Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyszer lehet, hogy a telefon...

Egyszer lehet, hogy a telefon megöli az embereket?

Figyelt kérdés

Napokban több olyan esetnek a szemtanúja voltam, amikor a gyalogos úgy lépett le a járdáról, hogy szét se nézett, mert közben teljesen belemerült a telefonjába és az autó majdnem elcsapta. Nyilván az autósok nagy százalékát se kell félteni, de zömében ezek olyan helyen történtek, ahol nem volt gyalogátkelő.

Másik oldalról meg szintén nem egy autóst láttam, aki vezetés közben mobilozott és majdnem balesetet okozott. És még lehetne sorolni. Nyilván mindent nem lehet a telefonra fogni, félreértés ne essék nem azért írom, viszont ki lehet jelenteni, hogy ez már inkább káros dolog lenne, semmint hasznos?

Kíváncsi lennék egyéb észrevételekre, ki hogy látja vagy ki mit gondol erről.



máj. 12. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Az újság korában azt bámulták az emberek és azzal volt minden ugyan így ahogy leírod. Voltak-e és vannak-e ilyen balesetek?? Igen.

Én nem szoktam telefonozni vezetés közben, de hallottam már olyat aki üzenetet is ír közben.

Gyalogos közlekedés esetén, ha zebrán megyek át és telefonoztam addig lerakom magam mellé, szétnézek és átmegyek az úton.

Nem jó ez a vakon közlekedés, de sokan csinálják.

máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt már rá példa. Szerinted miért festegetnek a járdára egy áthúzott telefon ikont a zebráknál? Hogy hátha észreveszi az ostobája, hogy felnézzen, ha már annyi esze nincs, amikor a csíkokra lép...
máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Te eddig dobozban éltél? Nem cska fogja, már számtalan eset történt a világban így
máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

#1 Ki olvasott újságot vezetés közben? Szerintem olyan nem nagyon volt. Gyalogosan lehetséges, de szerintem az sem volt olyan sok ember kezében, mikor gyalogolt. Kocsiban is úgy, hogy mondjuk várakozott. A mobil tényleg 0-24 az emberek kezében van akárhol vannak.

És igen nyilván nagyon sok baleset van belőle. Egyébként kihangosítva sem engedném, hogy használják, mert tereli a figyelmet. Bár az is ha a vezetővel közvetlenül beszélgetnek. Pl. rám rám szólnak, hogy most bocsi, de nem tud figyelni rám, mert fontosabb mondjuk a vezetésre figyelni.

máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mikor az volt az újdonság, hogy volt újság, akkor azt olvasták ugyan úgy az emberek.

máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy pár éve volt az a nagy baleset ahol liveozott a sofőr aki munkásokat szállított azthiszem románok voltak. Na ott mindenki meghalt miatta. Láttam a képeket és majdnem elhánytam magam. Ha nem játszotta volna magát a kamerában mindenki hazaért volna a családjához
máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
#5 De ők állnak... Nem vezetnek vagy gyalogolnak. Hihetetlen, hogy ennyire nem tudják emberek értelmezni a szöveget. És ilyen emberek kommentelnek és adnak tanácsokat..
máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Igen, engem biztos meg fog ölni. Csak engem azért mert semmi mást nem látok a vonaton, utcán, munkahelyen, stb, hogy a sok k....g, a kisgyerektől kezdve a vén trottyokig mind a telefont nyomja. Meg kellene velük etetni, a kitalálóját meg felakasztani a villanyoszlopra!
máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Psycho ***** válasza:
100%

Na ettől nekem is feláll a szőr a hátamon. Főleg, ha olyan mellé ülök be, aki a telefonját nyomkodja vezetés közben. Egyszer ebből majdnem karambol lett, úgy szóltunk a sofőrre hogy HALLO! Elképesztően felelőtlen viselkedés.


Tegyük gyorsan hozzá, ez nem a telefon hibája! Ez a felhasználóé. Tehát nem a telefon öli meg ilyenkor az embert, hanem az idióta, aki úgy belemerül, hogy azt sem tudja hol van.

máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

#7

Azért régebben sétáló embereket nehezebb lett volna fotózni, valamint szerintem abból a korból sem érhető el az összes kép az interneten. Lehet furán hangozhat, de akkor offline tették közzé a képeket és nem is tárolták őket sehol digitálisan.

máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!