Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha az egy kerületben lakók...

Ha az egy kerületben lakók összefognának a kerületükért, takarítással, szemét szedéssel, kertészkedéssel, faültetéssel vagy akár polgárőrséggel szebb hellyé válna Budapest?

Figyelt kérdés
Bár eldöntendő a kérdés, örülök, ha hosszabban is kifejted az álláspontod.

#Budapest #civil összefogás #kerület fejlesztés
2022. aug. 22. 22:54
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Az eelső időszakban még menne is úgy 1-2 hónapig, de tuti lenne 1-2 megmondó ember, aki bedurculna, és "márpedig ezt így kő csinálni" pofázásokkal elvenné a további munkától a többiek kedvét. Ez szokott lenni.
2022. aug. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mert a butapesten élőket a mentalitásuk felmenti a normális életszemlélet alól. A szomszéd kerületekből platós teherautókkal hordanák át a hajnali órákban a fekáliát, mert úgy értelmeznék a rendezett környezetet, hogy azt az mocskuknak szabadította fel néhány figyelmes ember.
2022. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Azért jó látni, hogy sokan nyitottak lennének ilyesmire.:) Az, hogy nem végzi el a munkát akinek a dolga lenne, nem jelenti azt, hogy mások nem tehetik meg. Nyilván a saját gyerekét is tanítaná valaki, ha a tanár nem, vagy magadat is megvédenéd, ha a rendőr nem tenné.
2022. aug. 23. 11:34
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Most is vannak ilyen kezdeményezések, ami szép meg minden, csak éppen nem a lakók feladata. Többek közt erre való a rengeteg beszedett adó. A Főkert ültessen fákat és gondozza is őket végre, az FKF takarítsa az utcákat. Erre valóak ezek a cégek, erre kellene költeni például a tonnányi haszontalan óriásplakát helyett, de természetesen nekünk muszáj szembemennünk az autópályán.
2022. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
De ha nem tesznek értünk, akiknek ez lenne a munkája, majd teszünk magunkért. Szerintem így idővel eleve nagyobb hatásunk lesz, mondjuk egy kerület alakulására, mint egyébként.
2022. aug. 23. 19:18
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Keress sváb települést, ott ez a mentalitás (Pest megyében pl. Pilismindenféle).
2022. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
56%

A 19:18-kor (augusztus 23-án) beküldött válasszal azért nem tudok egyetérteni, mert azzal támogatod, támogatnánk a saját kifosztásunkat.

Vannak olyan országok a Földön, ahol komoly "szabadtéri pofozkodások" vennék kezdetüket, ha ennyi beszedett adóért és járulékért annyival szúrnák ki az utca emberének szemeit, mint itt és ha van mindig "ügyeletes balek", - aki jóhiszeműen és önként megcsinálja ingyen mások munkáit, - akiknek fizetnek is ezért, - akkor (az öreg Hofi Géza poénjából merítve), mindig természetese lesz, hogy "adnak még egy púpot a sántának" (a hátára, amikor sóvárog)! Nem alaptalan az elvárás, hogy amiért vastagon lehúzzák az embert, azért joggal vár is valamit cserébe!

2022. aug. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Én meg veled nem értek egyet. Mert ha az akinek a dolga, nem tesz semmit az itteni tisztaságért, és mi sem teszünk akkor ki fog? Vagy marad az unalmas "majd lesz valahogy" kifogás.

Én személy szerint és szerencsére nem egyedül gondolom így, szeretnénk egy tiszta környezetben élni. És ha ezt az állam nem teljesíti a számunkra, majd mi megtesszük magunkért. Ne legyünk már örök belenyugvók. És korántsem "balekok" lennénk, hanem olyanok akik végre összefogtak és akik szükség esetén, határozottan fellépnek a szemetelők ellen is.

2022. aug. 25. 16:58
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel az állásponttal - kérdező, - hogy akik nem képesek viselkedni, ill. nem hajlandóak ellátni azokat a feladataikat, amiért fizetnek nekik, azok meg határozottan röhögik körbe a "határozottságodat", - telibe kakálják az álláspontodat, sőt, még tesznek is a nyomaték kedvéért egy lapát kulát a többire, csak hogy ne érezzétek jól magatokat.
2022. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Én továbbra is azt mondom, ha mindenki csak 1 szemetet felvenne, tiszta lenne a város. Nyilván még jobb lenne ha el sem dobná. Persze egyszerűbb azt mondani, hogy "én adózó ember le nem hajolok, nem én dolgom"
2022. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!