Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha nem különösebben...

Baj, ha nem különösebben mozgat meg az olaszországi buszbaleset?

Figyelt kérdés

Olyan furán érzem magam, mert egyszerűen semmit nem érzek ezzel kapcsolatban..

Elképesztő mennyire megmozdult az ország emiatt (ez persze jó dolog) és mindenki mindenhol gyászol, szomorkodik.


Én meg elsősorban nem értem, hogy miért lett olyan felkapott ez a dolog, hisz ezenkívül bőven történt haláleset az utakon és azokat sokszor még a tévében meg sem említik, most viszont nemzeti gyásznap is van.


Másodsorban kicsit félek magamtól, mert egyáltalán nem tudok szomorú lenni a dolog miatt. Nyilván, nem csal mosolyt az arcomra a baleset, de az ürességen kívül nem érzek semmit. Nem tudom megérteni, hogy több férfitanárunk is majdnem sírva fakadt a dologról mesélvén, miközben nekik sem volt ott senkijük, és ők azért már megéltek egyet s mást..


17/F


2017. jan. 23. 15:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
A tanáraid csak szimplán ripacskodtak. Amúgy azért lett felkapva ez az egész, mert befolyásos és gazdag emberek gyerekei utaztak azon a buszon (a csórók nem mennek Fo.-ba síelni). Ja jól tudom volt köztük egy ferencvárosi sportoló is (meg valami híres futsallos is lehetett). A tornatanár meg a két fia sem hétköznapi emberek voltak. Illetve a Szinyei nem éppen egy utolsó noname gimi. Tudod a jó öreg kettős mérce, mint amikor Baghdad-ban naponta robbantanak fel embereket és a kutya nem vesz róla tudomást, Berlinben meg megölnek 1-2 tucat embert és sajnálkozik és forrong az egész nyugati világ. Engem sem hatott meg, mert rengeteg olyan dolog van ebben az országban, ami sokkal nagyobb szörnyülködésre adna okot (mostani rengeteg fagyhalál, hajléktalankérdés, gátlástalan korrupció, soha nem látott mélyszegénység), a fent említett kettős mérce miatt azonban le se sz**ják ezeket a problémákat az emberek. Arról meg nem is beszélve, hogy az ilyen tragédiának elkönyvelt balesetek nagyon kapóra jönnek a kormánynak, amikor a szolidaritásukról szeretnének a nép felé tanúbizonyságot tenni.
2017. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Engem sem mozgatott meg különös képpen, persze nagyon sajnálom a halottakat,hozzátartozókat és túlélőket is egyaránt, DE naponta több 100 haláleset történik fiatalokkal idősekkel egyaránt, ebből nem kéne ekkora felkapást csinálni. Sajnálatos módon megtörtént, ez ellen már senki nem tud semmit tenni; és a hozzátartozoknak sem tesz szerintem a legjobbat, hogy elemeire bontják a dolgokat és minden információ kitárult boldog ,boldogtalan elé.
2017. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%
Undorító amit média művel ezzel balesettel.Komolyan média több hétig ebből akarnak megélni? Sok álszent "magyar" ember aki ebből balesettel akarja magát népszerűsíteni.
2017. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

Engem nagyon megviselt és minden haláleset megvisel, nemcsak ez a baleset. Érzékeny típusú ember vagyok, ezért viselnek meg annyira ezek a dolgok. Hiába nem ismertem senkit, mégis sírtam és ezen kattog az agyam egész nap szinte.

Én fb-on láttam egy listát, amin rajta voltak akik a sítáborba utaztak és láttam az áldozatok képeit.

2017. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

Én is nagyon érzékeny típus vagyok az előttem szólóhoz hasonlóan. A média nem a legjobban kezeli, ez biztos, nem törődik, hogy a hozzátartozóknak ezzel még nagyobb fájdalmat okoz.

Engem borzasztóan megviselt, pedig nincs gyerekem és nem vagyok érintett az ügyben. Nem tudom, az érintett családok hogyan élik túl...

2017. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
29%

Lesz@rom hogy ezért lepontoztatok.

Amelyik embernek van szíve, az sajnálja ha valakivel tragédia történik. Akibe meg nincs emberség, egyutt érzés annak nincs szíve

2017. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Nálam valahogy teljesen más miatt verte ki a biztosítékot a baleset körüli hírverés és kettős érzéseim támadtak. Engem annyira sokkolt, hogy közülük néhányan elevenen égtek meg, hogy vagy 2-3 napig csak az ugrott be ,ahogy a fájdalomtól ordítozva égnek és szenvednek.Gyerekem nincs, de iskolában dolgozom. Viszont ami felháborított, hogy éppen ezért egy ilyen hírt miért kell 15 percenként részletezni és elmondani. Azzal már nem segítettünk sem az áldozatokon sem a hozzátartozókon, hogy a mi hétvégénk is el volt rontva, borzongással telt ahányszor eszünkbe jutott. És ezután jött a hétfői gyásznap ,ahol iskolások százezreit "kötelezték" erre a borzongásra a megemlékezésekkel. A gyásznap viszont bennem is olyan gondolatot szült, hogy gyászolja őket a saját gimnáziumuk, a város ahol éltek meg a hozzástartozók. Ilyen erővel tényleg minden magyar halottat lehetne gyászolni esténként és a híradóban bemondani. És valahogy azért is képmutatásnak tartom a nemzeti gyászt, mert olyan a közmorál, hogy sokakat a saját anyja vagy szomszédja sem érdekel. A kormány önreklámja meg kissé ....., amikor azt mondták, hogy nem az állam, hanem a kormány biztosítja az ingyenes utazgatást stb.... Lehet hogy nem ennek szánták, de akkor is olyan önreklám színezetűen hangzott.
2017. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!