Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában észrevettem hogy...

Mostanában észrevettem hogy elkezdtem dadogni. Mit tudnék vele kezdeni? 15/F

Figyelt kérdés
Valahogy 5x belekezdek egy mondatomba mire ki tudom mondani normálisan. Van amikor a szavakkal is így járok. Mármint amikor valakinek csak egy szavas választ adok.
2016. szept. 30. 01:14
 1/4 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló, amikor nagyon le voltam terhelve (államvizsga, illetve az előtte lévő időszak). Ha volt rá alkalmam, akkor előre leírtam, amit mondani akartam és bemagoltam azt szóról szóra. Ezek a kész szó- és mondatfordulatok segítettek később a normál szituációkban is. Meg persze amint ki tudtam aludni magam, az is sokat számított. Én így kezeltem "házilag" a problémát, de egyébként vannak erre szakemberek is. Ha nagyon zavar és nem tudsz vele mit kezdeni, érdemes felkeresni egyet.
2016. szept. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a stressz okozza a dadogást és a félre beszélésem (nem az jön ki a számon, amit mondani akarok, hanem oda nem illő szavak).

A stressz ellen a sport, a természet, a meditáció, az önismeret nyújt számomra. Más eszközökt nem ismerek, de keresem ezeket.

2016. szept. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem stresszhelyzetben, faradtsagtol stbtol van, akkor erdemes lenne orvoshoz menni vele, mert eleg sok neurologiai betegseg, elvaltozas jele lehet. Nekem epp emiatt derult ki az epilepsziam. Egyszer csak belehasitott a fejembe a fajdalom, aztan elkezdtem dadogni, eloszor nem gondoltam volna, hogy van osszefugges a ketto kozott.
2016. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Marmint, hogy ez rendszeresse valt nalam, es csak egy ido utan vettem eszre, hogy osszefugg a dadogas a fejfajasommal
2016. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!