Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módszerrel tudnám...

Milyen módszerrel tudnám elérni hogy nagyobb önbizalmam legyen, jobban szeressem magam és optimistábban tudjak tekinteni az életre?

Figyelt kérdés

Amiért kellene ez mert súlyos beteg vagyok, és a barátnőm is elhagyott barátaim sincsenek igazán.


Valaki azt javasolta ezt kellene tennem mert az optimista, pozitív embereknek jobb a kisugárzása, ezáltal könnyebben vonzanak be új barátokat, társat az életükbe.


Tudna valaki tanácsot adni?


máj. 10. 13:34
 1/8 anonim válasza:
0%
Hallgass relaxos zenéket, játj el meditálni és szerezz barátokat
máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen.

Önbizalom empatikus, támogató közegben épül, ahol megjelenhetnek az érzéseid. Nem hiteltelenítést kapsz, nem az "az nem is úgy van" jellegű beszólásokat, meg tét nélküli mondatok, mint az "engedd el", meg "majd minden helyre jön", stb.

Értő figyelemmel kell, hogy valaki meghallgasson rendszeresen. Ez lehet egy családtag, barát, hozzád közelálló ember, aki ismer. Ez fontos. Ismerjen.

Ha nincs, akkor terapeuta.

Egyedül önbizalmat építeni nem lehet.

máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Van vagy nincs önbizalmad, ez fejben dől el.
máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Én pl. depressziós vagyok, és ez az emlékezőkémet is torzítja. A legapróbb hibáimat is évtizedekig számon tartom, de az eredményeimet pár nap alatt elfelejtem. Ez torzítja az önképemet. Ezért a doki azt mondta, hogy minden nap írjam fel az aznapi eredményeimet és hétvégén olvassam vissza az a hetieket.
máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

6000 meg 1 video van a youtuben is errol

Elalvás elott tedd a fülesbe

[link]

máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Vannak könyvek is, pl. az Ursus libris kiadónál is, én ezt pl. szeretem:

Korb: Felfelé a lejtőn

máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Meditáció jó ötlet. Én csikungoltam és sportoltam. Magamra figyeltem. Az önfelimserés fontos dolog. Hogy rájöjj ki is vagy valójában. Mit és hogy szeretsz, mit kell elengedj. Ezek amiket az elején is irtam segítenek benne
máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Terapeuta, vagy pszichológus.

Nekem a mozgás, a sport segített még ilyen téren, de ezt nem tudom, mennyire merjem ajánlani, az általad említett betegség miatt. Viszont vannak nagyon rendes és profi erőnléti-, illetve hasonló edzők, akik személyre szabott gyakorlatokat állítanak össze, amiknek egy részét otthon is végezheted. Lehet, érdemes lenne ilyesmin is gondolkodni.

máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!