Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet h ne dohányozzanak a házban?

Figyelt kérdés
2014. aug. 4. 16:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A te házadban? Tiltsd meg nekik!
2014. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szólj nekik, hogy zavar téged a füst, bántja a szemed/orrod, és legyenek kedvesek kinn dohányozni. Nem túl nehéz.
2014. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Fuldokolj rendkívül hangosan és látványosan.
2014. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Ha övék a ház, akkor sehogy. Menj ki te ilyenkor a lakásból.
2014. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

A saját lakásukban rá nem veszed őket valószínűleg, csak balhé lesz belőle. Amit még elérhetsz, hogy a te szobádban ne füstöljenek. Nekem legalábbis ennyit sikerült elérni. Csak ügyelj rá, hogy a kabátod ne hagyd kint a fogason, ha ott is füstös lesz, meg nálunk a szárítóról is hamar le kell kapdosni a ruhákat, hogy ne legyen cigiszaguk. Ez van, ő házuk, ő szabályaik. :D

Persze egy próbát tehetsz, normális hangnemben és udvariasan megkérheted őket, hogy ne cigizzenek bent.

A te lakásodban meg ne legyen hamutál meg csak vannak annyira tisztelettudóak, hogy ha megkéred őket, akkor nem teszik. Ha mégis, akkor megmondhatod, hogy legközelebb ne jöjjenek inkább. :D

2014. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Normálisan sehogy, az ő házuk.

Kis csalással szerezhetsz papírt asztmáról, és orvosi igazolást, hogy a dohányfüst káros a számodra.

Vagy kezdj el cigizni te is, akkor nem fog zavarni.

Amúgy nem értem, ilyen kicsi a lakás? Apukám óránként elszív kb. egyet, de nem áll füstben a lakás.

2014. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

kedvesen próbáltam már, egyszer agresszíven is abból csak veszekedés lett a vége. Sajna nem az én házam :D


Egyszer olyat is felajánlottam h minden nap fel söprök takarítok az egész házban 2 hónapig, ha ők 3 hétig csak kint dohányoznak (mivel azt hallottam h egy fajta szokást 3 hétnél tovább csinálsz akkor megszokja az ember és utána új szokásoddá válik) de nem h 3 hétig de 2. nap után is bent dohányoztak pedig örültek a felajánlásomnak, és meg is egyeztünk ebben. De mikor szóba hoztam a megállapodásunkat csak veszekedés lett belőle.


Segítsetek !!! :D


Amúgy a hangos köhögést mindjárt ki is próbálom :D

2014. aug. 4. 17:17
 8/19 A kérdező kommentje:

az a baj járkálnak közbe, és a könyha egyből az én szobámból nyílik, így elég zavaró ha esetleg vagyok olyan elvetemült és ki akarok menni a szobámból megcsap a füst.


És vannak egességügyi problémáim is, mert volt amikor 3 hónapig köhögtem egyfolytában, még szüleim zavartak el kivizsgálásra, nem jöttek rá h mi okozza, pedig minden tesztre elmentem. Legelső kérdésük az volt az orvosoknak h dohányzok-e, persze erre azt mondtam h nem, csak hát passzívan elvileg jobban károsít mintha szívnám.

2014. aug. 4. 17:22
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy vettem rá anyukám,hogy végleg abbahagyja,hogy egy napon halál komolyan kiálltam elé és azt mondtam:"anyu,tízen évesen passzív dohányossá tettél,úgy-e tudod hogy így meg fogsz ölni?" Letette és most már ő sem bírja még a füstjét sem.
2014. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

nah kipróbáltam a köhögéses színlelést, pedig még rá is játszottam, erre anyám megkérdezi h: h telt a napom?


Ilyenkor még jobban rájátszottam, a végére még össze is estem és fuldokoltam a földön, de ez se nagyon izgatta őket, átléptek fölöttem és csinálták a mindennapos kis dolgukat tovább. Hát hol itt az igazság !!!

2014. aug. 4. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!