Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy felnőtt mitől lesz felnőtt?

Egy felnőtt mitől lesz felnőtt?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre saját magamon, hogy amikor betöltöttem a 18. születésnapom, tulajdonképpen semmi nem változott. Korábban úgy általában kötelességtudó voltam, a fontos dolgokat igyekeztem előbb elvégezni, mint a többi teendőmet és ez így van mind a mai napig. 19 éves voltam amikor elvesztettem a szüzességem. Valójában ez nem is olyan nagy kaland, tulajdonképpen nem változott a világban számomra semmi. Ennek ellenére más hozzám hasonló korú ember a kisebbeket olyannal képes olykor szivatni, hogy "voltál már nővel?" vagy "fogtál már női mellet?" esetleg "szűz vagy még?" meg sok hasonló kérdés. Nincs semmilyen káros szenvedélyem, sosem éltem semmiféle tudatmódosítóval és ha tehetem akkor sportolok a szabadidőmben. Szóval már gyerekkoromban is viszonylag komolyan álltam a dolgokhoz és valójában csak ez folytatódik 18 éves korom után is.

Tehát a kérdés: egy felnőtt tulajdonképpen mitől lesz valójában felnőtt?

21/F



2015. febr. 24. 21:41
 1/4 Nemdetalánbiztos ***** válasza:
100%

Ha annak érzed magad akkor az vagy.

Sok mindentől függ, hogy valaki felnőtt-e vagy sem.

Sok olyan ember van aki korban felnőtt de mégse tudnak úgy viselkedni mint egy felnőtt ember.

A felnőtteknél fontos lenne a felelősség tudat, de mégis hiányzik sok mindenkiből. De olyan is van, hogy az illető még gyerek, de mégis van felelősség érzete.

Szóval nem egyszerű dolog ez.

2015. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
77%
Nem most, majd mikor 25-26-30 éves korodban visszagondolsz a 21 éves gondolkodásmódodra, akkor fogod észrevenni hogy mennyi mindenben megváltozott a véleményed és a felelősségtudat erősödik, gyerek és stbstb. Ezektől lesz valaki felnőtt.
2015. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem onnantól felnőtt az ember, hogy képes felelősségteljes döntést hozni önállóan. És ez alatt nem azt értem, hogy elmegy szavazni, és nem is azt, hogy el tudja dönteni, melyik szórakozóhelyre szervezze meg a szülinapi buliját. Hanem ezektől sokkal komolyabb döntéseket. Azok között a huszonévesek között, akik dolgoznak, sokkal több a felnőtt gondolkodású ember, mint azok közt, akik tanulnak még, mert akik dolgoznak, azok pénzt keresnek, így anyagilag többé-kevésbé függetlenek a szüleiktől, van rá alkalmuk, hogy elkezdjenek önállósulni. Akkor, ha már külön élnek szülőktől, még nagyobb a felelősség, mert saját magának fizeti a számlákat és vesz enni, jól kell beosztania a pénzét. Szerintem nem okvetlenül életkor függvénye, vannak, akik már 21 évesen felnőttként viselkednek és gondolkodnak, mások még 30 évesen se tudnak mit kezdeni magukkal.
2015. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csúnya lesz, amit írok, de akkor derül ki igazán, ha baromi nagy nyomás nehezesik rád, ne adj isten valami problémád van. Ha kikerülsz az életbe, amikor száz százalékosan te felelsz mindenért, magadról gondoskodsz.

Persze lehetsz felnőttes, felelősségteljes korábban is, de az igazi megmérettetés később jön. És jönni fog, majd meglátod.

2015. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!