Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen parasztok az...

Miért ilyen parasztok az emberek, vagy inkább a magyarok ilyenek?

Figyelt kérdés
Ma sorban álltam egy interspárban és odajött hozzám egy szimpatikus fiatal csaj, egy mastercardos pólóban valami papírral a kezében, és kérdezte, hogy van e mastercardom. Mondtam, hogy nincs, mondta hogy oké köszi és megkérdezte ugyanezt a mögöttem álló nőtől. Mire az: Engem nem érdekelnek az ilyenek. DE MI??? Hát szegény lány el sem mondta mit szeretne, de ő már egyből tudja hogy hát őt biztos hogy egyáltalán nem érdekli. Miért van ez?
2015. jún. 19. 00:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a nő épp stírölte az egyik jó pasit/jó nőt (preferenciától függően), aki a másik pénztár sorában várakozott. Netán szemezett vele, és ez a lányka megzavarta. Ezért akarta gyorsan elhajtani.
2015. jún. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember belei már kifordulnak az állandó reklámoktól meg promótálásoktól...
2015. jún. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
És mi ez a rossz duma a magyarokról? Nem vagy egy kicsit fajgyűlölő?
2015. jún. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem pont nem érdekelne a Mastercarad a boltban való sorbanállás kellős közepén. Vásárolni megyek oda, hagyjanak békén az ilyennel. Ha az embert érdekli a bankkártyákkal kapcsolatos információ, megkérdezi a bankját és nem egy random kislányt az interspár kellős közepén...
2015. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Legtöbb kommentnél értem az indoklást, csak az furcsa, hogy az emberek így leszarják a másikat. Én ha szórolapost látok az utcán és nem kifejezetten ellenszenves, akkor elveszek tőle egy szórólapot, hiába nem érdekel a reklám, ezzel segítem a munkáját és ha nekem lenne ez a munkám én is örülnék ha velem így tennének. Kb ugyanez van az ilyen reklám embereknél is, most pont nem tudtam meg hogy mit akart, mert nincs mastercardom, de ha lett volna akkor meghallgatom hogy mit akar.

2015. jún. 19. 07:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a nőnek adok igazat, én is agyfarkat kapok ettől a fajta marketingtől
2015. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmi rosszat nem mondott a hölgy. Ha nem érdekelte a Mastercard, hát nem érdekelte.

Te nyilván az a tipikus az élő fába is belekötő ember lehetsz.

2015. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem a másik lesz@rásának a kérdése.

Aki ilyen szórólapos, vagy hirdető munkát vállal, annak muszáj felkészülni rá, hogy bizony ilyenben is lesz része, és vannak olyanok, akik nem fognak hozzá kedvesen, nyugodt hangnemben viszonyulni.

Nekem is elegem van már a sok szórólaposból, meg hasonlókból, csak rabolják az ember idejét, aki meg ingerlékenyebb, az meg nem fog az ilyenekkel jópofizni.


Sokkal jobb lenne, ha felállítanának valami standot, és akit érdekel ez a mastercardos marhaság, az odamegy, akit meg nem érdekel, az meg nyugodtan mehet amerre akar. Ez még a cégnek is jobb lenne, mert az erőszakos reklám és marketing pont visszafelé szokott elsülni. Én is a nőnek adok igazat, szerintem 100%, hogy tudta, hogy miről van szó, gondolom ha mögötted állt, akkor hallotta azt is, amit beszélgettetek.


A szórólaposztás, meg az ilyesféle reklámozás eléggé hálátlan munka, és ez bizony ezzel jár, hogy nem kell azon meglepődni, ha valaki elhajt a fenébe.

2015. jún. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Messziről látszik az ilyen szórólapos, rásózós ürgékről, hogy ők kik is. Tudom milyen dumát fognak nyomni, ezért már előre nem érdekel.

Van egy tuti módszerem az utcai szórólaposok ellen. Mivel tízméterekről észrevehetőek, ezért nem megyek közel hozzájuk, illetve levegőnek nézem őket. Ha láthatóan nem veszek tudomást róluk, akkor nem mernek megszólítani.

2015. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég meredek ennyiből olyan következtetést levonni, hogy paraszt mindenki - ráadásul erős túlzás és általánosítás. Ne ítélkezz ennyiből, mert fogalmad sincs, az adott illetőnek milyen élete/időszaka van.


Már leírták többen, hogy ezerféle oka lehet, ha valaki érdektelenül szól oda az olyen marketingeseknek, akikről messziről lerí, hogy esélyesen nem szabadulsz meg tőle 2 másodperc alatt. A te példádban még csak nem is volt bunkónak nevezhető az illető, ennél sokkal erélyesebb, akár káromkodva reagáló emberekkel is találkozni.


Lehet, hogy te egy végtelenül türelmes ember vagy, esetleg nincs elég tapasztalatod az erőszakos reklámokkal, amiket a torkodon próbálnak meg letolni, ha csak kedves pillantást mersz vetni a fiatal hirdetőre - aki szintén tisztában van vele, hogy ezzel a munkával mi jár.


Csak egy példa: belvárosi sétálóutca, két átlagos sarok. Mire elérsz A-ból B-be, legalább 5 (!) szórólapos, ál-adománygyűjtő vagy egyéb hirdető lányba/fiúba botlottál, de te sietnél, mert dolgod van, vagy csak egyszerűen rossz napod van, bármilyen okból. Már az 1-2. ilyen embert igyekszed nagy ívben elkerülni, de van, aki kiszúr magának, követi az utad, s szinte nekimész a kerülőutadon, holott eredetileg 10 méterrel arrébb állt.


Bocsánat, ha fáradtan, idegesen, satöbbi okból nincs kedvem megállni jópofizni. Sosem bunkón, de erélyesen járok el - ha ettől "paraszt" leszek valaki szemében, hát uram bocsá! hogy élek.


A nap végére a boltban sorban állva, vajmi kevés türelme és kedve marad az embernek az ilyesmihez, így inkább előre elkerüli a lehetőségét is egy ilyen szituációnak. Teszi ezt egy határozott kijelentéssel. Ebben semmi rossz sincs önmagában.

2015. jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!