Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Laknál falun vagy vidéken?...

Laknál falun vagy vidéken? Miért/Miért nem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amennyiben kapnék egy rendes állást ott. Sokkal jobban szeretem ha a természet vesz körül és van egy családi házam egy kis kerttel. A vidéket egy közepes községre értettem.
2013. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
régen vidéken laktam, szerintem nincs benne semmi rossz, de azért legyen a közelben egy nagyváros
2013. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Boldi11 válasza:
100%
A vidéki életnek rengeteg előnye van pl: az ember nem érzi magát bezárva,látja a csillagokat az égen,friss levegő,jó pálinka,kertesház. De emellett van pár hátrány pl: ha nincs a közelében város+nehéz állást keresni,ezenfelül a c-típusú állampolgárok népsűrűsége is nagyobb,mint a városban.
2013. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Budapesthez képest Fehérvár vidék nem? Én szeretek itt lakni, ha Bp-re megyünk sose érzem jól ott magam. Az emberek mindenhova sietnek, sok csövest látni. Viszont a Margit-szigetet nagyon szeretem. De mégis sokkal jobb itt Fehérváron.
2013. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
En nem. Megszoktam, hogy minden konnyen elerheto.
2013. dec. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy pestinek Debrecen is vidék, nem?

Minden elérhető. Szeretek itt élni.

2013. dec. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Vidékiként nőttem fel és én meg a nagyvárost utálom. Túl sok az ember, a levegő szörnyű, sok a csöves, minden irtó mocskos.
2013. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem laknék nagyvárosban.Pesttől 30km-re lakom és tökéletes.Utáloma nyüzsgést,a nagy forgalmat,a szmogot,és a rohanást.Inkább kelek arra hogy nyírják a füvet a ház előtt,és az illata szivárog be az ablakon,közben csicseregnek a madarak,minthogy egy panelszarban lakjak a nagy szürkeségben. :)

Amúgy a pestieknek minden vidék,nekem az ahol tyúkok kapirgálnak a kertben,és öregasszonyok ordibálnak az utca egyik oldaláról a másikra. :D

2013. dec. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, 30 ezres kisvárosban nőttem fel. Nagyon szeretem. 1,5 éve költöztem Pestre az egyetem miatt, előtte is járkáltunk fel, főleg a pesti éjszakába, de ott lenni 24/7-ben nagyon fura volt. Aztán mindig mikor hazajöttem pénteken, rosszul éreztem magam, nem volt nyüzsgés, alig volt ember az utcán. Mikor felmentem, meg hirtelen rossz volt belecsöppenni a nagyvárosba ismét, de mire elértem az albérletig megszoktam.

Ebben a tanévben kevesebb órám van, így nem költöztem fel. Heti 2-3x buszozok oda-vissza, és egy év ott élés után már nem is érzek különbséget a kettő között egyáltalán. Annyi idő alatt át tudok szellemülni, amég a buszon ülök. Mindkettőt imádom, mindkettőnek megvan a varázsa, nem tudom kijelenteni melyik a jobb.

Viszont egyik nagymamám egy kis faluban lakik, na azt nem viselném el semmi pénzért. Az nagyon rossz, 2-3 bolt van az egész településen, semmit se tudsz venni, nagyon elmaradottak az emberek, nincs egy normális szórakozóhely, egy normális iskola, nincs kórház, normális orvosi ellátás, rendőrség, semmilyen rendezvény, a legnagyobb épület is a 3 szintes családi ház. Na meg a mindenki ismer mindenkit, és mindenki tud mindenkiről mindent dolgot is eléggé visszataszítónak tartom. Kisgyerek koromban hetente, most 2-3 havonta járok arra, és olyan emberek akiket életemben nem láttam, jobb önéletrajzot tudnának írni mint én saját magamról. Nekem az abszolút nem jön be...

2013. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Még annyit, hogy azt vettem észre, ha falun vagyok, és olyan emberek között mozgok egész nap akiket ismerek, akkor is elveszettnek, egyedül érzem magam. Pesten pl. fél évente 1x futok össze véletlen ismerőssel, amint kilépek egy közösségből, senkit se ismerek, de mégsem érzem magam egyedül. Baromira tetszik, bkv járatokon, utcán mászkálva random embereket megnézni, ki lehet ő, ugyan mit csinál, honnan jön, hova megy, ha látok egy szép lányt, jó ránézni, talán vissza is mosolyog, ha meg flegmán vagy kellemetlenül viseli a szemkontaktot, nevetek magamba egyet a szituáción. Rengeteg hülye, bolond ember van, szinte percenként el tudnám röhögni magam. Megvan a veszélye is, tudnod kell milyen arcoktól maradj távol, folyamatosan pásztázod a terepet, és ez is kihívást jelent. Mindenféle emberrel találkozol, gazdag, szegény, szép, csúnya, kicsi törpe, 210-230 centis fazonok, néger, ázsiai, nagy mellű, vékony, kövér, 100kg száraz izom, bohócok, aluljárós bűvészek, utcai árusok, hírességek, prostituáltak, gengszterek, plázacicák, plázakandúrok, rengeteg vicces, kellemetlen, érdekes szituáció. Lehet úgy is közlekedni Pest utcáin, hogy csak a koszos büdös hajléktalant, bunkó, veszélyes cigányokat, agresszív bőrfejűeket veszed észre, meg meglátsz egy ku_át, és azon filózol, hogy fú ő most milyen rossz ember, mert hogy mit tesz. Meg lehet úgy is, hogy ezeket elkerülöd, ami számodra érdekes, vicces azt beengeded, és meglátsz egy prostit, nem fanyalogsz, hanem poénból még rá is vigyorogsz, aztán röhögsz egyet a reakción 2 perc múlva. SZERINTEM sokan rosszul kezelik a nagyvárosi közeget, és görcsölnek egész nap. Eleinte én is ilyen voltam, de kénytelen voltam megszokni, mivel 1 évig ott laktam. Most már jól érzem magam, szinte felér egy lórúgásnyi adrenalinnal mikor reggel 6-kor egyik pillanatról a másikra, beindul a nagyváros zaja, a nyüzsgés.

Falun kimegyek az utcára, és kiket látok? Semmi extra, mindenki egy egyszerű paraszt ember (nem rossz értelemben írtam), mindig ugyan azok a sztorik forognak, évtizedek múltán is, semmi nem történik az utcán, mivel konkrétan senki sincs az utcán. Unalmas, mint ha 4 fal között lennék. Bár mások meg mondhatják, én meg ezt a szitut nem kezelem jól. Végül is jogos, én ilyen vagy, ő meg amolyan.

2013. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!