Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyorsabban jön a busz, ha a...

Gyorsabban jön a busz, ha a várakozó ki/lelép az úttestre?

Figyelt kérdés
Közlekedem kocsival is, gyalog is, és számtalan olyan dolgot megfigyeltem, amiről tudjuk, hogy semmi értelme, mégis megtesszük valami miatt. Ilyen ez a járdáról lelépés is, buszra várva. Vagy mikor úgy kelnek át a zebrán, vagy úton, hogy lehajtott fejjel, mert hátha akkor ötvözik a Vasember és a T2-es tulajdonságait, és nem üti el őket senki. Vagy mittudomén.

#mindennapi #viselkedéseink
2013. szept. 19. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért a járdáról való lelépésnek van értelme. Nem azért lép le az ember az úttestre, hogy elüssék, vagy hogy gyorsabban jöjjön a busz, hanem azért, hogy lássa, jön-e már. Belefér-e még egy cigi, vajon mennyit kell még itt ácsorogni, stb?

A lehajtott fejjel való átkeléssel még nem találkoztam úgy, hogy meg is jegyezzem magamban. Szerintem annak az az oka, hogy valószínűleg azok az emberek eleve úgy közlekednek, hogy lehajtják a fejüket, mármint a járdán is. Bizonyára megfeledkeznek róla. Mondjuk aki így megy át a zebrán, azt üssék is el.

2013. szept. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek valóban azért lépnek le a járdáról buszra várás közben mert megnézik hogy jön-e már a busz. Ezt én is csináltam már számtalanszor mert idehaza elég sok az olyan megálló ahonnan nem lehet rendesen látni a buszt csak ha már közvetlen közel van és mire előveszem a pénzt vagy bérletet, akkor azért legyen idő amikor a busz még messzebb van és ne hirtelen kelljen, mert nem akarom a sofőrt sem feltartani ezzel, meg a többi felszállót sem. Meg legtöbbször én is kinéztem csak úgy kíváncsiságból mert tényleg lelépve lehet látni hogy közelben van-e már vagy nem, mert innen látni a másik buszmegállót ahol megszokott még állni és reggel iskolába menet ott mindig 2-3 percig is állt a busz mert ott szálltak fel a legtöbben.
2013. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, új megvilágításba helyeztétek a dolgot.

Komolyan.

2013. szept. 19. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég nagy lenne a látótávolság, de egy hatalmas fa lombkoronája félig eltakarja az utat, így az emberek lelépnek az útra hogy megnézhessék hogy jön-e a busz. Egyenes az útszakasz így sem az autósok sem a gyalogosok (várakozók) nincsenek végül is veszélyben, hiszen akkor lépnek le mikor nem jön autó.
2013. szept. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lelépés nélkül is lazán rá lehet látni a buszra, ezért senki sem szokott lelépkedni. Biztos, hogy a buszra való korlátozott rálátás miatt csinálják egyes helyeken.
2013. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat járok kocsival, de úgy látszik, a kérdező még nem utazott ilyen elavult közösségi tömegszállítóval. :-))
2013. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!