Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire vagy önellátó?

Mennyire vagy önellátó?

Figyelt kérdés
Falun élők vagy városiak, akik mondjuk külterületi telkükön kiskertet művelnek, nagyjából hány százalékban vagytok önellátóak, és miket termeltek meg magatoknak? Mi az, amit csak boltban tudtok beszerezni, pl. liszt, cukor, olaj.

febr. 12. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Én paradicsomot, salátát, uborkát, káposztát, szoktam termelni, illetve hús disznókat is szoktunk tenyészteni, bárányokat. Boltba csak ilyen olyan apróságokért szoktunk menni.
febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Boltból só ,kakaó , vaníliás cukor , kókusz reszelék, más nem nagyon fűszereink a gyógynövényeink libát és kacsát tartunk abból van hús és zsír is . Gabona saját , kukorica saját , köles, cirok , zöldség , gyümölcs ahogy terem abból van bőség . Víz a kútból , van egy 5-kilós Co2 palack úgy hogy még szódavíz is van évente egyszer cseréljük, szőlő van így bor sör csalánból .
febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Csak gyümölcsfáink vannak. Ezen kívül semennyire. Kiskertet nem tartunk mert csigafóbiás vagyok, haszonállatokkal nem akarok foglalkozni.
febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nincs kertem/földem, városban élek, mindent boltból veszek meg, azonban fullosan Ecomatic üzemmódban élek, (azaz minimál életet élek).
febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
van kert, de nem műveljük. Időben, energiában sokkal több a 2 kg paradicsom ami terem benne, mintha megvenném és a szabadidőmet másra fordítanám.
febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
94%
Vegyszermentes zöldségek, gyümölcsök ehető vadnövények a kertünkből vannak. Tojás, baromfihús, nyúl megvan, bősz horgász lévén halhúsban sincs hiány.
febr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Gyógy- és fűszernövényrket évek óta magamnak termesztek és gyűjtök (só, bors, gyömbér, 1-2 egzotikus fűszer kivétel még, talán.)

Ennek azért van jelentősége mert gyógyszereket sem szoktam vásárolni.

Mindezt városon belül oldom meg.

Most lett egy kültelki, zártkerti ingatlanom ahol szeretném ezt bővíteni, félvad kertet kialakítani.

Nem az önellátás miatt, de ha már vannak módszerek kevés ráfordítással megtermeszteni ezt-azt, miért ne próbálnám ki.

Paradicsom-, tök-, babfélék az első próba, fűszernövenyekkel megtámogatva. A kert bő fele marad kaszálónak.

febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Semmenyire. Ha jön a világvége- anarchia, majd megyek az önellátókhoz fosztogatni :D
febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Olyan kb. 70%-ban.
febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát zöldséget nem kell vennünk, ami elég nagy megkönnyebbülés a pénztárcának. Mondjuk meló is van a kerttel.
márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!