Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért viselkedn...

A mai fiatalok miért viselkednek így? Normális, hogy nem találok barátokat?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... 16 és fél éves vagyok, egy szakközépiskolába járok, kollégiumban lakok. Rengetegszer érzem magam egyedül, kirekesztve. Az is lehet, hogy nem engem rekesztenek ki, hanem én őket, de a lényeg ugyan az. Nincsenek barátaim. Nem vagyok se csúnya, se büdös.. Sokan mondják, hogy szép lány vagyok, tudom magamról hogy igényes is, szeretem a tisztaságot, a rendet magam körül. A koromhoz képest művelt is vagyok, szeretek olvasni, zenékben se a drogos, meg trágár zenék jönnek be, inkább alternatív zenéket hallgatok. Rengeteg velem egy korosztályban lévő gyerekkel vagyok körülvéve a kolesz és az iskola miatt is, de valahogy nem érzem, hogy közéjük tartoznék. Olyan különcnek érzem magam, Nincsen legjobb barátnőm, meg úgy barátnőim sincsenek. A szobatársam ragaszkodik hozzám, de én igazából meglennék nélküle is, Délutánonként is egyedül vagyok, olvasok, zenét hallgatok, tanulok, Ha le is megyek a többiek köze, akkor fél óránál tovább nem bírom köztük. Nem bírok belefolyni a semmitmondó beszélgetésükbe. Nem tudok velük vihorászni buta dolgokon. A legtöbb kortársam igénytelen is. Tiszteletlenek a nevelőtanárokkal, az ott dolgozókkal. Állandóan csak dohányoznak, mindenféle szemét dohányból maszekolják a cigijüket. Jó, én is dohányoztam még tavaly, de nem sokat, csak pár hónapot. Nem vagyok egy tök külvilágtól, rossz dolgoktól elszigetelt kis "fapina", mert igazából tavaly barátom is volt, le is feküdtem vele, amit meg is bántam, sőt még füveztem is tavaly, nem is keveset, szóval megjártam minden szintet, 14 évesen nyolcadik után hétvégenként be is rúgtam az akkor még normális és meglévő barátnőimmel, de aztán ahogy átkerültem a középiskolába felhagytam ezzel, és a barátnőim ezt folytatva most arra a sorsra jutottak, hogy elk.rvultak. De tényleg. Minden hétvégén ismeretlen férfiakkal részegen kefélnek, mert arra csak azt lehet mondani, és teljesen lecsúsztak. Igénytelenek is lettek. NZsíros a hajuk, koszos a körmük, ruhájuk. Van egy fiú, elem egyidős, szoktam vele beszélgetni, általa is tudom milyenek a mai lányok a bulikba, hogy viselkednek a fiúkkal, mert én nem járok el itthonról. Engem taszít az a tömeg, a zaj, a részeg kis r.bancok akik 14-17 évesek, és játszák a huszonévest. Szóval miért vannak elfajzódva a mai gyerekek? Én vagyok nem normális, és bennem van a hiba? Egyszerűen úgy érzem, hogy én teljesen más szinten vagyok mint a kortársaim, és azok akik körülöttem vannak. Már barátom sincs egy éve, mert nincs egy olyan fiú, aki komoly lenni, normális értelmi szintje lenne, és akibe szerelmes tudnék lenni. Mit csináljak? Ne törődjek másokkal és legyek egyedül? Más is van/volt hasonló helyzetben?



Köszönöm ha valaki ezt végig olvassa, és válaszol!



2014. ápr. 5. 19:21
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Mindenki elkezd egyszer kicsit romlani, hiába tiltakozol ez ellen.. Lehet rosszul fogalmaztam meg az előbb, elnézést. De te is el fogsz jutni oda, hogy mondok egy egyszerű példát; rágyújtasz... onnantól kezdve a Te döntésed, hogy rágyújtasz-e mégegyszer, és mégegyszer amíg rá nem szoksz. Vagy biztos vagyok benne, hogy akár pár év múlva elmész a barátnőiddel egy szórakozóhelyre, iszogattok, a fejedbe száll, jön egy fiú, és tegyük fel, kavarsz vele. Másnap ezen elgondolkofol, és megintcsak a Te döntésed lesz, hogy változtatsz-e a következő alkalommal ezen, vagy pedig még kétszer háromszor, vagy akár húszszor elköveted, és csak utána változtatsz. Ezeket csak példaszerűségnek írom, hogy lásd, hogy igenis mindenki kicsit romlik, akármennyire is tiltakozik, és sokan visszatalálnak a helyes útra, van aki egy buli után, és van aki fél év bulizás, füvezés, és összességében: romlás után értékelődik át.
2014. ápr. 5. 21:46
 22/32 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: Megtudhatnám, hogy úgy pontosan mit vársz ettől a szituációtól? Mert ahogy látom, te csak ülsz egyedül, és város hogy egyszer csak mindenki odamenjen hozzád, mert te különleges vagy. Ez nem így működik. Aki szeretne barátokat, az talál, és nem úgy talál, hogy egyszer csak megjelenik valaki a semmiből, aki épp ugyanolyan tökéletes, mint ő. Az egyedi emberek megtalálják egymást általában. Szerintem szedd össze magad, vagy maradj egyedül, egy egész nemzedék nem fog a te kedvedért megváltozni.


18L, tele barátokkal.

2014. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ide figyelj, elmondok egy nagyon egyszerű dolgot, kedves kérdező. A válasz igen, a mai fiatalok nagy része egy rakás szerencsétlenség, ez, sajnos a mai világ. De vannak normális emberek is. Én pl annak tartom magam, vannak akik talán nagyképűnek tartanak majd. É normáléis ember vagyok, nemvagyok a mai kis metroszexuális kretének közé való, komolyabban veszem az életem és van értékrendem. Nem piáléok állandóan, barátokkal járok sportolni és egyéb dolgokat csinálni. Nem dohányzom, inni néha de akkor is mértékkel, pl ha összeülünk haverokkal egy baráti pókerpartyra akkor iszik max mindenki egy doboz sört. Bizt5os vannak olyanok akik hasonlítanak rád, már csak azért is mert az írásodból, azt veszem ki hogy egy értelmes lány vagy aki megunta ezt a ratyi életet amit a korodbeliek csinálnak, és vannak még normális emberek.

19/F

2014. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Pedig épp az lenne a legkézenfekvőbb! (vicc volt)

Rendben, bennem van a hiba, most magamba nézek, elmegyek barátokat keresni, és ha nem jön össze, visszajövök, és akkor nektek kell a barátaimnak lenni :D

2014. ápr. 5. 21:59
 25/32 A kérdező kommentje:
Viccet félretéve, kihúzom ezt a két évet, lesz ahogy lesz, érettségi után egyetemre szeretnék járni, majd ott hátha megtalálom az olyan embereket, akikkel jól tudom magam érezni.
2014. ápr. 5. 22:02
 26/32 anonim ***** válasza:
Hajrá! :)
2014. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Igen. De ez nem feltétlen romlás. Csak valami új kipróbálás. Talán hiba. De ez az élet része...

És nem kihúzni kell ezt a két évet. Tényleg gondolkodj el. Keress új társaságot. Ne várj a sült galambra. Egyik barátom ilyen volt. S nem akart másokat megismerni, mert mindenkiben a rosszat látta...

Fel a fejjel. Ne önsajnáltass, mert rohadtul idegesítő. És próbálj pozitív lenni a MAGAD módján.


13/L újra...

2014. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Megpróbálok!
2014. ápr. 5. 22:21
 29/32 anonim ***** válasza:

Újra a 13 éves lány. :D


Ne megpróbálj. Hanem tedd. A próbálás az édes kevés. Tenni kell. :)


13/L

2014. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Firedoom ***** válasza:

Na akkor higgadjunk le es gondolkozzunk nyugodtan.

Elosszor is 13/l nagyon sok okosat mondott, es a korahoz kepest meglepoen magas, sot eleg sok 20 eves iq szintjet megszegyenito szonoklatot adott elo. Tanacsait meg lehet fogadni, mert nem a levegobe beszel.

Namarmost, a tudas akkor hasznos, ha tobb nezopontbol, tobb erbol valogatjuk ossze, hiszen minden ember egyedi, ergo minden valasz mas es mas. A legjobbat nem mi fogjuk megmondani, hanem a kedves kerdezo valogatja ossze.

Az en meglatasom a kovetkezo: mint minden ember, te is egyedi vagy, es mint az emberek legtobbje, helyesbitek, mint minden ember, te is kulonlegesnek gondolod magad. Es ez igaz is, mindenki kulonleges, mindenki egy egyen, nem klon. Nem tudsz beilleszkedni a tarsadalomba, szivesebben elnel "szuleid, nagyszuleid koraban". Mi lenne ha oda szulettel volna? Onnan is elvagyodnal? Valoszinu, az ember egy olyan leny akinek mindenhol jo, lenne csak nem ott ahol van. En is szivesebben elnek a kozepkorban vagy az 1800as evekben, de ha osa szulettem volna...

Nem tudsz azonosulni a kortarsaiddal, fuveznek, isznak, stb. Ahogy mondtad, te is voltal ilyen, tehat elitelni nem szabad oket, mert ezzel magadat iteled el, ez az egyik felgogas. A masik az, hogy iteljuk el, mert en mar tanultam a hibaimbol es tulleptem ezen. Leteznek mas nezopontok is, te dontsed el melyiket koveted.

Keress olyan baratokat akik hasonlitanak rad, vagy megertik, hogy te mas vagy. En is kulonbozok a barataimtol, epp ezert kiegeszitjuk-, tamogatuk egymast.

Haverom dohanyos volt, sziv es tudo bajai lettek, reszben az en kozremukodesemmel szokott le a dohanyzasrol. Mi ebbol a tanulsag? Az embert a kornyezete, de legfokepp a baratai formaljak. Mindenki, meg te is a kornyezete miatt lett olyan, amilyen.

Most hogy a vegere ertem, es ha elolvasod te is, ertelmezd, gondolkozz rajta, a tapasztalataidat alkalmazd.

Ui: elnezest kerek a helyesirasert, es az estekben osszefuggestelen fogalmazasert.

2014. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!