Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A minden pisszenésre azonnal...

A minden pisszenésre azonnal ugró, semmit nem toleráló és felháborodó szomszédok a mai kor melléktermékei?

Figyelt kérdés
Új helyre költöztünk és már nyekeregnek a szomszédok hogy hangos a porszívónk (délelőtt 11kor), ne fúrjunk soha, a festők reggel 8 előtt ne jöjjenek festeni, reggel 7kor ne telefonáljak a lépcsőházban, a kávédarálót ne kapcsoljam be reggel. Nem egy bolond talált be minket hanem a 10 lakásos társasházból 4-5 lakó már megtalált a hülyeségeivel. Volt hogy este 8kor pakoltam a dobozokat, pár kört mentem a lépcsőn, teljesen halkan erre másnap a faliújságra kiírták hogy este 8kor már ne pakolásszak. A poén hogy az egyik beszólónak zongorázik a fia és vasárnap ezt hallgatja az egész ház. Igazából nem változtatni akarok a helyzeten, mert aki hülye az is marad, csak máshol is ilyenek a társasházak?
2023. okt. 1. 11:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%
Házat kellett volna venni és nem lenne ilyen próbléma.
2023. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Részben igen, mert ideggyenge.
2023. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Este nyolckor a normális többség már vacsorára, lefekvésre, vagy csak egyszerű pihenésre hangol,"


Ok, de akkor senki más nem mehet a lépcsőn 8 után.


"Még ha papiron és házirend szerint igazad is van, ezek szerint."


Tehát igazam van, de azért mégsem, mert nem 40 éve lakok ott.


"Nektek az egotokkal van probléma, - egyenként azt képzelitek magatokról, hogy a bolygón minden a ti személyes jólétetek szolgálatára épült,"


Nem, én csak annyit szerettem volna hogy ne csesztessenek, de kötekedjenek ok nélkül. Pl. én soha nem szóltam volna senkinek hogyha vasárnap fúr, ennyi tolerancia belefér. Amúgy ma átmentem a zongorázó kötekedő szomszédhoz és megmondtam hogy ne zongorázzon. Én még ilyen meglepődött arcot nem láttam. Gondolom meglepődött hogyha kötekedik valakivel az vissza fog kötekedni.

2023. okt. 1. 19:48
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó és a rossz ember között az a különbség, hogy ki keresi a megoldást, és ki a bűnbakot (lásd: mai kor melléktermékei).

Az "átmentem a zongorázó kötekedő szomszédhoz" viszont egy megoldási lehetőség.

Inkább az utóbbit javasolom.

2023. okt. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Én csak magamat tudom ismételni kérdező. A zongorázónak szólni, technikailag teljesen jogos volt, főleg ha már ők is b*sztatnak. Sőt mondhatni így fair. De ha megnézzük egy kicsit másabb szemszögből, ezzel csak tovább eszkalálod a feszültséget, nem? És önismétlés de tapasztalatból mondom, 1-1 szomszédháború már magában is kimerítő lehet idegileg. Viszont ha még a fél ház is ellened lenne mert összefognak, abból végképp semmi jó nem származna.

Na mindegy a te életed, tégy ahogy jónak látod. Végső soron vannak emberek akiknek az számít, hogy igazuk legyen. Tudom mert voltam én is így ezzel. Aztán jön pár falnak futás, és jobb esetben tanulás. Személy szerint én megértelek.

2023. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"ezzel csak tovább eszkalálod a feszültséget, nem? "


Ha más sem toleráns akkor én sem leszek az vele. Lehet hogy az előző lakóba akkor rúgtak bele ahogyan akartak, de én meg nem hagyom mmagam.

2023. okt. 1. 20:54
 17/19 anonim ***** válasza:
30%

Igen, de ez is lehet úgy csinálni, hogy a feszültség növekedjen, meg úgy is, hogy csökkenjen.

Úgy látom, te az előbbit szereted.

2023. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem érdekelne. Ennyi erővel ő se mosson délelőtt, mert zavar a munkában (HO), mégsem állok neki ilyen hülyeségen problémázni.


Amíg betartom a házirendet, be lehet fogni.

2023. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Jársz-kelsz az épületben és valahányszor elmész az ügyeletes idióta ajtaja előtt, becsöngetsz hozzá, majd amikor ajtót nyit engedélyt kérsz arra, amit szeretnél ezt követően csinálni. Szűken számolva is három nap alatt eléred a megfelelő hatást! :D
2023. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!