Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ilyenkor mit...

Szerintetek ilyenkor mit tehet egy 18 éves?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valakit 18 éves korában kitesznek a szülei. Milyen sors vár rá? Mik a lehetőségei?


Mondjuk egyetemre jár és mellette diákmunkálkodik. Alapvetően, ha nappalin tanul még a diákmunka lehetőségek is elég korlátozottak, de tegyük fel, hogy 1 héten 5 napot dolgozik éjszaka, így kb. havi 160 000 Ft-ot kap kézhez és 4 órát alszik naponta...

Az egyetem alatt valószínüleg lakhat kollégiumban, de ennyi idő alatt mit tud elérni, hogy később ne legyen csöves?



2017. jan. 23. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanezt éltem, nem kell túlkapni. Kihagytam egy évet, csak munka, semmi más, aztán hajrá. DIákmunkát sem kellett túlzásba vinnem, maradt idő szórakozásra is aztán. Nyáron persze munka ismét ezerrel.
2017. jan. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ha kihagytál egy évet, akkor hogy mentél diákmunkára?

És hol éltél?

2017. jan. 23. 22:36
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ha kihagysz egy evet sima munkara is mehetsz nem csak diakra.
2017. jan. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Havi 80-at keresek heti 30 óra munkával. Nem mondom, hogy simán megy az egyetem, csúszni fogok, de el fogom végezni, amíg egy szobát béreltem, addig szűkösen kijöttem ebből az összegből, most, hogy beköltöztem koliba, élhetnék úgy, mint az élet császára, de inkább félreteszek, pont azért, hogy ha végzek, ne legyek csöves :D

Ha kézhez kapom a diplomám, akkor valószínűleg a jelenlegi munkahelyemre kerülök teljes állásba (ha csak nem szúrom el addig valamivel, de most meg van ígérve, és nagyon igyekszem, hogy ne okozzak csalódást), úgyhogy arra már nem lesz gondom, hogy utána keresgessek munkát.

Havi 160 000-ból még albérletben is nagyon klassz életszínvonalon lehet élni, nem még koliban. De én inkább azt javaslom egy ilyen embernek, hogy vállaljon el kevesebbet fizető gyakornoki munkát, és kezdje el építeni a karrierjét még egyetemistaként, később kifizetődik a lemondás.

Ismersz egyébként ilyen embert, Kérdező, vagy csak eszedbe jutott?

2017. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!