Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Laknál falun vagy vidéken?...

Laknál falun vagy vidéken? Miért/Miért nem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 22:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jah, nagyiméknál amikor nyaraltam régen uncsis volt. De pl. Balaton környéke lehet jó (?)
2013. dec. 7. 15:12
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondom őszintén, hosszabb távon nem élnék falun. Egyszerűen olyan az életstílusom, hogy megőrülnék. Szeretem a társasági életet, a színházat, a kávézókat... rosszabb esetben azért kellene több órát utaznom, hogy meg tudjak nézni egy színdarabot meg hogy van egy kocsma, egy diszkó, esetleg egy művház meg egy étterem, és annyi a kikapcsolódási lehetőség, ráadásul jóval többet kell egy-egy dologért is utazni, amit szeretnék. Nem mellesleg engem az is nagyon zavarna, hogy mindenki ismer mindenkit, mindenki tudja azt is, ha elköhintem magam, és mindenki pletykál mindenkiről - én eddig falun ezzel találkoztam sajnos.

Egy-két napra szívesen lemennék, kikapcsolódásnak vonz a teljes nyugalom, de nem bírnám elviselni okáig.

2013. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező a Balatonra is kíváncsi:

Én most is vidéken lakom (Balaton), de nem szeretem. Nyáron sok idegen arcot látni, nyüzsgő élet május végétől egészen augusztus 20-ig. Ősszel a büfék ablakai bedeszkázva, ajtókon a rács és a lakat, az üres utcákban, utakon a szél fújja a faleveleket. Csak pár ember sétálgat. [link]


[link]


Télen: 17:00 óra után, mint egy szellem város.


A falu: [link]


Miért nem szeretem: kocsmán, 2 bolton kívül semmi nincs. Minden apróságért, egy pár cipőért, ruháért a megyeszékhelyre kell utazni. Falun nincs egymásba érő BKK-s buszjárat.

Az autó létszükség, nélküle nehéz boldogulni.

2013. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nem szívesen. született fővárosi vagyok, megszoktam a nyüzsgést, a zajt, hogy mindig lehet menni valahová, hogy a város sosem alszik. egy faluban sztem lekaparnám a falat.


egy nagyobb megyeszékhelyen kipróbálnám az életet (Pécs, Szeged, Sopron), de ennél kisebb településen halottnak érezném magam.

szeretek elvegyülni a tömegben, jó érzés h nem kell mindenkivel jópofizni, csak azért mert a dédanyám harmadunokatesójának a lánya, nem pletykálnak rólam mindenféle ökörséget, vannak új arcok minden nap.

ha nyugalomra vágyom, akkor elmegyünk kirándulni, vagy ha nincs rá idő, vagy nem olyan az időjárás, akkor becsukjuk a lakás ajtaját magunk mögött, és mindenki le van ejtve :D

2013. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
pusztul a falu: [link]
2013. dec. 8. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!