Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova menjek lakni és mit...

Hova menjek lakni és mit dolgozzak?

Figyelt kérdés

Kiraktak a szüleim. Senkihez sem tudok menni. Átmenetileg a barátnőmnél lakom. Diák munkát dolgozon ezért havi 40-50 ezret keresek. Csak az érettségim van meg. Cukrásznak kezdtem el tanulni de több mint a fele hátra van. Bár így valószínüleg abba kell hagynom. Milyen munkát keressek gyorsan amiből megtudok élni és hova menjek lakni ha nincs penzem kifizetni a kauciót de még csak egy normális albérleti díjat sem.

Kérlek segítsetek!!! :(

19/L Budapest



2017. jan. 2. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez sajna elég patt helyzet, egy normális multi általában kifizet a legalacsonyabb pozícióra is havi 120-at, de albérlet mellett ez kevés.. Megtakarítás nélkül, elég nehéz bármit is kezdeni, hallottam anno hogy egyetemisták az albérleti díjat szex-el szedték össze. De ez elég alantas megoldás.

24F

2017. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy pillanat! Kezdjük ott. Miért tettek ki a szüleid? Helyrehozhatatlan a probléma? Kinek a hibája volt? Ilyen fiatalon nem egészséges ha kiraknak otthonról, de előfordul. Ha nem megoldhatatlan és t vag a hibás akkor kompromisszumot kell köss és próbálj kibékülni a szülőkkel, nincs rosszabb mint a gyerek és szülő kőzti rossz kapcsolat. A barátnő pedig múló dolog, nem dekkolhatsz ott a végtelenségig.


Ez lett volna az egyik lehetőséged.


a másik hogy gondolkozz el a továbbtanulásodon, keress egy málsik szakmát ami hamar kitanulható, vagy estin próbáld meg megcsináálni a ckrászt és mellette menj el igazi munkahelyre ami minimálbértől kicsit többet ad. (van ilyen). Barátnőm cipőgyárba dolgozik és nem kell különösebbvégzettség hozzá, elég az érettségi is, rengeteg 17 20 és 40 éves dolgozik ott, egyes kereskedés. Ilyenben gondolkodj ideiglenesen. a lakás problémát pedig 3-4 havi fizu után meg tudod oldani, de még így is siralmas. Össze kell húznod a nadrágszíjat.

2017. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Van mindenféle albi, olyan is ahol naponta egy ezrest kell leperkálni. Változó, a legszerényebb hely is megteszi ebben az esetben. Nehz ügy.


Arra viszont nem foglak biztatni hogy szedj fel egy gazdag palit és költözz hozzá, csak megelőzésként mondom ezt, maradjon meg a tartásod!

2017. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szüleiddel békülj ki és velük lakva könnyebb lesz az élet. Más az amikor erős szükségből kell dolgozni és más ha nincs például olyan megszorítás hogy kell a pénz albérletre.
2017. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet, szerintem menj koleszba, és a sulit se kell akkor otthagyni. :)
2017. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, bár még mindig tanácstalan vagyok. Estin tanultam eddig is cukrásznak, de olyan sok gyakorlatom volt hogy teljes munkaidőben nem tudtam dolgozni.

A szüleimmel helyre hozhatatlan a dolog.

Már évek óta ez megy. Az édesapám valamilyen okból kifolyólag utál. Nem tudom miért. Sosem tudtam neki megfelelni. Nincsenek káros szenvedélyeim igyekeztem tovább tanulni, de sosem volt elégedett velem. Többször elküldött otthonról de anyum kikönyörögte hogy vissza mehessek.

Most viszont a családom többi tagja sem keres. (a vita tárgya az volt hogy nem pakoltam el a hugom után karácsonykor)

Igazából mindenki félti a seggét, mert apum keres a családban a legjobban és sokat segített mindenkinek. (Kivéve nekem)

És ha ellene fordulnak nem ad több pénzt senkinek...

2017. jan. 3. 00:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak azért raktak ki mert nem pakoltál el magad után? Hát figyelj én nem láltom helyrehozhatatlannak. Beszélj apáddal, normálisan, aztáln béküljetek ki.


A barátnőd nem biztos hogy örök barátnő marad, viszont a szülők a szüleid maradnak akármilyen is a viszonyotok.

2017. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
azazazaz hogy a hugod után.... szavamra... nem értem
2017. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lehet masnak furán hangzik de tényleg helyre hozhatatlan.

Az utóbbi 3 évben magamat tartottam el de folyton veszekedtek velem. Ha ott maradok tuti öngyilkos leszek. Tudom butaság az ilyen, de otthon sokszor gondolkozom azon mi lenne ha...

Meg apum nem teljesen normális. Meg mint írtam valamiért utálnak engem. Ha otthon vagyok is sokszor számba sem vesznek csak akkor ha nincs elmosogatva vagy felporszívózva. A nővéremmel is ilyenek voltak de ő 18 évesen el is költözött a barájához. Azóta boldogan meg van.

2017. jan. 3. 11:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nemismerem a körülményeidet sem a családod, de még ha így is bánnak veled, szerintem ne törődj vele. mosogass el, végezz házimunkát de a napod, időd nagy részét ne otthon töltsd. Járj el dolgozni, annyi értelme lenne az otthonmamradásodnak hogy a rezsit az adót nem te fizeted. Meg talán a kaját sem, gondolom azért esztek otthon a családdal.
2017. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!