Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki magányos, depresszió...

Ha valaki magányos, depressziós és vágja /karcolja a karját, az miért van?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat, hogy kevésbé fáj az illetőnek az adott dolog vagy érzés ha belevág a bőrébe, ez igaz lehet, mit gondoltok?

2017. febr. 9. 19:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem depresszió, hanem szorongás miatt csináltam. Állandóan görcsben volt a gyomrom ok nélkül. Mikor megvágtam magam - csípő és comb találkozásánál - elöntött az endorfin és olyan nyugalom lepett el, hogy akkor tudtam mosolyogni és érezni, hogy élek, nem csak egy görcs vagyok.
2017. febr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
En depresszios vagyok, es szorongok is. Allandoan ideges vagyok, es ha megvagom magam az segit. Mar annyira rafuggtem a pengere, hogy barmennyire le szeretnem tenni, nem megy, mert kell, es meg idegesebb leszek, ha nem csinalhatom.
2017. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Jesszzusssom mit tesztek magatokkal kerjetek segitseget egy pszhihologustol ne tegyetek ezt csak rosszabb lesz ne ....nekem is rengeteg bajom gondom van sokszor orditanek a fajdalomtol de ijesmi soha eszembe se jutott konyorgom kerjetek segitseget
2017. febr. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem találtam meg a cikket, amit erről olvastam, de a lényeg, hogy a fájdalom az agyban megindít egy olyan folyamatot, ami valamilyen "fájdalomcsillapító" hormont termel, ettől az ember jobban érzi magát.

A másik, hogy ha tele vagy dühvel, indulattal, a fájdalom segít levezetni ezt a feszültséget. Én kamaszkoromban vágtam magam, de amikor felnőttem, áttértem a sportra. Karatézok és futok, mindkettőnél megvan az, hogy ha stresszesebb időszakom van, akkor túlhajtom magam, hogy fájjon, aztán másnap izomlázam legyen, hogy még tovább fájjon :D Jól esik, és kész.

Csak hogy egy példával illusztráljam: főzés közben ráborítod a forró vizet a papucsos lábadra, egy kicsit megég a lábujjad, főzöl tovább, de azért fájdogál. Aztán véletlenül elvágod az ujjad hagymaszelés közben. Azonnal elfelejted, hogy fájt a lábad is, mert az ujjad a "friss" fájdalom, meg vérzik is, meg még a hagymás kés miatt is csíp, szóval azzal fogsz foglalkozni a lábad helyett.

Remélem, érthető :)

2017. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14-es vagyok, elolvastam a válaszom, és most látom, hogy egy tök pozitív dolognak írtam le... Nem ez volt a célom, mert NEM AZ. Utána mindig eszméletlenül szégyelltem magam, amiért ilyen gyenge voltam, és a barátaim - bár sosem látták - tudták, mit művelek, és aggódtak miattam, ami miatt borzasztó bűntudatom volt.

És nagyon rá lehet ám függni, szóval ne tegyétek!

2017. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!