Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lassulunk be 40 felett?...

Miért lassulunk be 40 felett? Más is így érzi? Gyorsabban telik az idő?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy alig csinálok valamit és eltelik az idő. Régebben ugyanennyi idő alatt rengeteg dolgot csináltam, most meg mintha be lennék lassulva. Reggeli, fogmosás, kis munka és már dél van, valahogy minden tovább tart. És hihetetlen gyorsan telnek az évek, semmire nincs idő. Sulis koromban meg még a 45 perc is iszonyú lassan telt el.
2014. febr. 4. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 54 évagyok, és nem lassult be az idő nálam. Csak te érzed úgy a te szubjektiv érzésed Ez talán segit, elgondolkodnod, miért érzed lassunak az időt ? Akinek semmire nincs ideje, az általában vagy alkoholista, vagy jehova tanuja, te tudod, ezen gondolkodj el :


Az idő (...)

túl lassú azoknak, akik várnak,

túl gyors azoknak, akik félnek,

túl hosszú azoknak, akik gyászolnak,

túl rövid azoknak, akik örvendnek.

Ám azoknak, akik szeretnek,

az idő nem számít.

Henry Van Dyke


.

2014. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Néha én is érzem így, (még nem vagyok 40, csak 37) de vannak napok, amikor megtudom váltani a világot.

Belassulunk, de ez rajtunk múlik, lehet rajta változtatni. Egyre többet vagyok én is úgy, hogy elbíbelődök a reggeli rituálén, vagy két órát netezek, mire ráveszem magam a munkára. Úgy érzem, nálam ez azért van, mondván hova kapkodjak, "ej ráérünk arra még" stb. de közben gyötör a lelkiismeret, hogy alig csináltam valamit délig. Minden reggel úgy kelek, hogy átgondolom mennyi minden fogok a nap folyamán elvégezni, aztán a végén csak fele valósul meg.

Szerintem ez agyban dől el, ennyi idősen még nem lehetünk fáradtak, talán az életszemlélettel és az életcéllal van a baj, egyre kevesebb a motiváció.

2014. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, talán belefáradtam a rutinfeladatokba, a legtöbb dolgot legalább 20 éve csinálom, talán a változatosság hiányzik. Már unom a főzést, házimunkát is, a munkámat nem mindig, de abban is vannak olyan részek, ami állandóan ismétlődik. Nem vagyok jehovista, se alkoholista, még csak az kéne. Próbálom gyorsítani magamat, de nem tudom hogy kéne. Amikor csinálok valamit, közben mindig mérem az időt is, és mondogatom magamnak, hogy ne piszmogjak, ez kicsit segít, de csak ha odafigyelek.
2014. febr. 4. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor húzzatok bele, csináljatok változatos dolgokat, különben észrevétlenül eltelik az idő.

http://www.youtube.com/watch?v=LWTLUmUjo8A

2014. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 2 hónap múlva leszek 40, és konkrétan a hormonokra fogom az egészet, már nehezebben kelek fel, nehezebben veszem rá magam dolgokra.

Pár évvel ezelőtt simán belevágtam bármibe, most kétszer meggondolom.

Sokat kellene mozogni, rendesen enni, és nem dühöngeni semmin, így tudjuk legtovább megőrizni a régi formánkat.

2014. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 40 vagyok és szerintem is iszonyú gyorsan megy az idő.
2014. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Láttad már az Amerikai szépség c. filmet? Ha nem, nézd meg!

Egy 42 éves emberről szól, aki kb. úgy érez, mint te az alapján, amit írtál. Persze nem mondom, hogy azt csináld amit a főszereplő, de valamit próbálj meg változtatni az életeden.

2014. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!