Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » PewDiePie tulajdonképpen...

PewDiePie tulajdonképpen miért/mitől lett ennyire népszerű és híres?

Figyelt kérdés

A videói teljesen átlagosak, max valamivel jobban ért a videószerkesztéshez és az efféle effektekhez. Nem vagyok irigy, de szerintem a videók úgy 80%-ában rettenetesen gyerekesen és már-már irritálóan viselkedik, visít, üvölt, és még lehetne sorolni. Ezt akárki tudja produkálni, aki veszi erre a fáradtságot és tengernyi ideje van. Mi olyan különleges benne, hogy már 41 millió feliratkozója van?


Arról nem is beszélve, hogy egyre több az olyan "gamer" youtube-on akik láthatóan őt utánozzák, illetve próbálják utánozni, a stílusával, videóborítók készítésével, meg úgy mindennel. Arról nem is beszélve, hogy a barátnőjének is csak azért van 6-7 millió feliratkozója, mert pewdiepie-jal van. Ha nem vele lenne, szerintem a 100.000-ret sem érné el a feliratkozók száma nála, mert semmilyen érdekes videókat nem csinál, amiket csinál, az is marha sablonos.


Miért lett PewDiePie ennyire népszerű? Akkor is ennyire népszerű lenne, ha nem így nézne ki?


Ti mit gondoltok róla?



2016. febr. 8. 21:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

"Azért azt az apróságot ne felejtsétek el, hogy rengeteg számítógépes programot profi szinten megtanulni használni (Photoshop, a videóvágó progik, stb.), ezekkel napi több órát szívni (a felvett anyagból, azaz "footage" a videót összevágni, az effekteket és stb. dolgokat megcsinálni hozzá) igencsak nagy munka."



Nagy tévedésben élsz. A photoshop meg videó vágó/szerkesztő programok magas készségszintű használatának megtanulásához nem kell 1 hónap se. Profi szintű használathoz meg max 2-3 hónap. Akinek van ideje és türelme, az simán megtudja tanulni olyan szinten ezeket, mint amilyen szinten pewdiepie megtanulta. Ő a youtube-ból él, tehát vehetjük úgy, hogy egész nap, az év mindennapján otthon van, a számítógépe előtt. Így az ember már unalmában is a photoshopoló, videó szerkesztő készségeit fejleszti, főleg, ha ez a munkájához is jól jön. Ismerősömnek is photoshop tudás kellett a munkájához, nyáron másfél hónap alatt profi szinten megtanulta egyedül. Nem olyan nagy ördöngősség ez, csak idő és motiváció kérdése. PewDiePie videóiban pedig egyáltalán nem profi szintű a videószerkesztés. Effektek, mozgó képek berakásához, vagy a kép pörgetéséhez nem kell profi szinten ismerni a videó szerkesztést. Mellesleg a videók többségében nincs effekt, csak be van nyomva a kamera, meg a játékképernyőt látni.

2016. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
De ha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem csinálja mindezt az emberek nagyrésze? Ja igen, mert nekik nem jutott eszükbe az az ötlet, ami anno pjúdipájnak. Lehet, hogy az erőfeszítés és a munka amit csinál töredéke annak, amit mások, mégis ő a milliárdos, mert volt hozzá bátorsága hogy kipróbáljon valamit. Sok hasonló YouTuber/streamer van még a világon, akik szintén sikeresek lettek, és a nézőközösségük miatt most úgy élnek, ahogy. A hatalmas nagy különbség ők és a többi pocskondiázó közt, hogy míg az előbbiek mertek lépni, kockáztattak, bevállalták ezt, addig utóbbiak ezt az X évnyi munkát "semmi"nek nevezik, és jól eléldegélnek a maguk kis minimálbérjével úgy, hogy jó, ha a családjukon kívül 5 ember ismeri őket.
2016. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó!


Egyrészt: azért nem olyan sok youtube-ozó van, aki ebből meg is tud élni. Mellesleg PewDiePie sem lenne sehol, ha nem karolja fel pár játékkészítő cég és nem úgy nézne ki, ahogy kinéz. Arról nem is beszélve, hogy manapság már brutál sok pewdiepie-t majmoló youtube gamer van, szóval ilyen csatornára egyáltalán nincs már igény, ez pedig viszi a "csináljátok utána" érvedet a szemétbe.


Másrészt: ugyan miért is nézed le azt, aki normális munkával keresi a kenyerét? Nekem például nem azért nem tetszik pewdiepie mert irigy lennék, szó sincs róla, de felháborítónak tartom, hogy az milliókat keres, aki semmi mást nem csinál csak játszik, meg visítva üvölt a kamerába mint egy túlkoros csecsemő. Igen, én is megtudnám ezt csinálni. Miért nem teszem? Mert nem vagyok bohóc, aki a gyerekes vonaglását büszkén mutogatja az egész világnak.

2016. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert jól néz ki, meg mert meleg.
2016. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Ja nem ő a meleg, összekevertem valakivel bocsi.

Ő szimplán azért híres, mert helyes.

2016. márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nagyon vicces, jó értelemben. A klevörbotos videóit láttam, azok nagyon jók szerintem:)
2016. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan szidják/utáljak...DE! Szerintem nem őt kéne szidni, hanem azt aki nézi...ezt akarják látni ezért ő ezt csinálja. Ha megnézed van jó pr normális videója...kedves, normális embernek tűnik...a videokban viszont ő nem Felix hanem pewdiepie...ez a szerepe, mivel ez kell a népnek.
2016. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Pewdiepie-t amellett, hogy sokan imádják, nagyon sokan utálják is, még többen pedig egyáltalán nem nézik jó szemmel, amit én teljesen megértek. Amellett, hogy kb semmi extra a csávó, indokolatlanul nagy népszerűségre tett szert, arról nem is beszélve, hogy milliókat keres csak azért, mert csinálja a cirkuszt a kamera előtt otthon ülve, míg más 10 év alatt nem keres annyit kemény munkával, mint amennyit ő kap havonta.

Mellesleg élőben teljesen máshogy viselkedik, mármint amikor nem a számítógép előtt teszi az agyát. Ez a "pewdiepie" szerep csak egy maszk, nem ez az igazi természete szerencsére. Mellesleg a 14-15 éveseknek még oké, hogy vicces, felnőtt(ebb) fejjel viszont iszonyat irritálóan gyerekes és fárasztó. De hát manapság sajnos erre van igény: légy gyerekes, ne szégyelld magad megalázni interneten az egész világ előtt, merj óvodás módon, vergődő bohóc módjára visítani a kamerába, a többi meg úgyis jön már magától.


Pewdiepie-nál meg a többi hasonló, őt majmoló youtubernél csúcsosodik ki igazán, hogy mennyire felszínes a mai világ, hogy mennyire a külső számít, és ez számomra nagyon elszomorító.

Láttam már több játékvideót, ahol X játékot játszanak végig. Az egyik egy tipikus "cukifiú" arcú "jaj de vicces", lányok kedvence volt, a másik végigjátszás meg egy olyan embertől volt, aki nem rakta be az arcát a videó szélére, és nem próbált minden másodpercben valami szerinte vicces baromságot elsütni, meg "műmegijedni", nem voltak a reakciói sem eltúlzottak és idegesítően teátrálisak.

És itt van a lényeg: a második jóval tehetségesebb volt az elsőnél, és jóval minőségibb meg szebb munkát is végzett, jó volt nézni a videóját, és nem ez az egy videója volt. Hány feliratkozója volt? Max pár ezer. Az idegesítő, tehetségtelen első, aki végig pofázta és bénázta az egészet, meg több százezer feliratkozóval rendelkezett, és pár másik videója megnézése után sem tudtam azt még a legjobb indulattal sem mondani, hogy van egy kis igényesség a munkájában, mert nem volt. Ebből is látszik, hogy manapság ott tartunk, hogy lehetsz akármilyen tehetségtelen idióta, ha kinézetre bejössz sok embernek, nyert ügyed van. Ellenben ha nem vállalod fel az arcod, mert mondjuk egy végigjátszásnál az illető arca marha lényegtelen, vagy nem vagy olyan, aki kinézetre tömegeknek tetszik, akkor lehetsz akármilyen tehetséges, a világ sz@rni fog rád, mert a helyedet elfoglalják a tehetségtelen lúzerek, akik sehol nem lennének a kinézetük nélkül.


Pewdiepie ugyanez a kategória. A nála jóval tehetségesebb és színvonalasabb youtubosoknak kb 100-ad ennyi feliratkozójuk sincs.

Pewdiepie a legjobb példa arra, hogy sajnos hova tart a világ és az emberek igénye.

2016. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Pewdiepie pont azért lett ilyen népszerű, mert baromira gyerekesen és éretlenül viselkedik, így a sok tizenéves könnyen tud vele azonosulni.

Mellesleg nagyon sokan utálják is. Épp nemrég történt, hogy a szomszédai elköltöztették, mert nem bírták tovább az állandó zajongást, visongást, üvöltést a szomszédban. Persze a sok pewdiepie fan egyből a védelmére kelt, meg hülye szomszédok, meg hangszigetelés stb. Amondó vagyok, hogy az ilyen fanok is 1 hónapnyi hangzavar után simám elküldenék pewdiepiet a halál f szára. Senki sem akar örökké zajban meg visításban élni, teljesen megértem a volt szomszédait.

Sokan azért sem szeretik, mert például a "meleg" meg "fogyatékos" szavakat állandóan sértő jelleggel használja, ami elég nagy taplóság, főleg, hogy senki sem tehet arról, ha melegnek vagy (testi/szellemi) fogyatékosnak születik. Az, hogy egy játékvideót képtelen úgy megcsinálni, hogy ne legyen tele káromkodással, saját magát minősíti, és ez eléggé messze esik az igényesség fogalmától. Arról nem is beszélve, hogy elég sokszor megemlítette már Justin Biebert a videóiban, majd jól le is alázta szóban. Nem, nem kedvelem én se Justin Biebert, egyáltalán nem, de ez azért eléggé irigység kategória. Ha nem kedveli, minek foglalkozik vele? Pontosan azért, mert tudja, hogy még több embert maga köré tud csődíteni a Justin Bieber utálattal. Tudja, hogy a világon sokkal többen utálják a melegeket sajnos, mint amennyien elfogadják őket, ezért használja a "meleg" szót sértően, mert ezzel még több embert tud maga köré gyűjteni.


Először nekem is szimpatikus volt. Aztán amikor fokozatosan átláttam a szitán, másképp néztem a dolgokra, már egyből más lett a véleményem. Nem mondom rá, hogy a videói technikailag igénytelenek, mert tény, hogy van benne munka, de a viselkedése, a hozzáállása, az állandó kamera előtti káromkodása meg a sértő megjegyzései miatt egyáltalán nem szimpatikus a húszon felüli korosztály 99%-ának. Nekem sem.

Persze, lehet mondani, hogy ő nem azért csinálta az egészet, hogy híres legyen. Akkor miért kell játszani a sértődöttet meg poénkodva beszólogatni XY-nak, aki nem tudja esetleg, ki ő, vagy hány feliratkozója van? Na itt bújik ki a szög a zsákból.

A barátnője is olyan unalmas tucat-youtubos, hogy fájdalmas nézni a videóit. Mégis több millió feliratkozója vna, ő csak azért kap pénzt a youtubozók miatt, mert pewdiepie barátnője.


Nem vagyok irigy, csak dühös, hogy azok az emberek, akik tényleg tehetségesek, nagyon nincsenek értékelve a mai világban. Az a lényeg, hogy legyen olyan kinézeted, amit el lehet adni az emberek többségének. Ha nincs ilyened, ne is álmodj arról, hogy híres leszel, mert senki sem lesz rád kíváncsi. Le lehet pontozni, de szánalmas és gusztustalan, hogy azoknak a youtubozóknak, akik értékeket produkálnak, vagy segítenek valamivel, alig van feliratkozójuk meg nézőjük, míg az olyanoknak több százezer, vagy akár millió feliratkozójuk/nézőjük van, akik semmi mást nem csinálnak, csak zabálnak csokikat a kamera előtt, vagy bohóckodnak, semmi értéket nem produkálnak a videóikkal.

Sajnos az élet igazságtalan. :(

2016. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!