Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor már tényleg felnőtt...

Most akkor már tényleg felnőtt? Istenem, most volt nemrég kisfiú.

Figyelt kérdés

A fiam ma hazahozta a barátnőjét.

Mi korán lettünk szülők, Én 17 voltam, a férjem 20 éves volt.Most decemberben tölti a fiunk a 17-et, és annyira hamar elment ez az idő, hogy észre sem vettem.

A lányt ismerem, bejárt a boltunkba vásárolni, szép, aranyos, kedves.

Azt hiszem, ma egy új fejezet kezdődik az életemben.

És annyira össze illenek, olyan aranyosak együtt.


Szülők válaszát is várom, akik már túl vannak ezen a dolgon.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 4. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát...megy az idő.
2010. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Reagálj rá őszintém! Ha örülsz akkor könnyű, nem? Légy nönmagad, és ez nagyon szép gesztus a fiadtól, hogy bemutatta a barátnőjét! Ha olvasnád azt a sok kérdést és választ ahol sokan(szülők) csak akkor tudták meg, hogy a gyerekük szerelmes mikor már ki tudja mióta jártak...
2010. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Jó hamar lettetek szülők.. Csak nehogy a fiad is ilyen korán legyen.
2010. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy minket utánozna, ennek okán következetesen neveltük.Mindent elmond, megosztja velünk a legapróbb dolgokat is, talán a kis korkülönbség miatt nincsen generációs különbség.

Csak olyan furcsa most, hogy más is szeretheti a gyermekemet, és nem feltétlenül olyan szeretettel,mint egy szülő.Szóval ismeretlen az érzés, azt hiszem ebbe is bele kell tanulni.

2010. szept. 4. 20:18
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Pedig jobb, ha nem félelemmel és kételkedve állsz a lányhoz, mert a végén te leszel a gonosz anyó-jelölt.

Járhatsz úgy, mint az én anyósom.

Attól hogy fiatalok, még szerethetik egymást. Örülj neki, hogy ezentúl, többet foglalkozhatsz magaddal újra.

2010. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

20:12 ott a pont.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy kezd felnőtt lenni. De ha szimpatikus a barátnője, akkor az már egy nagyon jó dolog.

2010. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nem tragikusan felfogni - a fiad továbbra is szeret Téged,és bízik Benned,hiszen be is mutatta a lányt. Legyél vele kedves, nagyon rossz egy olyan kapcsolat, ahol az "anyós" utál, mert jaj, elveszem az ő picifiát (volt benne részem...)
2010. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Isten őrizz, hogy én ilyen anyós legyek.

Mindenben a fiunk boldogsága az első.De azért örülök, hogy ismerem a kislányt, és ő is engem, és színpatikus!Szerintem ez nagy előny...

2010. szept. 4. 21:07
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Én mint szülő, most élem át másodszor ezt a folyamatot. Igen, ez az érzés félelemmel vegyes öröm egyben. Fájó megélni, hogy szakadozik az a szoros szál, ami egy kisgyereket köt a szüleihez, viszont örömteli is, mert jó látni a fejlődésüket, a szárnypróbálgatásaikat és jó érzés megtapasztalni, ahogy önállósodnak, komolyodnak. Sajnos sok szülő van, aki ebben a helyzetben nem tud magával mit kezdeni, üressé, céltalanná válik az élete, és ahelyett, hogy élvezné az újra visszanyert szabadságát, rátelepszik a gyerekére, fojtogatja a szeretetével, a túlaggódásával. Én pl nagyon élvezem, hogy egyre több időm jut olyan dolgokra, amiket eddig háttérbe szorítottam. Már nem okoz gondot, ha több napra elutazom a párommal, ha moziba, színházba, koncertre megyünk, mert már nem kell azért aggódnom, hogy mi lesz addig a gyerekekkel.:)

Azt is nagyon élvezem, hogy átalakult a kapcsolatunk és egyenrangú felnőttként, őszintén tudunk egymással beszélgetni bármiről.

2010. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát, először is gratulálok!:) Hasonló az életünk, végig vigyorogtam, míg olvastalak. Megígérem, pillanatok alatt megszokod az új helyzetet, kb. mint azt, hogy tényleg csak "néhány éve" kezdtek el csókolomot köszönni nekünk az ovisok. Aztán hoppá, már itt tartunk. Nálam 22 és 19 évesek a gyerekek, hihetetlen, hogy a mi szüleink ilyenkor már nagyszülők voltak.:) De ez nekünk is csak most tűnik fel. Erre mondják, hogy rohan az idő. A legjobb az egészben, hogy még mi is fiatalok vagyunk, ha újra kezdhetnénk sem lehetne jobb. Minden jót kívánok Nektek!
2010. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!