Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy mindig...

Miért érzem azt, hogy mindig csinálnom kell valamit, különben szétunom az agyam?

Figyelt kérdés
Folyton azt érzem, hogy elpazarlom az időmet, ha nem csinálok valamit. Mintha mindig kell érjen valami inger. Heti többször sportolok, szoktam olvasni, filmezni, barátokkal beszélni/programokat csinálni, színházba, moziba járok, kutyámmal sétálok, takarítok, idén már nyaraltam is 2 hetet tele programokkal, de így sem bírok megmaradni otthon. Randizgatni is szoktam, de azokra is hamar ráunok, ha nem tudunk elég sokat találkozgatni. Mintha folyamatosan ingerekre lenne szükségem. Hogy lehetne kicsit lenyugodni? 27N

máj. 1. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyenekből lesznek a kibírhatatlan,nyüzsgő,okoskodó öregasszonyok.

A családunkban minden öregasszony ilyen, nyüzsög ,mert nekik ez az élet,más dolguk nincs...

Elég fiatalon jön ki rajtad,jobb is,hogy nincs párod.Nem bírnám,ha ilyen higany lenne a párom...

máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 jelentettem a válaszod, ne ide gyere indokolatlanul fröcsögni, mikor teljesen normális stílusban írtam ki kérdést és semmi hasznosat nem írtál rá.
máj. 1. 14:07
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg valami relaxacios gyakorlat, autogen trening, netan meditacio stb.


Amugy en olyankor nyuzsgok ennyire, amikor "menekulok magam elol", az elol, hogy szembenezzek valamivel, megoldjak valami elakadast. Nem tudom, ez rad ervenyes lehet-e, vagy talan mindig ilyen voltal, alapban.

máj. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még tinikoromig nem voltam ilyen, sőt kimondottan otthonülős voltam, de akkor még lekötöttek a játékok, gépezés, könyvek…amióta felnőttem mintha besózták volna a seggem :D :D Nem köt le a négy fal közt semmi igazán.
máj. 1. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, sajnos ha nem csinálok valami hasznosat , máris semmirekellőnek érzem magam. Nagyon rossz ez, az ember nem tud kikapcsolódni sem bűntudat nélkül.
máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ember általában csinál valamit, mert ha nem, akkor álatlában minden ember szétunja magát. ¯\_(ツ)_/¯
máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 valami ilyesmi, bár nekem ilyenkor nem bűntudatom van, csak unatkozok tőle :/
máj. 1. 14:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig eleg jo semmit csinalni, meg hasznos is. De a tobbseg ezt nem erti, mert konkretan fraszt kap a gondolattol, hogy sajat magaval, a sajat gondolataival, erzeseivel toltson idot es szembesuljon veluk. Es akkor jon az unatkozas, a buntudat meg a kitudjami, de ezeknek egy funkcioja van, a menekules.
máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Extrovertált a személyiséged, ami nem rossz. Kólát/kávét/energiaitalt, ha esetleg iszol, akkor fokozatosan hanyagold, mert ezek is pörgetnek.

A megfelelő alvásidő is fontos, hogy meglegyen.

A, Válassz olyan sportot, ami igazán leterhel: kick-box, thai-box, stb.;

B, Önkéntesség vállalása is segíthet pl.: kutyamenhelyen: ez nyugalomra, fegyelemre is tanít;

C, Esetleg introvertált személy elfogadása a környezetedben: kiegyenlítik a felek egymást, mert az intro fékezi a másikat, az extro meg kissé pörgeti a másikat, tehát tanulnak egymástól;

D, Építs be az életedbe olyan dolgot, ami nyugisabb, pl.: unalmas könyvolvasása (igaz, írtad, hogy olvasol, de ezzel is fejlesztheted a kitartásodat).

máj. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Amúgy nagyon extrovertáltnak nem mondanám magam, nehezen kötök új barátságokat, szociális fóbiám van konkrétan sok ember előtt megszólalni sem akarok soha, legszívesebben olyankor elbújnék a sarokba xd, a barátaim is mind már sokévese megvannak, leginkább gyerekkorom óta. Személyiségteszteken mindig 50-50 intro-extrovertált vagyok. Színházba is simán elmegyek egyedül is. Nem azzal van a bajom, hogy ne tudnék egyedül lenni, csak tevékenység kell mindig, és lehetőleg nem otthon.
máj. 1. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!