Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek tudnak arról, hogy...

Az emberek tudnak arról, hogy dohányzás, cigi nélkül is lehet élni?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy sokak számára ez az info nem ismert.
máj. 12. 21:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen függőséget leküzdeni borzasztóan nehéz, óriási akarat kell hozzá. Legyen az cigi, alkohol, cukor, gyógyszer, drog. (Nem beszélve az elvonási tünetektől, vagy mondjuk gyógyszer elhagyása esetén a mellékhatásokról.)


Nekem volt rokonom, aki gyerekvállaláskor szokott le a cigiről, na az szuper motiváció. Ettől függetlenül nen néztem le, amíg dohányzott, nem az én dolgom, a saját teste. Nem dohányosként egyszerűen arrébb megyek, ha valaki dohányzik, mert utálom a szagát.


De tudom, hogy ha nincs rá motiváció, szinte lehetetlen leszokni, bármiről.

máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Kerdezo, te tudsz arrol, h lehet masok csesztetese nelkul is elni?
máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudják. De a függőség nem könnyű téma... Én nem dohányzom, nem drogozom, alkoholt sem iszom, más típusú függőségeim vannak. Könnyen ugat olyan akinek nincs ilyen bűnös élvezet az életében.
máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Mindenkinek van valami fuggosege. Kerdezo, neked mi?
máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki valódi függő, az már nem azért teszi, mert úgy tartja kedve. Hanem mert konkrétan nem tud felkelni nélküle, aludni, dolgozni alkolhol, cigi nélkül.
máj. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Visszakérdezek:

Az emberek tudnak arról, hogy húlye gyakoris kérdések nélkül is lehet élni?


Úgy látom, hogy sokak számára ez az info nem ismert.

máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
A víz,levegő,élelmiszer és a Föld bolygó kivételével;minden nélkül lehet élni.
máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam! De köszönöm ezt az infót, megvaltoztatta az egész gondolkodasmodomat a világról.
máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Senkit nem érdekel.
máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Senki nem a kérdésre válaszolt. Jöttök itt azzal, hogy nehéz a leszokás. egyrészt ki kérdezte, másrészt mi a nehéz benne? 2 családtagom is dohányzott. Mindketten leszoktak. egyszerűen lerakták a cigit és soha többet nem gyújtottak rá, ebben mi a nehézség?


De nem, én arra gondoltam, hogy ahogy figyelni szoktam ezeket az embereket, ahogy fuldokolnak a cigizés közben, hogy szerintem ők tényleg azt hiszik, hogy nem lehet élni a cigi nélkül. Mint ahogy nagyon sokan azzal sincsenek tisztában, hogy pl. lehet védekezni a nem kívánt terhességgel szemben. Fel sem merül bennük, hogy ne dohányozzanak, nem azért, mert nehéz leszokni, hanem mert szerintem azt hiszik, hogy az ugyanúgy kell az élethez, mint pl. a víz, a levegő. Már kicsi gyerekként elkezdik és aztán szívják, amíg el nem viszi őket a tüdőrák. Nehéz leszokni? Ezért nem kell bele sem kezdeni. Újabb gondolat, ami sokak számára új lehet.

máj. 12. 22:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!