Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van hogy pont a szegénye...

Miért van hogy pont a szegényebb réteg vesz magának drágább telefont?

Figyelt kérdés

Panel telepen lakom és itt a placcon mindenki ájfonnal a tolja, a szomszéd gyerek aki egy gyárban dolgozik az meg most vett egy 300 ezres samsung S7-et.

Akiket ismerek gazdagokat az meg ősrégi telefonokkal tolják, pl. apámék szomszédja kiszállt az új 6-os BMW-ből majd elővette a nokia 3510-esét, nem is tudtam hogy van még valakinek ilyen telefonja a világon.


2016. szept. 20. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Valaki a kocsijával és valaki pedig a telójával mutatja meg, hogy mennyire menő.
2016. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan vannak olyanok, akik szeretik és használják a régebbi dolgokat. A Nokia 3510 meg egy igencsak jóféle teló volt a maga idejében.
2016. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó drágán vette az ismerősöd az S7-t, 300-nál jóval olcsóbban is lehet kapni.

A kérdés a válaszra: nem csak a szegényebbek vesznek drága telefont, hanem a gazdagok is. A lényeg nem a telefon árán van, hanem azon, amit képvisel: divat, menőség, presztízs. Akinek ez fontos, az ájfónt fog venni, vagy hasonlót, aki meg telefonálni akar, annak jó a 3000 forintos telefon is, pénztárcától függetlenül.

2016. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy ezzel ellensúlyoznak. egy telefont egyszerűbb megvenni, mint gazdaggá válni, de ha jó a telód, akkor a többi ember azt gondolhatja, hogy anyagilag rendben vagy. vagy nem tudom, szerintem valami hasonló logika alapján
2016. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, mennyit keres? Én vehetnék családi házat is, de beszarnék, ha egyedül kéne házban laknom. Mondjuk iPhone-t sem veszek.
2016. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarják annyira szegénynek érezni magukat.
2016. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem. Lakik egy család erre, a nő mindig meséli, hogy mindig paprikás krumplit meg krumplis tésztát esznek, vagy pörköltet hús nélkül, de mindegyik cigizik és most vettek egy BMW-t... -.-

Van egy ismerősöm is, a szülei nem keresnek jól, ő is csak közmunkás, de az volt az első, hogy iPhonet vett magának.

2016. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan szegény emberek.Kevés fizetése van. Csak akkor eszik rendes kaját, mikor adnak pénzt rá pl:szülő. De egyébként olcsó felvágot vajas kenyér + vízen él.Nagyon sporol vízen,gázon,villanyon.Mégis mindig leglegújabb mittudomén nevű márkás telefon/ruha/cipő/kiegészítők,stb +ha nő akkor szoli,fodrász,műköröm.
2016. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!