Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van-e köztetek olyan, aki...

Van-e köztetek olyan, aki felhagyott a kondizással, mert nem látta értelmét?

Figyelt kérdés
Három hónapja kezdtem el kondizni, folyamatosan ettem napi 5-ször tápanyagban gazdag ételeket és szedtem tömegnövelő készítményt, ennek ellenére sikerült így is fogynom. Kondizás előtt 54 kiló voltam, most 52-re zuhantam vissza. Bónuszként még borzasztó kimerült is lettem. Semmihez nincs erőm. Szóval nem látom értelmét folytatni, ugyanakkor szeretném megélni azt a napot, amikor át fogom lépni a lélektani 60 kilót. Döbbenetes, hogy más fogyni nem tud, én meg hízni/izmosodni vagyok képtelen. Természetesen még sosem volt barátnőm, de ezen nem is csodálkozom. Mit tudnátok javasolni? Ti voltatok-e hasonló szituációban?

2016. okt. 29. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:

persze. Egyszerűen 1.5 év után nem láttam értelmét az önsanyargatásnak. Állandóan jó kajákat ettek körülöttem ,kínálgattak ,én meg a szar száraz csibecsöcst nyammogtam kétpofára,párolt rizzsel meg zöldséggel ,néha egy kis hal de az meg drága és szálkás,sose bírtam, ittam az ótvar ízű turmixot és a terembe úgy mentem mintha a fogamat húznák. De lenyomtam a penzumot tisztességgel szabályosan ,minden alkalommal csak utáltam és a végét vártam.


Fejlődtem is ,de aztán rádöbbentem hogy azért hogy feszengjek a strandon ,meg a csajok előtt ,nem éri meg a szabadidőmet ilyen végtelen egyhangú dologra pazarolni. Mert a gyúrásban ha kihagysz akkor összeesel, a formát csak úgy lehet tartani ha folyamatosan ez az életmódod.


Azóta inkább küzdősportolok az sokkal érdekesebb inkább kardióra megy ,és nem kell állandó diéta sem,alap jó formát az is hoz.

2016. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
engem a napi 5x is kaja készített ki, meg az adagok méregetése...na meg az, hogyha nem voltam éhes ennem kellett..
2016. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én majdnem 1 évig csináltam, szinte mindig betartottam a dolgokat, de persze tökéletesen nem lehetett. Volt, hogy a terem öltözöjébe ettem meg az utolsó csirkés szendvicset amit a suliba/melóba már délelőtt meg kellett volna enni, nem pedig késő délután mikor edzeni megyek.... Előtte nádszál voltam, de a helyes étrend és a kondi mellett majdnem 1 év alatt nagyon jó formám lett, de semmi társasági életem nem volt, még egy sört se ittam meg szívesen, mert akkor már rosszul éreztem magam. Persze a nagy testépítők se tartanak ám be mindent, őket is láttam hétvégén pizzériában, aztán a terembe meg előadták mennyire betartanak mindent.... :D

Na mind1 én se bírtam tovább aztán abba is hagytam, mostmár csak alkalmanként járok le meg itthon edzek, és azt eszek amit akarok. Picit visszaestem de nem fogok megvonni mindent magamtól....


23/f

2016. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nem kell mániákusan csinálni szerintem. Én nemrég kezdtem edzeni de élvezem. Mondjuk én nem az alakom miatt csinálom hanem mert olyan gyenge voltam mint egy lány, inkább a fizikai erőmet akarom növelni. Kaját nem méregetek csak sokat eszek kb. mindent. Heti 2-3szor megyek hogyha van kedvem ha nincs nem megyek. Mellette sokat úszok azt jobban szeretem. Szerintem nem rossz a kondi de nem kell túlzásokba esni.
2016. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csináld. Legyél türelmes,kitartó. Úgyis meg lesz az eredménye. Nem szabad feladni, még akkor sem ha látszólag úgy látod "semmi értelme"


Az fontos, hogy azért csinálod, mert egészséges életmódra törekszel, és nem arra, hogy az egodat fitogtasd a megjelenéseddel, az ilyenek lassan feljődnek.

2016. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondhatni, abbahagytam, de nem teljesen. Volt egy időszak, amikor időm, energiám és pénzem is volt rá. Kb. fél évig aktívan és fél évig még időnként jártam. Most se időm, se energiám, se pénzem, szóval amikor épp kedvem van, akkor fekvőzöm és hasonlók. Majd még szeretnék járni.


Szerintem ne hagyd abba! A történeted alapján, valamit nem jól csinálsz. Ha ennyire nincs erőd semmihez mellette, akkor esélyes, hogy túledzetted magad. Nem kell egyből nagy súlyokkal csinálni és sok gyakorlatot. Szépen fokozatosan haladj, az jobb az ízületeidnek, jobban szokja a tested és nem leszel olyan fáradt.

Amikor nekiállnak edzeni, akkor sokan fogynak először egy kicsit. A zsír eltűnik, az izom meg épül. Ha több zsír tűnik el hirtelen, mint amennyi épül, akkor jön a kezdeti fogyás. Azért azt érdemes megnézni, hogy nem e túl sok a kardió.

Először az lenne neked jó, ha megszeretnéd az edzést. Ha folyamatosan a kaján stresszelsz és túl sokat edzel, akkor szenvedés lesz az egész. Nagyon menőn hangzanak manapság a kőkeményen beosztott edzéstervek meg étkezési naplók, de egy kezdőnek ezek általában feleslegesek. Sokkal többet ér, ha megszereted és szórakoztat.

2016. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor szarul ettél. Nem kell napi 5-6 étkezés, lehet napi 3 is, csak az a lényeg, hogy meglegyenek a napi makrok. Es tomegnovelo sem kell.
2016. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj veletek,hogy nem saját magatok miatt edzetek és nem élvezitek.
2016. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 kezdobol 8 abbahagyja.


Te is abba fogod, ha mar 3 honap utan utalod az egeszet.

2016. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!