Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Albán islám vallású sráccal...

Alexaa90 kérdése:

Albán islám vallású sráccal tervezhetek?

Figyelt kérdés

3hónap az nem sok, de úgy érzem kezdem megszeretni, islám vallású, kérem segitsetek tanácsot vagy akár mit de ne hülyeségeket kérem szépen

olyat olvastam hogy nem házasodhat magyar lánnyal meg hogy nem tisztelik a nőket ,de multkor mikor összevesztünk utánam szaladt ,meg kijött hozzánk hogy bemutassam anyának ,és anyával nagyon tisztelet tudom,de a barátok úgy veszem észre hogy fontosabbak ,nem tudom mmerhetek vele tervezni? nem nagyon merek rá kérdezni nála..:(



#Albán Magyar
2015. márc. 16. 20:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2015. márc. 17. 09:44
 12/20 anonim ***** válasza:

Közel a 40hez nekem is muszlim férjem van.


Nagyon sok múlik azért a nemzetiségén is, illetve mind tudod az iszlám vallásnak is több irányzata van, ahogyan a keresztény vallásnak is.

Azt tudom neked tanácsolni, hogy:

- légy érdeklődő, ismerd meg a vallását és annak nyelvét (arab)

- ismerd meg a hazája kultúráját és nyelvét- milyen nyelven kommunikáltok egyébként?


Sok múlik azért az egyéni kultúráltságon, iskolázottságon is. A férjem tanult ember, Európában végzett egyetemet, Magyarország előtt más európai orszában is élt, tanult- így azért évei voltak arra, hogy alkalmazkodjon az eurpóai életvitelhez, stílushoz, ami nagyban más, mint a hazája kultúrája.


Abban nagyon legyél óvatos, hogy egy esetleges házasulási szándéka mögött nem-e az uniós tartózkodási engedély megszerzése áll. Komolyabb összeköltözés, együttélés előtt igenis ismerd meg a barátait, családját, munkahelyét.

Legyen gyanús az, ha nem átlátható a munkaviszonya, bére vagy a vállalkozása, hanem feketén seftelget vagy nem mond meg semmit- ilyen típusú emberrel származástól függetlenül sem kezdenék.


Jártál mr az országában? Bemutatta a közelebb-távolabbi családtagját? Akkor tedvez veled igazán komolyabban. Ha hithű muzulmán, akkor tőle nyugodtan kérdezhetsz a vallási-erkölcsi szokásokról, nyugodt hangnemben meg fogjátok tudni beszélni.


Az én férjem gyakorolja a vallását (nem fanatikus módon, de jelen van a mindennapjaiban az ötszöri ima, tartja a Ramadánt, készül arra, hogy eljuthasson Mekkába, jár mecsetbe stb.), de tudja azt, hogy nekem más vallásom van és otthon megtartjuk mindkét nagyvallás fontos ünnepeit, a gyermekünknek is ezt a toleranciát tanítjuk.

Nem kell természetesen csadorban járnom, jó körülmények között élő, értelmiségi, tanult, nyelveket beszélő nő vagyok és nyugodtan bejöhetek az irodába kosztümben dolgozni, elmehetek a barátnőmmel edzőterembe vagy a kisfiammal biciklizni, saját autóm van- még a munkahelyemen sem tudják azok a kollegáim, akikkel nem vagyok közelebbi kapcsolatban, hogy nekem külföldi és muszlim férjem van.

Fontos, hogy ne legyél kiszolgálatatva sem anyagilag sem egyéb tekintetben (ez minden emberi kapcsolatra igaz)- őt pedig ne a származása és a vallása alapján, hanem a tettei szerint értékeld.


A férjemnek is vannak olyan barátai, akik számomra nagyon-nagyon, csaknem szélsőségesen vallásosak, de nem ártanak senkinek sem, de pl. ők nem maradnának kettesben velem még az otthonunkban sem 5 percre, ha nincs ott a férjem- ezeket a kultúrális különbségeket meg kell érteni és akkor nincs gond.

Vagy pl. a férjem olyan mecsetbe jár, ami férfimecset (kicsike), eszembe nem jutna oda berihangálni topban, hogy ellenőrizgessem, hogy mit csinál :)

Házasságkötés előtt (magyar jog szerinti polgári házasságunk volt) elvitt az imámhoz (a vallási elöljáró), tudtam ott beszélgetni vele (tolmáccsal mert az én arabtudásom ehhez végtelenül szegényes), ő adott jótanácsokat a házassághoz kb. őgy, mint pl. a katolikusoknál a házassági előtti felkészítés.

Beszélgettünk a hitükről, arról, hogy a közös gyermekünk számára engedem-e, hogy tanulja az apja hitét- szóval teljesen normálisan zajlott ez is.

Természetesen én is illendő ruházatban mentem oda (hosszú szoknya, hosszú felső és kellette egy kendőt tennem a fejemre)- de ez nem megterhelő, hiszen egy templomba sem megyünk be fürdőruhába és egy bálba vagy színházba is az adott elvárásoknak megfelelően ruházkodunk.


Ha a 90 a nevedben a születési éved, akkor már érett, felnőtt nő vagy. Ha komolyabban terveztek, ajánlom a házassági szerződést, nálunk is van, én szerettem volna.

Ügyvédnél kötöttük, egy példány nála letétben is van. Nemcsak az anyagi/vagyoni kérdéseket rendeztük házasság előtt, de pl. az akkor még meg nem született gyermekünk esetében a vallásgyakorlást, esetleges válás esetén azt, hogy én nevelem tovább nagykorúságáig Magyarországon vagy Európán belül stb. A gyermekünk 18 éves koráig Európán kívül mindketten utazunk vele, vagy gyámhatóság által ellenjegyzett hozájárulással viheti el egyikünk a másik nélkül EU-n kívül pl. nyaralni stb.

Felvette mindkét ország állampolgárságát a gyermekünk és két keresztneve van, melyekből az egyiket az édesapja, a másikat én választottam és mindkettő tükrözi a szülei kultúráját.

Bármiben meg lehet egy ilyen szerződésben állapodni, ami a későbbiekben fontos lehet.


...bocsánat kérdező, de ha te "olyanokat olvasol" akkor még bizony sokat kell tanulnod- miért nem beszélgettek? Az is informatív lehet, hogy a férfi akar-e Magyarországon élni, akarja-e tanulni a nyelvet, kultúrát (az én férjem kiválóan beszél és ír magyarul, megismerkedésünkkor is nagyon szimpatikus volt az a motiváció, ahogyan igyekezett tanulni pl. a történelmi eseményekről, a magyar emberek szokásairól és emiatt a mai napig büszke vagyok rá), illetve neki van-e igénye arról, hogy te tanulj az ő hazájáról, nyelvéről, családjáról.

Ne kapkodj el semmit és ne a médiából, filmekből tájékozódj.

Az iszlám egy legalább akkora jelentőségű vallás, mint a kereszténység vagy a zsidóság- ez alapján elítélni valakit nagy általánosítás lenne...

2015. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tervezhetsz.

Persze az attól függ hogy milyen a jeleme.

Amúgy vallásos?


Ui: Én bennem is folyik nagyon DE nagyon kicsi albán vér is . Annak ellenére nem értek albánul. És nem is tudok sok mindent a hagyományokrol.

2015. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon hasznosak voltak ,köszönöm szépen !

Igazság szerint ahogy irtam még csak 3hónapja vagyunk együtt.nem azokból szeretnék itélkezni miket olvastam! csak kicsit megijedtem (de ma elmondtam Neki és normálisan megbeszéltük) egyébként Magyarul komunikálunk egymással ,amit netán nem ért azt elmondom Neki angolul.Azért nem mertem még eddig vele annyira beszélni mert még csak három hónapja vagyunk együtt ugyebár,sok családtagját ismerem skypolunk a testvéreivel ,Őket ismerem .meg egy másik testvérét akivel együtt dolgoznak a pékségben ,szóval tuti hogy bejelentett munkája van.a barátai is akik Magyarországon tartózkodnak ismerem Őket tudják hogy együtt vagyunk de nem nagyon beszélek velük,mikor hozzájuk megy akkor hagyom had menjen egyedül.Mindig mondja hogy tanuljam az albán nyelvet .de néha kicsit megijeszt van olyan hogy kiveszi a telefont a kezemből és megnézi kikkel beszélek és ami nem tetszik neki azt kitörli ,meg azt is észre vettem hogy ha ne úgy vannak a dolgok akkor kicsit harap,de mikor kicsit össze veszünk akkor mindig Ő kezdeményezi a békülést.igazság szerint arra nem mertem rákérdezni egyedül nála hogy mi köztünk mindig kapcsolat lesz vagy lehet egyszer komolyabb is .egyébként Ő is tanult nagyon 4 nyelven is beszél 14 éves kora óta nemotthon lakik hanem máshol dolgozott más országokban másfél éve van magyarországon .De amióta ismerem azóta ""elvarázsolt" és egyébként az emberekkel nagyon rendes ,és ezt nagyon szeretem benne főleg a szegény gyerekkel ,és jó érezni hogy vannakmég ilyen emberek :)

2015. márc. 17. 22:46
 15/20 A kérdező kommentje:

egyébként egy hónapja költöztem el és mikor költöztem,azt akarta költözzek hozzá,de persze még nemet mondtam.

:) Igen Vallásos egyébként

és Tényleg köszönöm a normális válaszokat!

2015. márc. 17. 22:54
 16/20 A kérdező kommentje:
csak azt furcsáltam ,aznap mikor szakitottak a volt barátnőjével már az nap megkersett és azt akarta aludjak nála..
2015. márc. 17. 23:12
 17/20 anonim ***** válasza:

"de néha kicsit megijeszt van olyan hogy kiveszi a telefont a kezemből és megnézi kikkel beszélek és ami nem tetszik neki azt kitörli ,meg azt is észre vettem hogy ha ne úgy vannak a dolgok akkor kicsit harap,"


??? Ha lenne egy kis eszed az első ilyen alkalommal kidobtad volna. Ez nagyon nem normális dolog. Három hónapja vagytok együtt, de már most féltékenykedik és ellenőrzi a telefonod? Harap: Ha elvesz, akkor majd meg ver. Aztán lehet majd idejönni sírni, hogy minden faszi agresszív állat. Ez a férfi finoman fogalmazva veszélyes.

2015. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Persze tervezhetsz! Tervezheted, hogy milyen képet fogsz majd vágni amikor felkerülsz a mostani islamos videók közé. Gratulálok!
2015. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Figyelj! Van egy jó ötletem tegyél elé egy pofa szalonnát reggelire és mond neki, hogy ha szeretsz megeszed, ha nem eszi meg fanatikus azokkal meg úgysem tudsz mit kezdeni.
2015. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
17%
Nezd meg mindenképp a ' Lányom nélkül soha! ' című filmet!! Tökéletesen mutatja hogy az elején milyen tündér a fiu...aztán megváltozik.
2015. aug. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!