Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kötelező lenne kiköltöznötö...

Ha kötelező lenne kiköltöznötök az USÁ-ba vagy Japánba, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
Most ne részletezzük, hogy hogyan. A lényeg, hogy innen menned kéne és az adott helyen készen várna bérlakás, nyelvtanfolyam, állás, és 3 havi fizetés segélyként, valamint a repülőjegy.

máj. 10. 17:17
A kérdező szavazást indított:
USA
Japán
68 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelműen az Egyesült Államokba. Mindig is szerettem volna ott élni. A szabadság és a lehetőségek hazája. Mondjuk a szabad fegyvertartás kicsit neccses, olyan államba mennék, ahol tiltva van. Meg a fizetős egészségügy nem túl vonzó, de ezt leszámítva szuper hely.
máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

USA

Nagy a térigényem

máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Katona Dius ***** válasza:
81%
Én Japánt választanám. Mindig is jobban vonzott az a kultúra. Azt ne vegyük hozzá, mennyire szeretik, ha valami külföldi odaköltözik "elvenni" a munkát.
máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Japán. Kulturálisan szimpatikusabb, mint az Egyesült Államok, illetve több japán barátom is van, akik már a látogatásaim során is segítettek mindenben. Bizonyos részei (nem Tokió) nagyon vonzanak, el tudnék képzelni ott magamnak egy békésebb életet.

Egyesült Államokban könnyebben el tudnék helyezni, már csak azért is, mert angolul roppant magas szinten beszélek, amíg japánul közel sem, de az utóbbi években nagyon kiábrándultam az Államokból, annak ellenére, hogy az ott töltött kettő hetes utamat alapvetően élveztem.

Három éve költöztem el Magyarországról, éltem több országban hosszabb-rövid időkre, és amire nagyon hamar rájöttem, hogy hosszabb távon csak Európában tudom elképzelni az életemet, hiába szimpatikus az adott nem-európai ország.

26/N

máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

USA. Japán kultúrájából maximum a szamurájok, a küzdősportok, az óramárkák, és a Toyota ami érdekes számomra. Na most ezeket bárhol lehet kapni/csinálni a világban.


USA-nak a történelme, és a jelenkora is vonz. A vidéki dallasi élet az ma is vidéki dallasi élet, ilyen téren sokminden nem változott.

Úgyhogy mindenképp USA vidéki része.


30/f

máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Japán, nagyobb a tisztelet az emertársaik iránt. USÁba max egyszer-kétszer kinéznék, de ott se vajból van a kerítés, mint azt ahogyan a filmekben mutatják.
máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

USA.

Japánul eleve nem tudok, illetve egész más kultúra számomra. Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy békésebb az ottélés, de az Egyesült Államokban több lehetőséget látok.

máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Most egy nagyon buta példa, de pl 2 napja láttam egy jelenkori dokumentum filmet, ami arról szólt, hogy az USA-ban nincsenek olyan törvények, amik rendesen engedik felülvizsgálni a megvehető élelmiszerek minőségét (értsd, hogy betegséget, szalmonellát vagy e-colit tartalmazhatnak). Emiatt már évek óta meghal egy csomó ember. Húsoktól, salátától, mogyoróvajtól. Azért ha belegondolunk, senki nem egy levél salátától akar meghalni, vagy egy doboz mogyoróvajtól. Így kösz, nem. Kihagyom az USA-t. Ahol alapból ennyi gond van, ott van több is bőven. Csak jó a rekláma.
máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
USA. Közel sem ideális hely, de inkább közelebb áll hozzám. Egyébként innen messziről Japán is szimpatikus, sok dolog van, ami tetszik benne, de nagyon nagyok a kulturális, szokásbeli különbségek, és munka szempontjából sem hallottam jókat. A munkavállalók agyon vannak hajtva állítólag. Én olyan tipikus nyaraló/diák éveket ott tölteni jó, felnőttként már kevésbé jó helynek gondolom.
máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Nos, ha a nyelvismeretet nézem, mindegy, angolul és japánul is tudok.

Ha azt nézem, a keleti világ nagyon álszent, mert már ugyan mást látunk, azok az országok is modernizálódnak. Amik előttünk vannak illúziók, nehezen lelhetők fel.

Az USA liberális, s mindezek ellenére Japán még mindig konzervatív.

Én úgy vagyok vele, hogy a Mei-Ji restauráció előtti Japán mindig is vonzott, bár tény, a konyhájuk nekem nem ízlésem, de az, hogy hol élek, nem azt jelenti, hogy azt a konyház kell követnem.

Így tehát:


J A P Á N >>> Japan >>> Japon >>> 日本

máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!