Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mazochisták, ti miért szeretit...

Mazochisták, ti miért szeretitek, ha fáj? Mi okoz benne örömet?

Figyelt kérdés
(Légyszíves, a szexszel kapcsolatos dolgokat inkább hagyjátok. Engem nem az a része érdekel, ami az ágyban történik, hanem, hogy pl. miért veritek magatokat.)

2015. aug. 20. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Sok fajtája van... nézzük a középkort. A papok is ostorozták magukat, hogy feláldozzák magukat Istennek. Ezzel mutatták ki iránta érzett szeretetüket.

Ha egy ember példáját nézzük akkor egyértelmű pszichés problémákkal küszködik az illető. Egyébként ha megkellene határozni, hogy miért is csinálják... ezt egy "normális" ember nem tudhatja.. mindenkinek más az indoka.

2015. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az tetszik mikor egy Szadista nő élvezettel ver,Szadiz engem,nagyon izgalmas,adrenalin növelő!

Izgalmasabb mint pl.egy Horror,vagy thriller!

Mivel a főhős mégiscsak én vagyok

2015. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem verem magamat, hanem néha engem bántanak - ma már csak lelkiekben. Régen rengeteget voltam kórházban, ahol többféle fájdalmas beavatkozáson mentem át, amit sokszor nők végeztek. Talán ezért "bírom", ha bántanak, és sajnos néha ki is provokálom, hogy bántsanak (lelkiekben) - tehát azért, mert legalább foglalkoznak velem, máshogy úgysem állna velem szóba szinte senki sem.
2015. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem is tudom, maga az érzés. Bár szerintem a hajlam megvan mindenkiben, és bizonyos fokig egy kicsit mindenki "mazochista", csak nem meri magának bevallani. Valószínűleg a hormonoktól függ az egész. Az endorfinnak két feladata van: az egyik a boldogságérzet kialakításában való szerep, a másik a fájdalom csillapítása. Mivel egy hormon nem tudja csak az egyik vagy csak a másik hatását kifejteni, egyszerre érződik mindkettő. Például, ha a kedvenc zenédet hallgatod vagy énekeled, és pl. tánc közben belerúgsz valamibe/elesel, akkor alig érzed, mert az endorfin, ami a zene hatására keletkezett, elnyomja a fájdalmat. De fordítva is igaznak kell lennie: tehát, ha valami fáj, akkor felszabadul endorfin a csillapításra, de ezzel együtt örömöt is érez az ember. Szerintem ez természetes dolog.
2015. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán mert akkor figyelnek rám. A szeretet sokszor fájdalommal jár.
2016. jún. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ka.ka.o ***** válasza:

Általában akkor vágyom a fájdalomra, mikor nagyon kivagyok. Gyakran vagyok unott, és olyan üresnek érzem magam.. aztán egyszer totál magam alá kerülök. Ilyenkor fetrengek, és elfog egy fura érzés, és nem tudok mit kezdeni magammal. Vágyni kezdek a fájdalomra, de általában csak karmolászom magam, hogy nesztelen legyen. Aztán ha sírni kezdek, azt is élvezem. Az egyszerre fizikai és lelki fájdalom is, mert "némán ordítok" , hangokat adok ki, de elfojtom, és fájnak ettől a hangszálaim. Azt élvezem, jobban leszek tőle.


A bűntudat is legalább ilyen erős vágyat okoz, de az ritkábban fordul elő. Igazából csak egyszer volt. Nem tudtam sírni sem, de fájt. És akkor fogtam az övemet, megcsapkodtam magam, és enyhült, jobban lettem.



Hogy miért szeretem, nem tudom pontosan. Akkor legalább érzek valamit, nem unatkozom. Ilyenkor gyakran eszembe jut egy idézet egy Three days grace dalból: "I rather feel pain than nothing at all"

A karmolászás meg nagyon nagyon tetszik amúgy, maga az érzés :D Amúgy szerintem nem vagyok teljesen normális, de valahogy nem bánom. Gondolom, ez is hozzátartozik a mazochistasághoz, hogy nem bánjuk, ha nem minden szuper az életben. De azért félreértés ne essék, szeretek boldog lenni :D

2017. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!