Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki az "én" személyes névmást...

Aki az "én" személyes névmást nagybetűvel írja, az egoista?

Figyelt kérdés
Ugye a Te, Téged, Neked névmásokat illik nagy kezdőbetűvel írni. De aki az én-t is úgy írja az nem beképzeltségre utal?

2014. dec. 10. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell nagy betűvel írni egyiket sem,csak eltejedt ez a marha szokás. Egyedül a magázó levelekben az Ön-Önök-et kell naggyal írni. Nem egoista az ilyen,hanem hü*e.
2014. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szöveg közti személyes névmást SOHA nem kell nagy betűvel írni. Magánlevélben, ha megszólítás, akkor a tisztelet jele lehet a nagybetűs írás, de kisbetűs sem illetlen, szabálytalan.

Nem hinném, hogy aki saját magát így megtiszteli, az beteg éntudatú lenne. Rossz szokás, mint ahogyan sokan a Karácsonyt, Hétfőn, Júliust stb. is hibásan írják.

2014. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát vagy egoista, vagy szimplán buta. :)

Csak az Ön-t illik nagybetűvel írni, ezek hivatalos levelekben fordulnak elő.

A te, téged... ezek kisbetűsek, pláne ha már régóta ismered az illetőt. Ezt csak akkor szokták nagybetűvel írni, ha bár már tegeződnek, vagy eleve tegeződnek, de még alig ismerik egymást, és amolyan tisztelet jeleként írják naggyal. Vagy pl társkereső szövegekben szokták nagybetűvel írni azok, aki vélhetően az igazit keresik, és az a leendő "Te" eléggé fontosak lennének neki...

Én így gondolom...


És az én-t gáz nagybetűvel írni. Én még ezt is utálom, amit most kétszer is elkövettem..., hogy mondat elejére tettem az én-t, ezáltal írva nagybetűvel. Mondat elején nyilván indokolt, csak hát érted mire gondolok... :)

2014. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem egoista,hanem egy tudatlan bunkó.
2014. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az nem tudja a helyesírást. Azt hiszi, amiért a megszólításnál a Te, Ti, Önök stb.-ket nagybetűvel írjuk - tiszteletből -, hogy minden személyes névmást nagybetűvel kell írni.
2014. dec. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én találtam olyannal, aki minden élőlényt nagybetűvel írt. Pl.: Ez a Néni abban a boltban dolgozik. János elvitte az Öccsét a moziba. Múlt héten Anyukámmal elmentem a partra.
2016. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az buta. Na lépjünk tovább!
2016. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!