diploma nélkül kb alig lehet elhelyezkedni, az AI megjelenésével pedig nyíltan ki is jelentik, hogy a buta/képzetlen emberek mind el fogják veszíteni a munkájukat.


Akkor mit beszél ez a kép itt a gondolkodás szégyenéről? Pont azt látom, hogy manapság azt kell szégyellni, ha valakinek nincs 140-es IQ-ja, 2 diplomája és nem beszél 2 nyelven. Még az alapvetően bigott visszamaradottnak és fejletlennek tartott Magyarországon is, nemhogy Nyugaton.



ápr. 21. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, mi a célja a kérdésednek.

A nyelvtudás, különösen az angol, kinyitja a világot, nem csak a hazai hirek, könyvek, ismeretterjesztő anyagok, képzések állnak rendelkezésre, hanem bármi.

Senki nem jelenti ki, hogy a buta képzetlen emberek az AI miatt veszitik el a munkajukat.

A kép is lehet hülyeség. Mi van, ha a könyv egy Danielle Steel könyv, a többi ember a telefonján meg épp python programozást tanul?

ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Erről a képről nekem az jut eszembe, hogy k.rvára nem mindegy hogy olyan információra teszel szert amire te akarsz szert tenni, vagy olyanra amit ők (legyen bárki is az ők) akarnak hogy elhiggy.


Ha pedig egy példa is érdekel, rengeteg agymosott ember szerint a Nyugat sz.r, Brüsszel velünk háborúzik, ezeket pedig elhiszik olyan emberek is, akik életükben a megyetáblát nem hagyták el, azt sem tudják hol van Brüsszel, de azt tudják, hogy míg Magyarországon te olcsó gázt kaptál és nem fagytál halálra, Nyugat-Európában kabátban ültek az emberek télen.


Ezt pedig elhiszik, mert ezt mutatta a telefon.


Ez természetesen nem csak a politikára vezethető le.

ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Nekem nem ez jön át a kép láttán, ami neked. Nekem az jön le, hogy ezzel a közösségi médiát parodizálják ki. Aa interneten akaratodon kívül özönlenek a politikai- vagy bármilyen hírek, és van aki kérdés nélkül elhiszi amit olvas, van aki nem. Aki nem azt tekintik "lázadónak"

Nem feltétlenül kell könyvmolynak lenned, elég annyi, hogy inkább járj a hír után és gondolkodj, mielőtt bármit is elhiszel az internetnek. Valóban nehéz már eldönteni, mi a fake hír és mi az ami hiteles. Erre próbál rávilágítani a kép. És persze ha olyat kommentelsz, ami nem a többség véleményével egyenlő, akkor mondják, hogy ilyen meg olyan vagy.

Semmi köze nincs a képhez a diplomának vagy a 140-es IQ-nak. Még csak a könyv szeretetét sem hirdeti szerintem.

ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kép nem arról szól, amit a kifejtésben írtál
ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Bevallják (lásd pl. Harari), hogy tömegmanipulációt alkalmaznak, manipulálják az embereket a telefonokon, képernyőkön keresztül. Aki nem veszi be a sok szar már, tájékozódik, azt kirekeszti a társadalom. Ezt ezen az oldalon is gyönyörűen láthatod. Erről szól a kép igazából, nem az idegennyelvről meg hasonló lényegtelen dologról.
ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Asch kísérlet is idevág. Csordaösztön.
ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!