Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 18 éves lettem nemrég, de...

18 éves lettem nemrég, de mégsem érzem magam felnőttebbnek, ugyan úgy gyereknek érem magam mint elötte. Ez miért van? Mikor leszek akkor felnőtt ha nem 18 évesen?

Figyelt kérdés
ugyan úgy suliba járok, a szüleim ha kell megbüntethetnek és minden a régiben maradt, a tanárok is ugyan úgy bánnak velem... kicsit csalódott vagyok.
2016. szept. 29. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem attól leszel felnőtt, hogy betöltöd a 18-at. Akkor leszel felnőtt, ha önállóan ellátod magad és nem a szüleidtől függsz. A 18. év csak azt jelenti, hogy teljes mértékben felelős vagy a tetteidért és nem tudsz anyuci szoknyája mögé bújni. Nem is tudom mit hittél...hogy betöltöd a 18-at, és egy csettintésre mindenki máshogy bánik veled?
2016. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ne aggódj, van aki még 40 évesen sem viselkedik értelmes felnőtt módjára. Anno az én 18. szülinapom ugyanolyan volt, mint a többi, semmivel sem éreztem különösebbnek.
2016. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Felnőtt leszel, ha különköltözöl, főzöl, mosol magadra, takarítasz magad után, és megkeresed a kajádra a pénzt. Minél több teljesül ezek közül, annál jobban felnőttnek fogod érezni magad.
2016. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem ballagott a gimiben, én 25 voltam akkor. A későbbi feleségemmel voltam ott, ő akkor volt 21. Az egyik ballagó lány megkért, hogy megfognám-e pillanatra, a virágjait. Mivel kezdte? "Csókolom!" ... Egyből éreztem, hogy felnőtt vagyok! :)
2016. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felnőttnek lenni nem az egyik napról a másikra történik meg. Azt sem mondom, hogy önmagad eltartása a felnőttség jele.


A felnőttség a gondolkodásban valósul meg, függetlenül a körülményektől. Amikor képes vagy felelős döntéseket hozni, vállalva azok következményeit, másokról gondoskodni, mások helyett gondolkodni, ha kell.

2016. szept. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz ilyen fiatalon már felnőtt lenni? Majd ha dolgozol, eltartod magad, stb.
2016. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!