Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van az, hogy Magyarország...

Hogy van az, hogy Magyarországon mindenki mondja, hogy menj külföldre egy menő helyre és aki nem akar, azt lenézik, az a béna, erre kimész egy menő helyre dolgozni, tanulni és szóba sem állnak veled az Otthon lévők, mintha megszűntél volna?

Figyelt kérdés

Akkor, most mi is az igazság? Fura ez, aki nem megy, otthonról nézve az a béna, aki megy az pedig a menő, míg kintről nézve rád se hederítenek az otthoniak.


Szóval, amíg otthon csücsülsz és malmozol, addig azért nem kellessz, mert ügyetlen vagy, ha pedig külföldön, jó helyen dolgozol, tanulsz, akkor, meg azért nem kellessz társaságnak, mert "jajj" eszi őket az irigység?


Ki érti ezt...



2015. máj. 1. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad a kérdést...
2015. máj. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ott a pont! :-(
2015. máj. 1. 00:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, túlságosan szeretünk a másik életével foglalkozni, mindenki jobban tudja hogy a másiknak mit kellene csinálnia csak maga nem tesz érte.


Másrészt tényleg irigység, egyszerűen nem szeretjük ha valaki sikeresebb mint mi. Ezért nem szeretünk a fizetésünkről sem beszélni.

2015. máj. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit mondasz. Nekem vannak ismerőseim, akik külföldön dolgoznak, vagy külföldre járnak egyetemre, de egyik jelenséggel se találkoztam: se azzal, hogy velük nem tartják a barátok a kapcsolatot, se azzal, hogy bárkit bárki buzdítana, hogy menjen ki.
2015. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt csak a nagyképű emberek csinálják. Egy szolid, normális értékrendű emberke kimegy dolgozni, akkor az nem fogja szidni az otthon maradtakat.

Nekem am olyan ismerősöm van, akinek akkora a képe, hogy be nem fér az ajtón, csak azért mert ő külföldön már gyerekéről törli a szart.


Másik ismerősöm, kiment, hazajött és szépen feléli a pénzi, de legalább csendben és kulturáltan teszi.


Jahh, az elsőt szidják csak, de ő meg is érdemli, és ezért még rátesz egy lapáttal a viselkedésére... ördögi kör :D

2015. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van! Ugyanez tortent/tortenik velem. Kulfoldon elek es par baratnom mondta regebben h jajj ok tuti kimennek kulfoldre egetemre es h milyen gaz mar itt minden, most h en kint vagyok kb teljesen megfeledkeztek rolam (kiveve persze a normalisakat)
2015. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Láttszik, hogy sokféle tapasztalat van.


Én nem az ismerőseimről beszélek (bár, ott is tapasztaltam, hogy nem válaszoltak levelemre, pedig sohasem írok nagyképűen senkinek, egyszerűen eszembejutnak és írok egy rövidet, hogy hogy vannak, ennyi).


Szóval nem ismerősöknél, barátoknál tapasztaltam.


Idegen emberekkel próbálok csetelni, levelezni innen haza, esetleg ismerkedni. Itt tapasztaltam, hogy amíg otthon voltam, mind oda volt, hogy jajj külföld, mind arról áradozott, hogy ő hova ment, megy, vagy éppen hol van. Most pedig hogy kint dolgozok, tanulok egy nagyon jó helyen, ha ezt megemlítem, kb. semmi reakció sincs. Még arra se, hogy szívesen elmondom az élményeimet, meg a tapasztalataimat, hátha ez segít másnak kijutni egy hasonlóan jó helyre. De nem, nem motiválja az embereket, úgy látom.

2015. máj. 1. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Talán nekik nem ugy jon le, hogy motiválni akarod oket stb, hanem inkább, hogy nagyzolni akarsz.

Nem biztos, csak lehet ez is egy lehetoseg.


Más otthonrol nezni a dolgokat és más már kulfoldrol. En is tapasztalom.


A normális gondolkodasu emberek nem fognak problemazni. A tobbiekkel meg nem kell foglalkozni. :D

2015. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet, nem tudom, sebaj, majd hazamegyek, beülök a 30 éves kocsimba és újra "menő" leszek, mint azelőtt... és hallgatom a többieket, hogy "de én külföldön akarok élni", "én elmegyek", "ha diplomáztam, biztosan kiutazom", meg hogy: "hogyhogy nem pályáztad meg, hát milyen béna vagy", majd magamban halkan mosolygok.
2015. máj. 2. 19:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem is a külföld a gond, hanem a távolság maga és a közös élmények hiánya. Sajnos a legjobb barátságok is megsínylik ha elköltöznek az emberek, nekem sok ismerősöm került el egyetem végével, de van aki itt van 1 városban velem, mégsem találkoztunk már 3 hónapja.


Az élmények megint olyanok, hogy ami nem közös, az annyira nem érdekli az embereket. Én is úgy vagyok, meghallgatom, vagy fordítva mesélek, de valószínűleg egy idegent nem fog úgy érdekelni a saját tapasztalatod, hacsak nem egy tényleg közös téma. Innen ismerek egy havert az oldalról, és napi szinten eldumálunk telefonokról, gépekről, kocsikról, ami közös érdeklődés. De ha személyes élményeinket mutogatjuk, pl itt jártam ott jártam, akkor az nem annyira érdekes annak a félnek, aki nem volt ott.


Na meg fiatalon mindenkinek vannak álmai, vágyai, csak éppen kevesen valósítják meg őket, és ilyenkor mindenkinek rossz érzés azt hallgatni hogy másnak bejött, vagy más bátor volt és meg merte tenni a dolgokat. És sokan csak beszélnek arról mit kellene csinálni, viszont nem teszik meg. Ilyen szempontból ugye egyszerűbb egy kevésbé motivált embernek osztani az észt hogy "na majd én megmutatom", mint valakinek, aki már megtette azokat a dolgokat amiket mi csak "szájjal" csinálunk.

2015. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!