Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Narcizmus vagy egoizmus,...

Narcizmus vagy egoizmus, mindketto?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem?

Szamos narcisztikus tulajdonsag vonatkozik ram, de nem mind.Egyebkent zavar amilyen vagyok, megsem tudok mit tenni ellene.Ilyennek szulettem.

Akkor egy kis ismerteto:

20as eveim kozepen jarok,masok alitasa szerint nagyon jokepu(szerintem is)szalkasan izmos, sokak szerint tul izmos 180 cm,85kg,diplomas nem a legroszabb egzisztenciaval rendelkezo srac.

Tehat bekepzelt vagyok egoista,szeretem magam, tulsagosan is, sokat allok a tukor elott...exeim meg is emlegettek sokszor.

Szoval a narcizmus ember tulajdonsagai pl hogy o a legjobb es nincs nala jobb->szoval ezt en nem igy latom tudom h jo vagyok sokmindenben de nem lehetek a legjobb pl ahogy kinezek relativ hogy kinek ki tetszik valakinek en vagyok a legjobb valakinek nem(1 embernek remlem igen)pl a sportban is (sokat sportolok)persze h kuzdok h a legjobb legyek mindenkit legyozzek,de tudom h tolem vannak jobbak barhol lehet talalni a vilagon.

-empatia baratokkal, baratnokkel szemben:altalaban a narcisztikus embereknek nincs baratja mert mindenkit eltaszitanak maguktol:nekem volt egy 5 eves kapcsolatom igaz sokat szivtuk egymas veret, tudtam kompromisszumokat kotni es a legfontosabb szerettem tiszta szivembol.Megis megtalalhatok a narcizmus jegyei ebben is.

Vannak barataim!16,14 8 eve kb 3an akik nagyon kozel allnak hozzam.minden nap tartjuk a kapcsolatot, van akivel egyetemi eveim alatt ismerkedtem meg van akivel gyerek korom ota.Barmit megtennek ertuk ha kell az eletemet adnam ertuk.

-Tudok sirni egy filmen vagy nem tudok vegignezni egy percet sem olyan filmbol ahol allatokat embereket kinoznak.Viszont sokszor nehez dontesekben vagy valamilyen nagyon komoly dolgokban(pl halaleset vagy csaladi katasztrofa)hideg fejjel ezeketlenul tudok dontest hozni.

Lenezem az embereket sokat altalaban butabbak nalam es olvasatlanok.Szeretek mindenbe beleszolni hozza is tudok szolni, sokat olvasok,szeretek mindent tudni.3 iq tesztbol eredmeny 130 134 136.igazabnol szep testem van de buszkebb vagyok ah gondolkozok.mar tinedzserkent is a sportnak eltem es azota is. soha nem dohanyoztam mint mas, mert meno volt. keveset ittam,bulizni azert jartam,de az is csak a csajok miatt.Drogot soha nem hasznaltam, a testepiteshez sem.taplalkozasomnak megfeleloen evek ota nem voltam beteg,ez is tudatossag.

Magamkorul sokakat megbantok,mivel szeretem kimondani amit gondolk ha serto ha nem.

Eleg nagy egyveleg lett.Gondolom ki is hagytam sokmindent...Ennyi mindent nem lehet leirni.

Most ez narcizmus?csak egoizmus?ketto kozott valami?

Szeretnek ezen valtoztatni mivel eleg nehez igy a megfeleo tarsat megtalalni, ott is magasra teszem a mercet, mint mindenben, maximalista vagyok.Varom a valaszokat melyek pozitivak melyek negativak.szeretnem ha ki is fejtened.

koszonom elore is akar azt is ha leirod te egy bekepzelt f....z vagy;)



2014. márc. 3. 02:00
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egyik sem. Egyszerűen csak magabiztos vagy, illetve nem erőlteted ezt a ma divatos "mindenki egyenlő, az alkoholista kukás ugyanannyit ér, mint a szívsebész" eszmét. Nincs veled az égvilágon semmi baj, a barátaidat és a barátnőidet továbbra is válogasd meg, szived joga, a többiek lesújtó véleménye pedig.. ha boldog vagy, akkor ne számítson.
2014. márc. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nárcisztikus, valószínűleg már a személyiségzavar szintjén vagy annak közvetlen közelében állsz. Az egoizmus a nárcizmus része is.


Kifejtem:


"Szamos narcisztikus tulajdonsag vonatkozik ram, de nem mind.Egyebkent zavar amilyen vagyok, megsem tudok mit tenni ellene.Ilyennek szulettem."


Téves. Senki sem születik nárcisztikusnak, csakis pszichopatának (az pedig biztosan nem vagy). Nárcisztikussá és minden más pronblémává nevelődni lehet. A nárcisztikus legnagyobb oka az érzelmileg rideg és távolságtartó anya, és az elhanyagoló, folyton kritizáló anyai viselkedés.


"20as eveim kozepen jarok,masok alitasa szerint nagyon jokepu(szerintem is)szalkasan izmos, sokak szerint tul izmos 180 cm,85kg,diplomas nem a legroszabb egzisztenciaval rendelkezo srac."


Ez nagyon jó, csak ezt nem írjuk le magunkról.


"Tehat bekepzelt vagyok egoista,szeretem magam, tulsagosan is, sokat allok a tukor elott...exeim meg is emlegettek sokszor."


A TEHÁT nem stimmel. A fenti két állításod nem áll feltétlenül ok-okozati viszonyban.


"Szoval a narcizmus ember tulajdonsagai pl hogy o a legjobb es nincs nala jobb->"


Nem egészen.


"szoval ezt en nem igy latom tudom h jo vagyok sokmindenben de nem lehetek a legjobb pl ahogy kinezek relativ hogy kinek ki tetszik valakinek en vagyok a legjobb valakinek nem(1 embernek remlem igen)pl a sportban is (sokat sportolok)persze h kuzdok h a legjobb legyek mindenkit legyozzek,de tudom h tolem vannak jobbak barhol lehet talalni a vilagon."


Csak azért, mert néhány negatív vonást beleteszel a szövegbe, (egy félmosollyal kísérve: jaj, hát azért én sem vagyok ám annyira csodálatos...") azon még átjön, hogy bizony te szeretnél lenni a legtöbb és a legjobb, mindenben és nagyon-nagyon sokat foglalkozol magaddal, valamit azzal, hogyan lát téged a világ.


"-empatia baratokkal, baratnokkel szemben:altalaban a narcisztikus embereknek nincs baratja mert mindenkit eltaszitanak maguktol"


Ez is téves. A nárcisztikus renekül tud (főként érdek-) kapcsolatokat teremteni, csak megtartani nem képes azokat. Az embereket mindig csak használja, de nem szereti.


":nekem volt egy 5 eves kapcsolatom igaz sokat szivtuk egymas veret, tudtam kompromisszumokat kotni es a legfontosabb szerettem tiszta szivembol.Megis megtalalhatok a narcizmus jegyei ebben is."


Igen, elég alaposan.


"Vannak barataim!16,14 8 eve kb 3an akik nagyon kozel allnak hozzam.minden nap tartjuk a kapcsolatot, van akivel egyetemi eveim alatt ismerkedtem meg van akivel gyerek korom ota.Barmit megtennek ertuk ha kell az eletemet adnam ertuk."


Dehogy adnád te értük az életedet. Ezek csak üres szavak. Együtt lógtok, mert kell a társaság. Az elsődlegesen nárcisztikus karakter mindig extrovertált alkat.


"-Tudok sirni egy filmen vagy nem tudok vegignezni egy percet sem olyan filmbol ahol allatokat embereket kinoznak."


Ez jó pont. Azt jelenti, még nem vagy elveszett lélek.


"Viszont sokszor nehez dontesekben vagy valamilyen nagyon komoly dolgokban(pl halaleset vagy csaladi katasztrofa)hideg fejjel ezeketlenul tudok dontest hozni."


Hja-hja...nem hideg az a fej, hanem hiányzik a belsőséges, meleg kapcsolat, amely az elhunythoz kötött volna.


"Lenezem az embereket sokat altalaban butabbak nalam es olvasatlanok.Szeretek mindenbe beleszolni hozza is tudok szolni, sokat olvasok,szeretek mindent tudni.3 iq tesztbol eredmeny 130 134 136."


EZ a kőkemény nárcizmus jele! Te intellektuálisan akarsz IQ-huszár lenni, pedig a valós IQ-d (az orvosilag elfogadott csakis a MAWI-teszt erdménye) nem lehet több 110-nél, de inkább alacsonyabb.


A valódi magas IQ nagyfokú lelki rugalmasságot jelent. Többek között olvasottságot, műveltséget feltételez - és ennek mind a helyesírásodban, mind pedig a fogalmazásodban meg kellene jelennie. Vizsont ennek nálad nyoma sincsen.


A mások lenézése, és állandó kritizálása, önmagad felmagasztalása mellett szintén nagyon erősen a nárcizmus jele.


"igazabnol szep testem van de buszkebb vagyok ah gondolkozok."


Fölösleges.


"mar tinedzserkent is a sportnak eltem es azota is. soha nem dohanyoztam mint mas, mert meno volt. keveset ittam,bulizni azert jartam,de az is csak a csajok miatt.Drogot soha nem hasznaltam, a testepiteshez sem.taplalkozasomnak megfeleloen evek ota nem voltam beteg,ez is tudatossag."


A te tudatosságod a részeg hangya szintjén van. Azért nem ittál, dohányoztál stb., mert egyfelől ezzel akarsz kitűnni, hogy te nem teszed, másfelől túlzottan a saját kinézeted és önmagad rabja vagy ahhoz, hogy vigyázz a "vázádra". (Gyk: szimbolikusan nézve a váza a test, a tartama a lélek)


"Magamkorul sokakat megbantok,mivel szeretem kimondani amit gondolk ha serto ha nem."


Ez nagyfokú neveletlenség, gyerekesség, ostobaság és dac.


"Szeretnek ezen valtoztatni mivel eleg nehez igy a megfeleo tarsat megtalalni, ott is magasra teszem a mercet, mint mindenben, maximalista vagyok."


Egy agresszív, taposós hisztérikában keresd a társadat. Lehetőleg szép legyen, mert legalább kezdetben egymásban látjátok önmagatok csodált képét.


Mivel meglehetősen ostoba ember vagy, nem javaslom a pszichoanalízist, ami az egyetlen valós gyógymód volna a gondjaidra.


És nagyon szívesen. :)

2014. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!