Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A puritán életmód a mai...

A puritán életmód a mai világban megvetettnek számít?

Figyelt kérdés

Vagyis a mai világban minden a fogyasztás és a közösségi média körül forog. Azt kell mutatni másoknak, hogy valaki nagyon jól él, állandóan mosolyog és nem csak az anyagi jólét, hanem az élmények sokasága mutatja be ezt a közösségi oldalán. Ehhez képest, ha valaki szerényen él, nem osztja meg az eseményeket a külvilággal, azt valahogy nem nézik semmibe. Nekem volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, amíg nem írom ki Facebookra, hogy kapcsolatban vagyok és nem teszek ki közös képet, addig az nem "igazi".

Meg sokat voltam nagyszüleimnél és ők meséltek milyen volt ténylegesen szegénynek lenni, hogy édességet ne lehessen kapni vagy elég ennivalót a családnak, vagy ne legyen fűtés. Éppen ezért zavarta is őket, ha valaki nem ette meg a kaját vagy el kellett dobni. Én valahogy mai napig úgy vagyok, hogy nem szeretem a luxust, az egyszerűség sokkal inkább közösséggé tud kovácsolni embereket, mint a bőség.



máj. 10. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Fura, de én is így vagyok vele.

Legyen tető a fejem felett, meleg étel, de nem vágyok külföldi nyaralásokra, nem szelfizem a közösségi médiába, és hihetetlen lehet, de boldog életet élek. :)

máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene válogatni az ismerőseidet.
máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Én szeretem a “luxust” (utazgatás, néha étterem, márkás cuccokat szoktam venni, de szolidakat, utálom a nagy logókat meg feliratokat) de a közösségi médiára pl soha nem posztolok meg amúgy nem görcsölök a témára, akkor vásárolok, ha kell valami, csak akkor drágát, nem hobbim a pénzszórás. Bár én eleve anyagi biztonságban nőttem fel, szerintem ez a sok elsőgenerációs újgazdag szokása, akiknek a szüleik nem voltak eleresztve, de ők már szereztek egy jobb diplomát vagy bejött a vállakozás aztán muszáj flexelni + valami komplexus, hogy csak ettől tudják jobbnak érezni magukat másoknál, mondjuk ezt sem értettem sosem, miért kellene nekem JOBBNAK lennem, mint Kati a gimiből vagy a random mellettem elhaladónál az utcán, de hát ők tudják.
máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
nem, csak felszínes emberekkel haverkodsz. legyél kicsit kevésbé puritán és kicsit válogatósabb az emberi kapcsolataidban.
máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Bizonyos körökben igen, amúgy az elfogadóbb társadalomban nem.
máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

"Vagyis a mai világban minden a fogyasztás és a közösségi média körül forog. Azt kell mutatni másoknak, hogy valaki nagyon jól él, állandóan mosolyog és nem csak az anyagi jólét, hanem az élmények sokasága mutatja be ezt a közösségi oldalán. "


Vagy dönthetsz úgy is, hogy abszolút nem használod a közösségi oldalakat. Amúgy is károsak, a jelenkor egyik mételye, mostanság kezd egyre inkább kiderülni mennyi káros hatása van, ha gondolod nyugodtan olvass utána. Vagy csinálhatod azt amit sokan mások és pl én is, hogy privátra állítasz mindent, illetve felhagysz a posztolással. Én pl csak helyi csoportokat és természetfotósokat szoktam nézegetni ott, kb ennyiben kimerül a közösségi oldal használatom. Illetve ott szoktam néha chatelni ismerősökkel, rokonokkal, barátokkal, olyanokkal akiket online más felületen nem tudnék elérni, de tényleg ennyi.


" Ehhez képest, ha valaki szerényen él, nem osztja meg az eseményeket a külvilággal, azt valahogy nem nézik semmibe."


Érdekes. Én mint mondtam vagy 8-10 éve leálltam a klasszikus facebook használattal. Mégis amikor rég látott ismerőssel találkoztam és beszélgettünk, ő nagyon örült nekem, sőt kifejezetten tisztelte a világképemet, igaz ez kölcsönös volt. Ja és szerényen élünk mindketten, másban keressük a boldogságot, nem a fogyasztói társadalomban. Szóval hogy nem nézik semmibe, ezt kicsit erős általánosításnak érzem.


"Nekem volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, amíg nem írom ki Facebookra, hogy kapcsolatban vagyok és nem teszek ki közös képet, addig az nem "igazi"."


Felszínes látszatembereknél sokszor tényleg csak ez számít. Az én köreimben viszont pl nem ez határozza meg, hanem amit ténylegesen látnak a valóságban a saját szemükkel is.


Szóval összegezve csak azt tudnám megerősíteni amit a többiek is mondanak. Válogasd meg jobban az ismerőseidet! Ha túl sok felszínes és fogyasztói társadalom bűvöletében élő emberrel közösködsz, akkor végül vagy te magad is olyanná válsz, vagy időről időre nagy kisértésnek, frusztációnak leszel kitéve. Ha meg tartod magad, akkor azt fogod észrevenni hogy egyre kevesebb közös témád lesz ezekkel az emberekkel. És talán megvetni nem fognak, de tényleg furán nézhetnek rád. Szóval keress te magad is ilyen "puritán" ismerősöket, és inkább ővelük vedd körbe magad.

máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is buborékgond, sok a face, vagy még nem találtad meg az ismerőseid csoportosításának a lehetőségét és nem raktad távoliba a pojácákat, akikkel egyébként évente két szót nem váltasz IRL. Gondolom nem sok időt töltesz azzal, hogy mondjuk pubmeden lapozgasd a friss eredményeket, vagy csak hogy youtubeon ránézz, hogy pl a legújabb impulzusvásárlásod tárgyát hogyan kezelik a profik, akár eszköz, akár felújítandó valami. Esetleg hogy a fogyasztói társadalom alternatíváit elemezgető blogokat kövess, vagy legalább fb csoportokat... Talán be se írod a keresőbe a főbb nézeteid fontosabb kulcsszavait, kvázi elzárva magadat attól, hogy "a világod" azzá válhasson, amire ténylegesen vágysz.
máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A puritánság nem ezt jelenti.
máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Duke81 ***** válasza:
100%
sokkal jobban tisztelem az egyszerű, szerény embereket, akik nem flancolnak. Az emberek nagy részére ráférne az igazi nélkülözés, hogy tisztában legyenek a dolgok valós értékével. Nagyon sokan elszakadtak a valoságtol és ahogy a kérdező írta pazarló életmódot folytatnak.
máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!