Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért viselkedn...

A mai fiatalok miért viselkednek így? Normális, hogy nem találok barátokat?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... 16 és fél éves vagyok, egy szakközépiskolába járok, kollégiumban lakok. Rengetegszer érzem magam egyedül, kirekesztve. Az is lehet, hogy nem engem rekesztenek ki, hanem én őket, de a lényeg ugyan az. Nincsenek barátaim. Nem vagyok se csúnya, se büdös.. Sokan mondják, hogy szép lány vagyok, tudom magamról hogy igényes is, szeretem a tisztaságot, a rendet magam körül. A koromhoz képest művelt is vagyok, szeretek olvasni, zenékben se a drogos, meg trágár zenék jönnek be, inkább alternatív zenéket hallgatok. Rengeteg velem egy korosztályban lévő gyerekkel vagyok körülvéve a kolesz és az iskola miatt is, de valahogy nem érzem, hogy közéjük tartoznék. Olyan különcnek érzem magam, Nincsen legjobb barátnőm, meg úgy barátnőim sincsenek. A szobatársam ragaszkodik hozzám, de én igazából meglennék nélküle is, Délutánonként is egyedül vagyok, olvasok, zenét hallgatok, tanulok, Ha le is megyek a többiek köze, akkor fél óránál tovább nem bírom köztük. Nem bírok belefolyni a semmitmondó beszélgetésükbe. Nem tudok velük vihorászni buta dolgokon. A legtöbb kortársam igénytelen is. Tiszteletlenek a nevelőtanárokkal, az ott dolgozókkal. Állandóan csak dohányoznak, mindenféle szemét dohányból maszekolják a cigijüket. Jó, én is dohányoztam még tavaly, de nem sokat, csak pár hónapot. Nem vagyok egy tök külvilágtól, rossz dolgoktól elszigetelt kis "fapina", mert igazából tavaly barátom is volt, le is feküdtem vele, amit meg is bántam, sőt még füveztem is tavaly, nem is keveset, szóval megjártam minden szintet, 14 évesen nyolcadik után hétvégenként be is rúgtam az akkor még normális és meglévő barátnőimmel, de aztán ahogy átkerültem a középiskolába felhagytam ezzel, és a barátnőim ezt folytatva most arra a sorsra jutottak, hogy elk.rvultak. De tényleg. Minden hétvégén ismeretlen férfiakkal részegen kefélnek, mert arra csak azt lehet mondani, és teljesen lecsúsztak. Igénytelenek is lettek. NZsíros a hajuk, koszos a körmük, ruhájuk. Van egy fiú, elem egyidős, szoktam vele beszélgetni, általa is tudom milyenek a mai lányok a bulikba, hogy viselkednek a fiúkkal, mert én nem járok el itthonról. Engem taszít az a tömeg, a zaj, a részeg kis r.bancok akik 14-17 évesek, és játszák a huszonévest. Szóval miért vannak elfajzódva a mai gyerekek? Én vagyok nem normális, és bennem van a hiba? Egyszerűen úgy érzem, hogy én teljesen más szinten vagyok mint a kortársaim, és azok akik körülöttem vannak. Már barátom sincs egy éve, mert nincs egy olyan fiú, aki komoly lenni, normális értelmi szintje lenne, és akibe szerelmes tudnék lenni. Mit csináljak? Ne törődjek másokkal és legyek egyedül? Más is van/volt hasonló helyzetben?



Köszönöm ha valaki ezt végig olvassa, és válaszol!



2014. ápr. 5. 19:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

13 éves vagyok újra.


Olvasd vissza a szövegedet. Az elk****lt mi az, ha nem káromkodás? Meg a ri***c?


Mi az, hogy nem ért meg senki se? Igazi önsajnáltató. És igen, bántottál. Elítéltél úgy, hogy nem is ismersz. Elítéled a kortársaim azon részét is akiket nem ismersz, de biztosan piások, drogosak meg minden. Nem veszed észre magad?


És én ezt nem bántásnak mondom. Hanem észhez térítésnek. Mert 1 évvel ezelőtt ugyan ilyen nagy hülye voltam mint te. Csak én új suliba kerültem. Normális társaságba, meg van egy olyan barátom aki észhez térít ha nagyon hülye vagyok. S általa lettem valamivel normálisabb, meg magamtól is.


Nem rossz a mai fiatalság. Csak ennek is van egy idióta rétege. Te olyat látsz. Szerinted.


Tényleg nem veszed észre magad? Az irományod tele van önsajnáltatással, meg nagyképűséggel, lekezeléssel! Úgy csinálsz, mintha csak neked lenne bajod! Pedig nem! Mintha én most téged itt bántanálak, miközben kicsit nyersen próbálok segíteni. Ne támadásnak vedd, hanem segítségnek!


S én úgy mondom, aki tapasztalt már ezen a téren... picit.


13/L

2014. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
A 13 éves kiscsajnak igaza van :)
2014. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondatodat kérdező nem tudok szó nélkül hagyni! Írtad hogy káromkodik mint egy csikós. Na ez egyáltalán nem igaz, bár sok valakitől hallottam már. Engem eléggé sért ez a kijelentés mert jómagam is csikós bojtár vagyok, és egyáltalán nincs csúnya szájú pásztor a legelőn. Mindenki tisztességes, rendes ember. Ezt ki tudom jelenteni. Itt a Hortobágyon ez 100% de Bugacon, és Apajpusztán is hasonló a helyzet. Bocsi ezért de tényleg le kellett írnom ezt.


Egyébként én is hasonló dolgokkal küzdök mint te, nem nagyon akarnak befogadni. Csak engem más miatt inkább. Történetesen mivel egy tanyáról járok iskolába Hortobágyról Debrecenbe, így elkönyveltél hogy piszkos vagyok. Ez persze nem igaz, rendes tisztálkodási körülmények megvannak, és be is tartom. Az egyetlen az hogy a lószag az érződik rajtam, mivel itt vannak, bele ivódik a bőrömbe, ruhámba, akárhogy mossuk, nem megy ki belőle, ez már tapasztalat. Így sajnos másfél év alatt elég rossz véleményük lett rólam. Én sem vagyok bulizós ivós fajta, csak hallgatom hogy mik történnek itt a többiekkel hétvégén. Piszkálnak azért mert nem iszom, piszkálnak mert nem cigarettázok, piszkálnak a munkám miatt is, bár arra vagyok a legbüszkébb, az nem érdekel mit mondanak a csikóskodásomról! Próbálj sportolni, külön órára járni, ott hasonló egyénekkel hátha jobban megy minden. Itt nekem is csak vagy 3-4 haver van akik itt laknak kint a legelőn, velük akaratlanul is együtt vagyok, együtt dolgozom velük. Velük a téma a lovak, stb, összebarátkoztunk. Szóval a közös téma sokat számít, járj el akár már jógára, vagy bármilyen foglalkozásokra.

16/f

2014. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Hát figyelj... én 14 éves vagyok, és összesen talán három olyan ember van, akit tényleg a barátomnak nevezhetek, de velük is igaziból csak beszélgetni szoktam, meg ha talán néha eljárkálni erre-arra. Egyszerűen azért, mert nagyon nehezen engedek közel magamhoz embereket, mondhatni inkább egyáltalán nem, akármilyen régóta is ismerem. Arról nem is beszélve, hogy míg őket mostanában csak a pasizás meg a piálás érdekel, engem teljesen mások. Nekem meg sem fordulnak ilyenek a fejemben.

Mondjuk nekem ez valószínűleg 3-7 éves koromra vezethető vissza, akkor ugyanis az ovis- és iskolatársaim rendszeresen terrorizáltak, megvertek, stb., és bár ez már teljesen megszűnt, még mindg bennem van, és a mai napig nagyon nehezen barátkozok. De már megszoktam, szóval igazából nem zavar. Egyszer talán találok valaki olyat, aki hasonlít rám valamennyire, és akiben 100%-osan megbízok. Na mindegy, ezzel nem tudom mennyire segítettem (szerintem kb. semennyire), de csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy én is hasonló helyzetben vagyok.

2014. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

# 13/14

Ne haragudj, nem szerettelek volna megsérteni, és másokat sem, ez csak egy szólás. Tényleg ne haragudj. Én is távol lakok az iskolámtól, így hétvégén, vagy nyáron nem is tudok úgy találkozni az osztálytársaimmal, vagy akikkel körül vagyok véve, és ha magamba nézek, akár a barátaim is lehetnének, szóval megértelek!


#14/14 Segítettél, mert legalább tudom, hogy mások is vannak olyasmi helyzetben, mint én. Lehet bennem is van ilyesmi gát, vagy valami, mert pár évvel ezelőtt amíg a szüleim nem váltak el, megromlott a házasságuk, édesapám inni kezdett és anyukámat rendszeresen, engem olykor-olykor bántalmazott, lehet ebből jön belőlem ez a valami, amit az előző válaszolók "felfedeztek".

2014. ápr. 5. 20:41
 16/32 anonim ***** válasza:
53%

"mert igazából tavaly barátom is volt, le is feküdtem vele, amit meg is bántam, sőt még füveztem is tavaly, nem is keveset, szóval megjártam minden szintet, 14 évesen nyolcadik után hétvégenként be is rúgtam az akkor még normális és meglévő barátnőimmel, de aztán ahogy átkerültem a középiskolába felhagytam ezzel"


Tehát azokat ítéled el, akik olyanok most 16-17, mint amilyen te is voltál 14!!!!!!! évesen. Aha, értem...

2014. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Tehát még most kerültél középiskolába, de már füveztél "nem is keveset", dohányoztál, hétvégenként rendszeresen berúgtál, lefeküdtél a barátoddal amit aztán megbántál. Hát, szerintem az ég világon semmiben nem különbözöl a mai fiataloktól. És akkor még van merszed a kérdésed végére egy ilyet bedobni, hogy " Szóval miért vannak elfajzódva a mai gyerekek?". :D Hát, szerintem ezt te is tökéletesen meg tudnád válaszolni. Plusz, a komoly fiúk akiknek normális értelmi szintje van, hidd el, nem az olyan lányokkal állnak le, akiknek olyan előéletük van, mint neked. Legalábbis nekem ezt így elmondanád egy ismerkedésnél amit itt leírtál, hát, szerintem többet nem hallanánk egymás felől az biztos :D Tehát a kérdésedet megválaszolva, szerintem pontosan olyan vagy mint a többi lezüllött fiatal. Érdekes, hogy nem tudsz beilleszkedni azok közé, akiket írtál, mivel ők ugyanúgy azon a szinten vannak, ahol te.
2014. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Lényegében igen. Olyan voltam, de én végig gondoltam, hogy mit is csináltam akkor, hogy viselkedtem, ez mennyire nem volt fiatal lányhoz illő viselkedés, és belegondoltam, hogy ha a szüleim megtudnák, ők mit szólnának hozzá, mennyire elkeserítené ez őket. Átgondoltam, hogy ha úgy viselkedek a fiúk, később a férfiak mit fognak rólam gondolni, hogy ki fognak használni. Ezeket átgondoltam, és megváltoztam. Változtattam a viselkedésemen, az értékrendemen, a felfogásomon. Szerintem ez nem bűn. Mindenki eljut erre a szintre, csak az a kérdés, hogy megreked-e ott, vagy pedig kitör abból.
2014. ápr. 5. 20:57
 19/32 A kérdező kommentje:
Kerestem a helyem, és rossz társaságba keveredtem, de kiléptem onnan, és igen, voltak botlásaim, és azt is megtehettem volna, hogy ezt ne írjam le, de leírtam, nem azért, hogy el tudjanak mások ítélni, mert szerintem jó, hogy ki tudtam ebből lépni, és nem megrekedni.
2014. ápr. 5. 20:59
 20/32 anonim ***** válasza:

Újra a 13 éves lány vagyok.


"Mindenki eljut erre a szintre....." < Mi van? Szerintem nem. Nagyon nem. Már megbocsáss, de ez nagyon nagy marhaság. És kár, hogy nem reagáltál az előbbimre. Kíváncsi lettem volna.

Menekülsz az igazság elől. pedig nem kéne. Gondolj bele. Menj le erről az oldalról. Kapcsold ki a gépet. És gondolkozz el normálisan. S nézz mélyen magadba... Tényleg. Tegyél fel kérdéseket, hogy ez most mire jó, illetve tényleg megteszel mindent, és VAJON MIÉRT MONDTA EGY RANDOM 13 ÉVES LÁNY, HOGY NAGYKÉPŰ, LEKEZELŐ, ÖNSAJNÁLTATÓ VAGY? Meg sokan mások miért mondták ezt?


13/L

2014. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!