Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 29 évesen nincsenek emberi...

29 évesen nincsenek emberi kapcsolataim, teljesen egyedül vagyok. Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 04:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos egyre gyakoribb,ezt hozta a kapitalizmus és a technika,a pénz jobban előtérbe került mint bármelyik emberi kapcsolat pl a nőknél esélye sincs egy "csóró" srácnak! Az duma hogy csak a belső számít,semmit nem ér csak a külsőségekből ítélik meg egymást az emberek! Még iskolások is kiközösítenek olyan társukat aki nem tud lépést tartani a trendek divattal! A másik probléma az,hogy már legtöbben a virtuális valóságban élnek szinte nem is tudnak kommunikálni egymással ha találkoznak,kiüresednek az emberek! És ez nagyon nagy baj,de aki beleszületett fel sem fogja mennyire árt az emberekre kapcsolatokra,közösségra,az egész életre! A harmadik pedig az,hogy neked kellene kezdeményezni a barátkozást! De ha ez gyerekkorba elmaradt akkor nem tudom lesz e igaz barát vagy csak felületes! Amikor én fiatalabb voltam ált.iskolás akkor születtek olyan barátságok amik meghatározók voltak,30 év után is erősebb a kötelék köztünk mint bármelyik rokon között,csak páran morzsolódtak le de az előfordul! Most elnézem a gyerekeket és nem beszélnek egymással,szinte ritka a telefon nem az idősebbek problémája hanem a fiataloké,csak neki ez természetes nem tudják ,hogy az nélkül is volt élet mindennap összejöttünk a barátokkal,most egy gyereket sem látok az utcákban falun,nem is ismerem őket otthon élik az életüket a képernyő élőtt,nem járnak össze így is tudnak beszélni ,de ez hatalmas tévedés elidegenkedés egymástól! Megszűnnek a közösségek,igazi őszinte barátságok kapcsolatok,szóval a technika nem az öregek problémája!
ápr. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

31-es: Kilencven százalékban igazad van. Viszont az túlzás, hogy a nők csak a gazdagokkal állnának szóba, mert ha így lenne, a szegényebb néprétegeknél minden férfi társtalan lenne. Akkor mivel lenne pl. az magyarázható, hogy a szegény néprétegeknél a legnagyobb a gyerekszám, ma is, mert pl. sokan segélyért szülnek. De az igaz, hogy egyre inkább számít a társkeresésnél, kinek mije van, az emberek jobban szeretnek gazdagokkal randizni, mert újra terjedőben az érdekházasság. Az is igaz, hogy már a gyerekek is hajlamosak a külsőségek szerint ítélni, annak mentén barátkozni, ezt a hozzáállást a szüleiktől tanulják. Amivel még nem értek egyet, az a gyerekkori barátságok domináns jellege. Nekem több jó barátom volt gyerekkorban, de mára egyikkel se tartom a kapcsolatot. A jelenlegi barátaimat már mind felnőttként ismertem meg. Sőt, jelenleg is tudok újakat kötni.

Amit a virtuális világ térhódításáról írsz, az igaz. Negyvenes vagyok, én is megfigyeltem, hogy a mai fiatalok, gyerekek már internet előtt nőttek fel, nem tudnak annyira kapcsolódni személyesen. Ez valóban komoly probléma, aminek a hatásai majd 20-30 év múlva fognak a teljes valójukban megjelenni. Leromlanak a kommunikációs képességek.

ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
70%

A barátkozás úgy működik, ha igényed van, illetve lenne rá, akkor lelkednek (pszichédnek) szüksége van barátokra, így dolgozz érte, hogy legyenek, még akkor is, ha jönnek, mennek és soha nem lesz egy tökéletes sem köztük. Ekkor a hiányérzetből kialakult űr befoltozódik. Akinek nincs igénye barátokra és egyedül érzi jól magát, annak nincs min dolgoznia, ez nála nem téma. Vagyis ne keressen olyat, ami őt nem érinti, akkor lesz kiegyensúlyozott, magányos farkas.

(De tudja a rádió, miről írok éppen! Edda: Kőr című, vagyis a Kőr közepén állok dala megy.)


Jómagam soha nem éltem egyedül, most viszont úgy tűnik így lesz. Második házasságom romokban. Én vagyok, aki mindent megtett, aki dolgozik a helyzet javításán, de nejem nem igényli. Ráadásul, mintha 180 fokot fordulót volna, mintha kicserélték volna úgy megváltozott az évek folyamán. Evvel párhuzamosan a rokonok, barátok elpárologtak szép lassan. Ha elköltözöm, egyedül maradok, számomra ez idegen és tartok is tőle. :-(

52F

ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
33.: Ne aggódj, fokozatosan majd újratermelődnek.
ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
33-as írtam privátot! Minden jót! :)
ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ittis
ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 18042 ***** válasza:
44%

22

„#21: Mi az az fm?”

FM=Frekvenciamoduláció

ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
51%
Végigolvasva kiderül mennyi lelkileg sérült ember van.
ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!