Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért erősködnek sokan, hogy...

Miért erősködnek sokan, hogy nem a párkapcsolattól lesz jobb az élet?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, hogy bárki is 100%-ig komolyan gondolja ezt a "légy boldog egyedül" mantrát.


Alapvető pszichés szükségletről beszélünk, hogy lehet ezt ignorálni?



ápr. 12. 08:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
De ha a boldogságot ne a másiktól várjuk akkor miért mondják azt hogy az ember társas élőlény.
ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#11


A társ nem csak pár lehet, lehetnek barátok, családtagok is.

ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

#11

Csak azt tudsz adni a másiknak, ami benned is meg van. Ha nincs benned szeretet, pl. önmagad felé, akkor hogy fogsz szeretetet adni a másiknak? Ha nem tudod jól érezni egyedül magad, akkor a másiktól csak függeni fogsz, tehát az csak egy függőségen alapuló kapcsolat lesz. Ne mástól várd a boldogságot.

ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

A párkapcsolattól még jobb lesz egy boldog ember élete, olyané, aki azelőtt is boldog volt egyedül.


Aki tele van szorongással, hiányokkal, lelki bajokkal, az ő élete a párkapcsolatban lehet, hogy ideig-óráig minimálisan jobb lesz, de itt az fog történni, hogy lesz egy rossz párkapcsolat, amelyben ő mérgezi a másikat is.


Még 1 gondolat: 1 nagyon rossz (pl. bántalmazó) kapcsolatnál az egyedüllét is jobb, de ez nem jelenti azt, hogy nagy általánosságban az ember boldogabb egyedül, mint társsal (normális társsal).

ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
13-as szeretni tudom a másikat még akkor is ha gyűlölöm magamat még a létezésemet is.
ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

#15

Te nem fogod tudni 100%-ban szeretni őt, mert utálod magad. Az önutálat önbizalomhiányt szül, egy önbizalomhiányos ember mindig kételkedni fog abban, hogy ő tényleg szerethető-e, nem fogják-e őt megcsalni, és máris jön az ellenőrizgetés. Ezzel pedig meg fogod keseríteni a párkapcsolatot és a másik embert is

ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Ezt én is főként olyanoktól hallottam akiknek vagy egy vagy több kapcsolata volt amik akár 5-10-15 évig is tartottak, vagy éppen olyanoktól akiknek bármikor lehetett volna valakijük. :)


Hasonló mint h nem a pénz számít....ja akiknek sok van tuti nem.


Szerény vélemény a következő:

- akinek soha nem volt még társa vagy mondjuk h párja illetve szerelme, vagy 1 vagy akár több szexuális kapcsolata, azaz kb. semmi, az érthető, hogy kevésbé áll pozitívan az élethez.

Mert normál esetben egy társ és a szex is része az életnek.


A munkám nekem jelenleg nem a legjobb, a kollégák sem tutik, de van egy nagyon boldog kapcsolatom ami miatt e többi sz**art könnyen elviselem.

ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

17: ja, a sikeres emberek mondják ezt.


Őszintén, én már el akarok tűnni néha.

ápr. 12. 15:56
 19/20 anonim ***** válasza:
60%

"Alapvető pszichés szükséglet"


LOL. Lehet, hogy nem te vagy az egyetlen élőlény az univerzumban.

ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem attól függ, ha csaj vagy mondjuk és csak dugsz mindenkivel lehet mellette nincs igényed többre
ápr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!