Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szolnok legrosszabb helyei?...

Szolnok legrosszabb helyei? Hova ne költözzünk szerintetek? Többi lent

Figyelt kérdés

Több dolog is érdekelne, elsősorban helyiek véleményét várom. Szolnok az egyik lehetséges állomás, ahova költöznénk a családdal, mivel a lakásárak viszonylag alacsonyak egy ekkora városhoz képest és közel van a főváros is. A Széchenyi lakótelepről általánosságban jók a vélemények, így ott mindenképpen megnézünk pár lakást, bár érdekelne, hogy mi az oka, hogy ilyen sok ott az eladni kívánt ingatlan? Árban még éppen megengedhető lenne számunkra.

Viszont észrevettük, hogy ahogy haladunk délebbre, annál olcsóbbak az ingatlanok. Ott van például a vegyiművek ltp., ahol nevetségesen alacsonyan is hozzá lehet jutni lakáshoz, gondolom, nem véletlenül. Rossz környék? Közel van az ipari telep, ami szerintem inkább pozitívum, hiszen annak aki ott dolgozik, nagyon könnyű a bejárás. Tehát más lehet a gond? Veszélyes környék talán vagy csak lepusztult? Esetleg az lehet a gond, hogy a Szolnok körüli kisebb településekből oda érnek be először a kétes alakok, ha randalírozni támad kedvük?

A következő pedig a Cukorgyár környéke, pontosabban a Gyökér utca, ahol elég megfizethető áron láttam lakásokat. Erről tudnátok bővebb infót adni? Képek alapján eléggé kihalt, de ez mellékes számunkra. A biztonság, nyugalom a lényeg. Ehhez pedig a kórház közel van, így annyira nem is esik ki, még ha maga az utca nem is túl szívderítő.

Utol kérdésem pedig az lenne, hogy milyen a város, milyen munkalehetőségek vannak? Sokan panaszkodnak rá, hogy unalmas, nincs mit csinálni, de családosok azért csak tudnak mit kezdeni magukkal egy 70 ezres városban.



2017. júl. 12. 00:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Én Szolnokon a Széchenyi lakótelepet, a Tallinn városrészt (régebben Vosztok) és Szandaszőlőst tudom ajánlani, hogy oda érdemes költözni.

A belvárost az autóforgalom és a magasabb lakásárak miatt nem, Cukorgyár és Vegyiművek lakótelep környékét pedig a sok kamion, forgalmas út és a ritkább tömegközlekedés (a többi városrészhez képest ritkább) miatt nem. Talán a Cukorgyár azon részén alacsonyabb jövedelmű emberek lakhatnak a Google utcanézet képei alapján. Illetve ha jól tudom a Cukorgyár és Vegyiművek környékén nincs iskola (ahhoz be kell járni a belvárosba).


Amit kiemelnék, hogy a Vegyiművekről és a Cukorgyárról valamennyivel nehezebb bejutni a belvárosba, mint máshonnan. Szandaszőlős és a Belváros közötti hídon (Tisza-híd) csúcsidőben dugó alakul ki a szűk két sáv miatt.


Egyébként mi lenne a fontos? Mik a szempontok? Ha vannak gyerekeid, vagy lesznek, akkor inkább a Széchenyit ajánlanám, amik vannak a lakótelepen: 2 általános iskola, 1 gimnázium, orvosi rendelő, könyvtár, okmányiroda (kormányablak), óvoda, üzletek, kis boltok, sok zöld terület, gyakori buszjáratok (csúcsidőben 10 percenként megy), sok parkolóhely.


Ha érdekel a terület (és elégszel meg a Google utcanézettel), akkor itt van egy buszsofőr által buszból rögzített videók: https://www.youtube.com/user/mumus363/videos?view=0&sort=da&..


A sok eladni kívánt lakás valószínűsíthető amiatt van, hogy az emberek Budapestre, nyugatra, külföldre költöznek, vagy akarnak költözni a jobb bérekért.



A munkalehetőségekről nem nagyon tudok, de itt vannak állásajánlatok Szolnokon: [link]

A fizetés bruttó 127,5 (minimálbér) és 200 ezer Ft között lehet.



Szolnoki vagyok, de nem nagyon ismerem Szolnokot, remélem azért tudtam valamennyire segíteni a döntésben.

2017. júl. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Vegyi (TVM) lakótelep, Gyökér u. (cukorgyári ltp) kerülendő messziről. (igazából az egész régi vasúton túli rész gáz).

Tallin városrész még elmegy. Nekem a Pletykafalu sem tetszik. Széchenyi városrész sem egységes, van jobb - rosszabb része (akár néhány lépcsőház különbséggel).

Belváros az rendben van, de ott is van egy-két utca ami nem az "igazi" (Mikszáth - Bercsényi).

Szandaszőlős kertváros, családi házas rész egy-két társasház van. Élhető, nyugis, de a közlekedés a 2x1 sávos belvárosi híd miatt adott időszakban katasztrófa. (mondjuk a Széchenyiről sem túl jó bejárni)

2017. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek.

Hogy mik a szempontjaink? Van egy gyerekünk, de mire hazaköltözünk, lehet jön a második is, tehát családbarát környezet, jó óvodák és iskolák. Nem az a lényeg, hogy közel legyenek, inkább, hogy normálisak legyenek. A kiadhatóság is szempont, mivel idén nyáron akarjuk megvenni a lakást, de mivel csak egy év múlva költöznénk, minimum egy évre kiadnánk előtte.

Ha a Széchenyin tényleg csak a miatt sok a hirdetés, amit az egyes hozzászóló ír, azonnal le is csapnék egy lakásra, mert 6 millió körül vannak hirdetve, amiből még lehetne talán alkudni is, de félek, van igazság abban amit a második írt, és nem csak a jobb élet reményében költöznek az emberek, hanem valahol kényszerből is. Sajnos erről nem szólnak hírek, a hirdetők meg természetesen nem akarnak öngólt rúgni azzal, hogy hát igen, beköltözött egy-két nehezen beilleszkedni tudó család a lakótelepre, ezáltal rontani az eladási esélyeiket.

Félek, még ha ki is fogok egy jelenleg normális lépcsőházat, hamar megromlik az is, így lemegy a lakás értéke, továbbá oda kellene beköltözünk később, ahol már nem olyan jó a szomszédság, lakközösség, mint amikor megvettem.

Marad a Tallin városnegyed, ami kicsit drágább, központit nem tudnánk megfizetni. Illetve a Szandaszőlős, mit sokan dicsértek eddig. Igaz a közlekedés rosszabb, de valamit valamiért. Akkor már lehetne akár Rákóczifala is, mit gondoltok? Hiszen közvetlen mellette van, és elvileg nagyon kevés a kisebbség, csendes, nyugis kis település, ahol még a néphagyomány is jelen van valamennyire. Itt még talán családi házra is futná. Bár akkor lehet nehezebben adnánk ki, de inkább ezen bukjunk kicsit végül.

2017. júl. 13. 06:15
 4/21 A kérdező kommentje:
A buszsorőf videóit megnéztem már korábban, de sajnos nem adnak korhű képet a jelen helyzetről, hiszen több évesek. Viszont a városól is készültek videók, amik rendesen meghozták a kedvünket Szolnokhoz, mert sokkal szebb, barátságosabb város képét adják, mint ahogy azt az ott élők többsége beállítja. Nem tudom, én úgy láttam, sokan kritizálják Szolnokot, pedig ha szétnéznének keletebbre, lehet összetennék a kezüket.
2017. júl. 13. 06:20
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Rákóczifalva nem rossz (de a közlekedés miatt ua. mint Szanda.)

Besenyszög sem rossz, de az már erően falu és jelelnleg eszméletlen rossz az út arra (már 10 éve is az volt).

2017. júl. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

A Tallin jó választás lehet. Csendes, ligetes, nincs messze a belvárostól, főleg ha az elejére, a hídhoz közel költözöl, és ott van a rendőrség is.

A Széchenyit ne. Nem a lakóközösség miatt, hanem egy undorító rideg betonrengeteg. Próbálják élhetőbbé tenni, de szerintem igazán sosem lesz az.

A városban is vannak panelek a vasútnál és a belvárosban is. Bár utóbbiak elég kicsik, de ezeket is megnézhetitek, mondjuk az árakat most nem ismerem. De szerintem egy Tallinos négyemeletesnél nem lehet drágább.

Ha környező falvak is szóba jöhetnek, akkor szerintem Tiszavárkonyban és Zagyvarékas vasút felöli telepében lehet gondolkodni. Várkonyban van suli és ovi is, üzleteket nem tudom, Rékas telepén nem hiszem, hogy lenne valami is, de nincs messze, és jó a közlekedés, közösség. De csakis a telepen! A falu ne!

Abonyban is megvan minden, hisz város, és állítólag a kisebbség is bizonyos részein van csak, nem mindenhol elszórva.

2017. júl. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Ha a Széchenyivel "csak" ez lenne a gond, nem jelentene akadályt, de sajnos egyre többet hallom, hogy van más is. Környező települések szóba jöhetnek, de pl. Zagyvarékas már csak a falu híre miatt sem, még akkor sem, ha a másik oldala elvileg nyugis. Abonyról sem hallani túl sok jót. Első körben mindenképp Szolnok központjához kellene közelit keresnünk, ha ez nem jön össze, akkor szétnézünk messzebb is. A Tallinn mellett van közvetlenül az Alcsi városrész, ezt is hasonlóképen ajánljátok?

2017. júl. 14. 03:45
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem! Kicsit sem! :(
2017. júl. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Jöttem erősíteni az Alcsi ellen. Oda valóban ne!

Viszont érdeklődhetnél a Kertváros és az Alcsi-sziget felől. Túlzottan nem ismerem őket, de nem hallottam rosszakat róluk.

Az Alcsi-sziget Szajol felé kifele menet van, a Holt-Tisza parti rész. Lényegében a Kertvárosnál a Holt-Tisza másik oldalán kezdődik. Régebben leginkább hobbik voltak itt, de mostanra egyre többen költöznek ki úgy tudom.

Én a Pletykafalut sem vetném el teljesen.

Egész Tószegi út, tehát Hetényi kórház mögött, Cukorgyári és Vegyi lakótelepnem, Kőrösi út nem, tehát ahogy valaki írta, a régi vasút utáni rész egyáltalán nem!

2017. júl. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Valóban Kertváros jó csak "drága" legalábbis szerintem.

A Holt-Tisza part (Vízpart krt.) nemrég lett üdülő övezetből lakóövezet, fejlődik, most csatornázzák), nyugis, kissé kieső rész.

Alcsi-sziget a 4-esen túli rész, az már inkább "külterület" hobbik.

2017. júl. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!