Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rossz a bosszúállás?

Miért rossz a bosszúállás?

Figyelt kérdés
Tudom, a börtön... de most tekintsünk el ettől. Ha valaki bántja a szeretteimet, miért kéne neki megbocsátanom? Pláne ha meg is öli valamelyiket? Miért ennyire ördögtől való a "Szemet szemért, fogat fogért."-elv? Lehet, hogy alapvetően én egy gonosz és szadista ember vagyok, de ha valaki megölné az öcsémet (akit a legjobban szeretek), akkor azt akarnám, hogy szenvedjen és meghaljon. Egyszerűen nem tudnám tétlenül nézni, ahogy a nevetséges igazságszolgáltatás után (5-6 év börtön) az elkövető ugyanúgy folytassa a kis életét, egyen, igyon, szexeljen kedvére stb., amíg az ember, akit elvett tőlem a föld alatt fekszik. Ez szerintem nem helyes, természetellenes. Szerintetek tévedek?
ápr. 30. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Ezen a földön mindenki helyesen cselekszik, nem gonoszak az emberek, nem ártanak...úgy is visszakapja az élettől szöveg :)


Amíg valakivel ez nem történt meg, hogy a szeretteit megölték, vagy megerőszakolták, vagy félholtra verték vagy kínozták....azt akit valóban szeret és fontos számára....addig nem tudja elképzelni, hogy azt a valakit halálra kínozza.


Én tényleg csak azért nem teszem mert nem biztos, hogy a végén nem kapnak el, félek, hogy valamit elfelejtek vagy kihagyok és rámtalálnak.

ápr. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Pl mert ezzel te is az ő szintjére süllyedsz.

Vagy mert létrehozol vele egy ördögi kört. Ő megöli az öcsédet, te őt, téged a fia öl meg, stb.

Illetve kimondottan gyakori jelenség hogy valaki hamisan gyanúsítja a másikat, vagyis az ilyen hozzáállásnak rengeteg ártatlan halottja is lenne.

ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Ennyi erővel a gyilkolós embereknek ugyanúgy van oka arra, hogy miért teszik. Ők is lehet vmiféle bosszúból. Ez miatt se lennél különb náluk.
ápr. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Szerintem azért különb lennék, mert nem mindegy, hogy azért állsz halálos bosszút valakin, mert nem volt cigije vagy azért mert megölte az apádat. Ez csak egy példa volt, de remélem érted a lényeget.
ápr. 30. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez mindenhogy önbíráskodás. A gyilkos detto ugyanez.
ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
szemet szemért, és a Világ megvakul
ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Az egyik legjobb dolog

Egyedül a sok szervezés a rossz benne

máj. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

A mai modern pacifista látásmód és ez a "szeresd felebarátod" és "bocsáss meg mindenkinek" tanácsok borzalmas módon károsak, és életellenesek. Csak nézz rá azokra az emberekre akik ezt gyakorolják - Ők sem tudnak megbocsátani vagy szeretni, csak próbálják becsapni saját magukat és a körülöttük lévőket is. Ez nem egy egészséges hozzáállás. Az igazságszolgáltatás egy fontos aspektusa az életnek, ahogyan az is hogy az emberek felelősséget vállaljanak a saját tetteikért, és vállalják a következményeket. Az élet nem fog nekik semmit visszaadni, hacsak más valaki, egy konkrét személy vagy személyek nem avatkoznak közbe. Példának okáért sok olyan bűnöző van akit sose ér utol a tetteik következménye. Ha pedig eléri akkor az csak az igazságszolgáltatásnak és a rendőrségnek hála, nem valami misztikus erőnek. Az amit mi karmának hívunk szimplán csak a tettek és azoknak a következményeinek végtelen lánca.

A bosszúállás nem rossz dolog, és sosem volt az. A harag és a düh teljesen természetes és egészséges érzelmek, ugyanúgy ahogy megbocsánatod sem kell ilyen esetben. A te érzelmeid és a te döntésed hogy mit teszel. Bár azért idebiggyeszteném a bosszúállással kapcsolatban hogy tiszta fejjel kell nekiállni, ergo nem ellátogatni a tetteshez és szétverni vagy megölni - akkor sem, ha teljesen megérdemelné. A saját biztonságod és szellemi/fizikális egészséged érdekében nem. Erre van az igazságszolgáltatás, bár tudom hogy itthon nem a legjobb - De érdemes itt elkezdeni a bosszúállást. Ha tegyük fel tudod pontosan ki az elkövető és lenne is lehetőséged bosszút állni rajta tedd rajtuk keresztül, és juttasd rácsok mögé a rendőrség és bíróság segítségével. Bosszút állni lehet és nem is egy negatív dolog alapvetően, de ésszel kell csinálni, és nem nekirohanni a másiknak fejvesztve. Arra van az igazságszolgáltatás hogy ezt tisztán és civilizált emberek módjára lehessen lerendezni - Ismét, tudom hogy mennyire híresen szutyok a rendszer itthon, de semmilyen esetben sem bíztatnék senkit az öntörvényű igazságszolgáltatásra, sőt.

máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Egyetértek veled, köszönöm a választ!
máj. 1. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!