Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi balesetnél hogyan...

Munkahelyi balesetnél hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Munkahelyen balesetet szenvedtem és táppénzre megyek. Van munka baleseti nyilvántartásom, orvosnál voltam és felvett táppénzre. De határozat is kell? Vagy mi kell és hova kell eljuttatnom?

2021. febr. 26. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak kell ezeket intézni. A baleseti táppénz megigényléséhez szükséges az első orvosi lelet, a tanúvallomások, munkabaleseti jegyzőkönyv. Aztán a házi orvosodtól is kell táppénzes papír, első körben 4es kóddal, mert majd csak a határozat után lehet 1es,akkor visszamenőleg javítják. Nekem legalábbis a táppénzes ügyintéző ezt mondta, mert mert akinek intéztem ott a doki egyből 1es kóddal vette, közben a vallomások alapján nem minősítették hivatalosan munkabalesetnek. Aztán ott ment a cirkusz, hogy milyen jogon vette fel úgy az orvos.
2021. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!