Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nárcisztikus a...

Szerintetek nárcisztikus a volt barátnőm?

Figyelt kérdés

Pár pontban felsorolnám mik azok a dolgok, amik miatt azt gondolom.

1. Féltékenykedett sokat, nem engedte az se hogy a lány munkatársaimmal szót váltsak. Bezzeg ha ő beszélt palival, nekem azt tűrnöm kellet, hogy milyen alapon gyanúsítom meg.


2. Többen elhagyták az èletébe fontos emberek ( barátnői ) először engem hibáztatott miatta, hogy miattam van. Mivel féltékenyek voltak rá, hogy neki van egy tartós kapcsolata. De ő magát sose hibáztatta semmiben, van egy flegma les@arom stílusa.

3. Ha kiálltam magamért nagy ritkán a kapcsolatban, meglepődött és megharagudott. Mindig elmondta, hogy ő a főnök stb.

4. Nem engedte, hogy kijárjak a haverokkal, a piálást egyenesen tiltotta! Nagyon sok veszekedés volt ebből.

5. Habár lehet viccből, de sokszor megjegyezte, hogy béna vagyok ehhez ahhoz. Fizikai munkát nem nagyon tud hozzám elképzelni.

6. Sokszor elmondta, hogy nélküle milyen életképtelen vagyok.

7. Többször megfenyegetett, hogy szakít ezért azért. Igazából 3x elhagyott, aztàn visszakönyörögte magát. Volt egyszer hogy részegen egy másik palinak vallott szerelmet..

8. Megkaptam tőle ezt is, hogy mi egymásnak vagyunk teremtve, nagyon szeret stb stb. Aztán mégis szó nélkül kibas zott mint macskát szni. De szó szerint együtt képzeltük el a jövőt stb, áradozott aztán hirtelen bekattantak neki.

9. Nagyon igényelte tőlem a szeretetet, ha pl nem hívta a családom egy egy rendezvényre megharagudott. Ha már nem mutattam ki neki egy kicsit is, ment a hiszti.

10. Igazából nagyon sokszor megbántott szavakkal, nagyon csúnyákat mondott rám és a családomra is.

Nem fél kimondani azt amit gondol, kívülre mutatja, hogy mennyite kemény, aztán ő a világ egyik legszeretethiányosabb embere. Sokat sírt mindenért, ezt az egészet én annak tudnám be, hogy az apukája elhagyta őket illetve verte az anyukáját a szeme előtt. Gondolom emiatt alakultak ki benne ezek a dolgok. Mindig is zavarta az hogy nekem a szüleim együtt vannak, és időt töltünk együtt. Csak fura mert egyszer úgy tűnik mennyire szeretett, nagyon rendes odaadó volt velem, máskor meg annyira taszító rideg stílusban kidobott, hogy az eszem ketté állt. Mit gondoltok erről? Lehet valamilyen lelki sérelme ?



ápr. 26. 12:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy legtöbbször engem okolt, amiatt , hogy pl: elhagyott mert ő már lelkileg nem bírta mellettem. Illetve a manipulációt is megmerem kockáztatni, hogy használta rajtam erőteljesen. Sokszor tényleg elhittem, hogy szeret annyira durván adta elő, de ha szeret valaki nem hiszem, hogy utána ennyire durván tudna beszélni velem illetve kirakni.
ápr. 26. 12:16
 2/16 A kérdező kommentje:
Illetve, ha valami nem tetszik neki nagyon gyorsan felkapja a vízet. Pl rengetegszer megkaptam, hogy mennyire idegesítsem, hagyjam békén stb. De utána lenyugszik, és bocsánatot kér.
ápr. 26. 12:18
 3/16 A kérdező kommentje:
+ még hogy visszagondolva, mindig próbálta elhitetni velem azt, hogy én beteg vagyok mentálisan. Miatta öngyilkos akartam lenni ezt beismerem, gyenge a jellemen illetve a lelkem. De nem vagyok beteg, mindig ezzel bombázott úgymond manipulált… meg hogy milyen szemét a családom, már már ellenük fordított. Ha nem vele mentem valahova egyből ideges lett..
ápr. 26. 12:31
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Megnyugvást, lezárást, megértést vársz attól, ha sikerül felcímkézni őt egy most felkapott jelzővel? Jobb lesz ettől bármi? Ahhoz képest, hogy csak egy volt barátnő, eléggé alá vagy még mindig rendelve, hogy ezt a regényt leírtad és még kényszeresen többszörösen is javítgatod magad.
ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Alávagyok igen, mert én szeretem ellentétben vele. Nem várok semmit, csak most kicsit leülepedtek bennem a dolgok és ha visszagondolok az időre amit együtt voltunk, ezek valós dolgok. De megpróbálok nem gondolni rá. Köszi.
ápr. 26. 12:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé neveletlen és beteg, éretlen személyiségű. Nem feltétlenül személyiségzavaros, mert lehet, hogy "otthonról hozta" a szocializációval. Ha az utóbbi és még elég fiatal felnőtt, akkor sokat változhat jó irányban is....
ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Ja ez forditott nemi felosztasban lenne megirva, mar tele lennel kommentekkel, hogy orulj, h megszabadultal, es ez egy bantalmazo kapcsolat. Mert az. Ne azon agyalj, szeeegenykenek.milyen lelki serulese van, mert az kb mindenkinek van - viszont az mar tudbdontes kwrdese lenni, h nem mason vezetjuk le. Vahy pedig nem dontes, mert total tudattalanul nyomja mindezt, es ebben az esetben is csak a tipli a jo megoldas.
ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

"Ja ez forditott nemi felosztasban lenne megirva, mar tele lennel kommentekkel"

Szerintem te is foglalkozz a saját lelki sérüléseddel.

ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Még sajnáltasd már magadat egy kicsit. Szakítás után érdekes módon mindkét fél azt mondja a másikra h toxikus és narcisztikus :D
ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem jó csak úgy becímkézni egy embert a tünetek alapján. Manapság divat mindenkire ráhúzni, hogy nárcisztikus vagy más egyéb személyiségzavara van. A volt barátnőd lehet, hogy nárcisztikus személyiség jegyeket mutat, lehet, hogy érzelmileg sérült, lehet, hogy érzelmileg éretlen, de egy biztos: te még nem vagy túl rajta. A helyedben én keresnék egy szakembert, pszichológust, terapeutát és mindent elmondanék neki a kapcsolatról ami a szívemet nyomja. Azután az ő segítségével felfejtenénk mindent és választ kapnék a kérdéseimre.
ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!