Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha az egy kerületben lakók...

Ha az egy kerületben lakók összefognának a kerületükért, takarítással, szemét szedéssel, kertészkedéssel, faültetéssel vagy akár polgárőrséggel szebb hellyé válna Budapest?

Figyelt kérdés
Bár eldöntendő a kérdés, örülök, ha hosszabban is kifejted az álláspontod.

#Budapest #civil összefogás #kerület fejlesztés
2022. aug. 22. 22:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
56%

"én adózó ember"

Jobb helyeken az adózó emberek számonkérik az ő adójukból fizetett dolgokat. Ott senki nem mer sumákolni.

2022. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Igen. Tehát tényleg tennünk kell, nem lehet mindig másra mutogatni és pukkadozni a szobában, miközben a mocsok vesz körül.
2022. aug. 26. 11:41
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy látom ezt - 20. választ beküldő ember, - hogy nem a szemét mások után szedegetése vinné előrébb az ügyet, hanem az, ha senki nem dobálna el olyan helyekre szemetet, ahová nem való. akiknek nincs rend a fejében jókat röhögnek a - SZERINTÜK - "tisztaság, ill. rendmániásokon". Speciel, úgy fagyasztanám a mosolyt az arcukra ezeknek a férgeknek, hogy folyamatosan emelkedő szabálysértési bírságokkal kedveskednék nekik, amelyeket térfigyelő kamerák és telefonon cellainformációk összefésülésével bizonyítanak. Persze ehhez tenni is kell ám valamit, ami nem az erőssége a pénzszedegetőknek, - ők csak azokat az "üzletágakat" preferálják, amiért a kisujjat sem kell megmozgatni. -Lásd "parkolási díj", "súlyadó", "gyalogos bérlet" - és társai.
2022. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
28%

Ha megcsinálják más helyett a munkát, azzal csak adják alájuk a lovat a lebzselésben, semmittevésben.


Nem a lakosság dolga ez, nekik van saját munkájuk, saját kötelességgel, amit ellátnak. Másnak is így kellene tennie.

2022. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Látom nagyon konok vagy.

Hadd kérdezzem meg megint, amit korábban. Ha a gyerekedet nem tanítaná a tanár, akinek a dolga és ezért pénzt kap, nem kezdenéd el te tanítani?

2022. aug. 26. 20:16
 26/35 anonim ***** válasza:
70%

A zöldséges - általában - nem olt tüzet.

A kőműves - általában - nem frizurákat vág.

A rendőr - általában - nem egy sír felett mond naphosszat gyászbeszédeket.

Valamennyit, külön megfizetik - most lényegtelen, hogy milyen szinten - a munkájáért.

Akik a hulladékot kezelik a fővárosban, azokat is fizetik a munkájukért.

Vélhetően te sem fogsz olyan munkát elvégezni mások helyett, amiért nem kapsz fizetést! A jelenséget csak azzal lehet kezelni, hogy kordában tartod a város lakosságát - pl. bírságokkal - és/vagy arra sarkalod, hogy ne viselkedjenek úgy, mint az állatok, saját maguk dobálják oda a szemetet, ahová való. Ha mindenki csak ennyit megtesz, akkor már nem kell senkinek mások után szedegetnie szemetet! Nem bonyolult!

2022. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Akkor te tipikus Pató Pál úr vagy. Szerencsére én és a velem egyetértők nem várunk a csodára, hanem cselekszünk. A környék hajléktalan kérdésének megoldásában már sikerült is előre lépni.

A feltett kérdésemre pedig továbbra sem válaszoltál.

2022. aug. 26. 20:43
 28/35 anonim ***** válasza:
52%

#27

Mucika, nem vagyok közalkalmazott és nem szórom szét a szarom az utcán. Hol az én feladatom ez?


Nekem az a feladatom, hogy a saját ügyfélköröm által adott munkát elvégezzem. Azért a szabadidőmben csinálhatok azt, amit akarok vagy menjek ki más szarát szedni azok helyett, akik nem teszik?

2022. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Senki sem kényszerített rá. Ahogy arra se, hogy újra és újra leírd ugyanazt. Görgess tovább nyugodtan.

Te elvi síkra vittél egy gyakorlati problémát. Én megoldás orientált vagyok. Ez van.

2022. aug. 26. 20:52
 30/35 anonim ***** válasza:

Egy példa az életből - kérdező:

Ha nem akarom, is látom, hogy mit (nem) művelnek itt a házunk környékén az emberek a hulladékkal!

Az egyik hivatásának tekinti, hogy az összes szabadidejét a kuka környékén töltse és szigorú szabályok szerint szortírozgatja, válogatja, osztályozza, hajtogatja, fényezgeti, polírozgatja időtől-időre a ganéjt - másokkal ellentmondást nem tűrő stílusban, aztán amikor elfogy a szabadideje, átadja a terepet annak, aki negyed órát turkál a kukákban derékig elmerülve és szanaszét szórva mindazt, amivel az előtte ott lévő ember gányolt vagy 30 percet. Ha nincs ügyeletes, akkor a fennálló szünetekben ismeretlen helyekről "odatévedt" emberek halmozzák el az ismeretlen helyről származó szemetükkel azt a szemétkezelő pontot, amihez annyi közük van, mint lónak a hátúszáshoz, - ha kell, sunyin várnak egy utánfutós autóban ülve, amíg tiszta nem lesz számukra a terep, de ha nem így szabadulnak meg a - matractól a sitten át egészen az atomerőmű reaktorig terjedő - mocskuktól, akkor zöld hajnalban, ill. késő este végzik el nem túl áldásos tevékenységüket. Nos, egy ilyen világban, ilyen moralitással egymás tevékenységét semmibe vevő, kioltó emberek által lakott városban nincs mit tenni - a tettenérésen és a bírságoláson kívül, - mert bármit is teszel, lényegében értelmét veszíti azzal, hogy agyilag visszamaradott emberek beleszarnak az elért eredményekbe. Tetszik vagy sem, nem várhatja el senki tőlem - és nem is vagyok hajlandó arra, - hogy egyoldalúan feleljek meg mások személyre szabott hülyeségeinek!

2022. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!